Skocz do zawartości

wezwanie jako świadek sprawie art 271 par 3

art 271 par 3 swiadek policja kodeks karny art 271 kk art 271

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_drk

Guest_drk
  • Goście

Napisano 30 maj 2015 - 21:25

Witam
Dostałem wezwanie na policję w sprawie art 271 par 3 kk jako świadek. Nie umiem wytrzymać z ciekawości o co może chodzić. Mam pytanie czego dotyczy ten paragraf? Czy jeśli wypełniłbym źle pit przez to, że załączyłem ulgę, a nie byłem pewien czy mi się należała, ale w końcu urząd wypłacił czy to może chodzić o to? Czy jednak nie będzie to powiązane. Bo jest opcja, ze ktoś wyłudzał pieniądze i mogłem być jako osoba, która korzystała z usług tej osoby, a tak nie było.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 maj 2015 - 10:56

Witam
Dostałem wezwanie na policję w sprawie art 271 par 3 kk jako świadek. Nie umiem wytrzymać z ciekawości o co może chodzić. Mam pytanie czego dotyczy ten paragraf? Czy jeśli wypełniłbym źle pit przez to, że załączyłem ulgę, a nie byłem pewien czy mi się należała, ale w końcu urząd wypłacił czy to może chodzić o to? Czy jednak nie będzie to powiązane. Bo jest opcja, ze ktoś wyłudzał pieniądze i mogłem być jako osoba, która korzystała z usług tej osoby, a tak nie było.

Art. 271. Art. 271.

§ 1. Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: art 271 par 3, swiadek, policja, kodeks karny, art 271 kk, art 271

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych