Skocz do zawartości

Zdjęcie

wypowiedzenie a opieka na chore dziecko

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 rakjustyn

rakjustyn

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 25 maj 2015 - 11:27

witam,mam pytanie; mam umowę na czas nieokreślony z wypowiedzeniem trzy miesięcznym,składam dzisiaj wypowiedzenie czy mogę pokryć je opieką na chore dziecko i ile opieki przysługuje.pozdrawiam

#2 Guest_ala

Guest_ala
  • Goście

Napisano 25 maj 2015 - 11:32

opieki na dziecko - zwolnienie lekarskie na opiekę nad chorym dzieckiem to 60 dni na rok, nie starczy na 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

No i dziecko musi byc chore cały ten czas.

#3 rakjustyn

rakjustyn

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 25 maj 2015 - 13:39

opieki na dziecko - zwolnienie lekarskie na opiekę nad chorym dzieckiem to 60 dni na rok, nie starczy na 3 miesięczny okres wypowiedzenia.

No i dziecko musi byc chore cały ten czas.

dziękuję bardzo za odpowiedż a czy resztę mogę pokryć zwonieniem lekarskim na siebie?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20890 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 maj 2015 - 13:57

Możesz być na siebie na zwolnieniu, na dziecko, męża.....

#5 rakjustyn

rakjustyn

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 25 maj 2015 - 14:06

Możesz być na siebie na zwolnieniu, na dziecko, męża.....

dziękuję

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20890 postów

Napisano 25 maj 2015 - 14:21

Proszę

#7 rakjustyn

rakjustyn

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 26 maj 2015 - 12:19

Proszę

mam jeszcze jedno pytanie złożyłam wypowiedzenie lecz szef mi go nie podpisał bo stwierdził że musi zawieść je do księgowej(bzdura)ae dałam je w obecności koleżanki z pracy czy w razie czego będzie to uwzględnione?(koleżanka poświadczy że dawałam wypowiedzenie).pozdrawiam

#8 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20890 postów

Napisano 26 maj 2015 - 13:40

Skoro wypowiedzenie złożyłaś, to od pierwszego czerwca zaczyna się jego bieg i nic nie musi ci szef podpisywać, bez znaczenia ten jego podpis.

szkoda tylko, że nie złożyłaś w sekretariacie i byś miała poświadczenie, albo pocztą......ale jeśli ktoś potwierdzi to jest OK.

#9 rakjustyn

rakjustyn

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 26 maj 2015 - 15:06

Skoro wypowiedzenie złożyłaś, to od pierwszego czerwca zaczyna się jego bieg i nic nie musi ci szef podpisywać, bez znaczenia ten jego podpis.

szkoda tylko, że nie złożyłaś w sekretariacie i byś miała poświadczenie, albo pocztą......ale jeśli ktoś potwierdzi to jest OK.

dziękuję:))

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20890 postów

Napisano 26 maj 2015 - 15:07

Proszęsmile.png

#11 rakjustyn

rakjustyn

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 26 maj 2015 - 15:12

Proszęsmile.png

a ja myślałam że jeżeli wypowiedzenie złożyłam od poniedziałku czyli od 25 maja to od tego dnia się liczy,

#12 rakjustyn

rakjustyn

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 26 maj 2015 - 16:18

a ja myślałam że jeżeli wypowiedzenie złożyłam od poniedziałku czyli od 25 maja to od tego dnia się liczy,

i jeszcze jedno ostatnie pytanie czy przez ten okres wypowiedzenia muszę osobiście odbierać wynagrodzenie czy szef może przesłać mi pocztą(nadmieniam iż nie uśmiecha mi się odbierać wypłatę osobiście gdyż są to bardzo wredni ludzie).

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 maj 2015 - 20:23

i jeszcze jedno ostatnie pytanie czy przez ten okres wypowiedzenia muszę osobiście odbierać wynagrodzenie czy szef może przesłać mi pocztą(nadmieniam iż nie uśmiecha mi się odbierać wypłatę osobiście gdyż są to bardzo wredni ludzie).

Formę odbioru swojego wynagrodzenia musisz uzgodnić w zakładzie.

#14 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20890 postów

Napisano 27 maj 2015 - 09:01

Okres wypowiedzenia liczony w miesiącach, a tak jest u ciebie, zawsze zaczyna się od pierwszego dnia następnego m-ca po złożeniu wypowiedzenia, czyli u ciebie od 1 czerwca do końca sierpnia.

odbiór wynagrodzenia zalez7y od tego jaki sposób był przyjęty do tej pory, jeśli odbiór był osobisty w kasie, to teraz zmianę tej formy niestety ale musisz uzgodnić.

Na twoim miejscu oddałabym się do firmy i złożyła bym Oświadczenie o treści : " Od dnia ......proszę o przekazywanie mojego wynagrodzenia i wszelkich należności na konto....... w Banku........".

#15 rakjustyn

rakjustyn

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 27 maj 2015 - 09:13

Okres wypowiedzenia liczony w miesiącach, a tak jest u ciebie, zawsze zaczyna się od pierwszego dnia następnego m-ca po złożeniu wypowiedzenia, czyli u ciebie od 1 czerwca do końca sierpnia.

odbiór wynagrodzenia zalez7y od tego jaki sposób był przyjęty do tej pory, jeśli odbiór był osobisty w kasie, to teraz zmianę tej formy niestety ale musisz uzgodnić.

Na twoim miejscu oddałabym się do firmy i złożyła bym Oświadczenie o treści : " Od dnia ......proszę o przekazywanie mojego wynagrodzenia i wszelkich należności na konto....... w Banku........".

super dziękuję bardzo za poradę:))

#16 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20890 postów

Napisano 27 maj 2015 - 09:27

Proszęsmile.png

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0