Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skuteczna nauka języka angielskiego

170 odpowiedzi w tym temacie

#21 gabin80

gabin80

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 05 październik 2015 - 08:43

Oferta dobra ale większość osób w kraju korzysta właśnie ze speak up. Dobre rankingi mają

Jestem jednym z okazów w rzędzie

#22 GrandB

GrandB

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 06 październik 2015 - 10:47

Przede wszystkim naucz się czasowników a potem proponuje np taką szkołe jak podałeś. Masz jakiś określony czas?

Hałas to życie.

#23 Guest_boogie

Guest_boogie
  • Goście

Napisano 11 październik 2015 - 10:32

Ja najpierw zapisałem się na taki zwykły kurs angielskiego w szkole językowej ale potem stwierdziłem że to dla mnie jednak za mało. Nigdzie nie poduczysz się lepiej języka niż w kraju w którym obowiązuje. Dlatego pojechałam ze szkołą językową Siesta na kurs za granicę a konkretnie do Oxfordu (który swoją drogą zawsze chciałem zwiedzić). Naprawdę super sprawa i uczy swobodniej się komunikować (mnie przed tym wyjazdem blokowało żeby porozmawiać z kimś obcym w tym języku).

#24 Guest_Arturrr

Guest_Arturrr
  • Goście

Napisano 14 październik 2015 - 10:27

Skuteczna jest nauką regularna i pod okiem profesjonalnych nauczycieli najlepiej native speakerów. Wiele osób zastanawia się czy lepiej iść na kurs czy brać korki, które są teoretyczne lepsze ponieważ jesteś sam na sam z nauczycielem. Jednak moje zdanie jest takie, że zajęcia w grupach dają większa mobilizację i najczęściej wychodzą 3 godziny w tygodniu... tak było w Lincolnie, do którego chodziłem na kurs dla grupy zaawansowanej. Podobała mi się ta forma zajęć i mobilizacja, jaką sam od siebie wymagałem co wynikają z tego, że nie chciałem być najsłabszy w grupie. Dodatkowo nauczyciele, którzy wyłapywali błędy i na bieżąco je poprawiali. Dużo wyniosłem z tych zajęć.Lincoln to jedna z tych szkół, do których warto się zapisaćsmile.png

#25 wojciech.zzz

wojciech.zzz

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 15 październik 2015 - 08:09

według mnie języki to przyszłość :) i najlepiej chodzić do native speakera

#26 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 20 październik 2015 - 20:41

Mi się wydaje, że indywidualna nauka z profesjonalnym nauczycielem powinna dac najwięcej. Zajęcia w grupach to jednak zajęcia w grupach, nauczyciell nie poświęca czasu tylko Tobie ale też innym (nawet i 5-6) osobom naraz! sama szukam więc kogoś dobrego - pomaga mi w tym portal needaschool.pl, który świetnie spisuje sie w temacie - bogata baza nauczycili ale i szkół!

#27 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 531 postów

Napisano 22 październik 2015 - 09:44

najlepszym sposobem jest osłuchanie języka czyli oglądanie programów telewizyjnych, filmów, słuchanie piosenek itp. To naprawdę bardzo pomaga w nauce.

#28 wie-syl

wie-syl

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 20:10

Myślę, że tak jak wyżej ktoś napisał-czytanie książek, oglądanie filmów, rozmowy wyłącznie w tym języku i będzie dobrze. Do tego jakiś profesjonalny nauczyciel-najlepiej anglojęzyczny i się szybko nauczysz.

#29 jorrgus

jorrgus

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 12 listopad 2015 - 12:36

Ale jak wy chcecie czytać ksiażki, jesli nie znacie języka? TTo jest okej, jak ktoś jest na piziomie B2/C1 i rzeczywiście chcą tylko się doszlifować. Ja jak zaczynałem to od zajęć w Akademii Językowej w Gdyni. Potem rzeczywiście wprowadzałem swoje elementy, typu książki czy tam seriale, ale trzeba przecież od czegoś zacząć!

#30 benia17

benia17

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 listopad 2015 - 19:58

najlepiej nauczyć się angielskiego poprzez wyjazd na obóz, ja w tamtym roku w wakacje pojechałam sobie na taki obóz i teraz mój angielski jest zdecydowanie na wyższym poziomie :) skorzystałam ze strony: http://angloville.pl...ykowe/w-anglii/ i muszę przyznać, że ten wyjazd bardzo mi się opłacił, nie dość, że poznałam naprawdę fajnych ludzi to jeszcze podszkoliłam swój angielski, który mi się teraz bardzo przydaje :) także jeśli macie czas i pieniądze to sobie wyjedźcie, albo wyślijcie własne dzieci :)

#31 Bombecki

Bombecki

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 25 listopad 2015 - 15:04

Zgadzam się w 100%. Tylko, że ja byłem ze strony http://smiletrips.pl/. Polecam wszystkim taki wyjazd, tym co byli i tym co jeszcze nie mieli okazji. Nauka jest bardzo przyjemna i do tego szybko wszystko do głowy wchodzi. Zasób słówek zwiększa się nie do porównania. Genialna sprawa.

#32 Guest_Marta Wintek

Guest_Marta Wintek
  • Goście

Napisano 31 grudzień 2015 - 11:09

Bardzo dobrym rozwiązaniem nauki są korepetycje. Samej ciężko mi do tej pory było coś zrozumieć - owszem nauczenie się słówek na pamięć nie jest trudne jednak nauczenie się właściwej wymowy czy gramatyki jest już trudniejsze. Na szczęście można skorzystać z pomocy korepetytorów - need a school to świetny sposób na znalezienie właściwego nauczyciela! trzeba czasami sobie pozwolić pomóc

#33 Guest_Henrry

Guest_Henrry
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2016 - 13:07

Jeśli ktoś chce się uczyć samodzielnie angielskiego to jak dla mnie powinien się skupić najpierw na mówieniu. W sumie sam ostatnio korzystałem z metody metodą Emila Krebsa z krebsmethod.com. Faktycznie jak najpierw zaniemy mówić to jakiś układ zdań człowiek zapamięta automatycznie. No a jak zaczniemy od gadania to zawsze potem można udoskonalać gramatykę. A jak człowiek pozna za dużo zasad to będzie za dużo myślał i sam się w końcu zablokuje.

#34 Beata888

Beata888

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 18 styczeń 2016 - 16:39

przedewszystkim jesli chcesz sie nauczyc jezyka angielskiego musisz codziennie sobie powtarzac slowka, prostsze zdania. bez powtarzania sie nie nauczysz. ogladaj duzo filmow angielskich, kup sobie dobre ksiazki z tego jezyka, kupuj cwiczenia i najlepiej zapisz sie doszkoly jezyka angielskiego na jakis rok lub dwa iangielski sie wtedy umie doskonale bo ze sluchu najszybciej sie czlowiek uczy

Jestem zdania, że to wszystko, co napisałaś jest dobre do nauki. Ale dużo tez zależy w jakiej formie ktoś najlepiej przyswaja wiedzę, jedne osoby są wzrokowcami, inne słuchowcami, jeszcze inne kinestetykami. Dla jednych wystarczy osłuchanie się z językiem, słuchanie angielskich audycji czy oglądanie filmów po angielsku. Część z osób musi jednak "wejść w kontakt" z językiem, czy po prostu zacząć w nim mówić i dla takich osób dobrym rozwiązaniem są rozmowy z native speaker'ami albo zapis do szkoły językowej.

Znalazłam całkiem tanie zajęcia językowe. Ktoś coś słyszał o tej szkole?

#35 zuziek111

zuziek111

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 styczeń 2016 - 17:24

Ja wam polecam naukę angielskiego online z lektorem.Ciekawą propozycję daje szkoła : www.fluentbe.com. Uczymy się przez internet i mamy stałą łączność zarówno z lektorami(z Polski, UK czy USA) jak i z innymi uczniami.Fajne jest to że uczymy się nie wychodząc z domu.

#36 Guest_Franek

Guest_Franek
  • Goście

Napisano 19 luty 2016 - 10:39

Moim zdaniem podstawa to dobra szkoła (jestem z okolic Gdyni, więc zdecydowałem się na Akademię Językową) i sporo pracy własnej. Tradycyjnie, ale bardzo skutecznie wink.png

#37 Liki

Liki

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 26 luty 2016 - 10:06

Każdy sposób jest dobry na naukę jeżeli przynosi pożądane efekty. Dla mnie najskuteczniejsze okazały się zorganizowane kursy wyjazdowe zagranicę. Od trzech lat co roku jeżdżę ze szkołą językową Lang i widzę jak duże dzięki temu poczyniłam postępy. W ostatnie wakacje byłam w Brighton, a teraz mieli bardzo fajną promocję i w marcu jadę z nimi do Suffolk.

#38 Guest_ada

Guest_ada
  • Goście

Napisano 10 marzec 2016 - 08:35

Fajne takie wyjazdy, ale dla mnie łatwo poszło na kursie w speak upie. W sumie osiągnęłam szybko swój cel dzięki wspaniałym lektorom i grupie, w której rozmawialiśmy tylko po angielsku.

#39 gutek90

gutek90

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 14 marzec 2016 - 19:22

Można się uczyć słuchając angielskich piosenek. Jeszcze lepszy efekt uzyskasz przez oglądanie filmów albo seriali po angielsku. :) 

Chata zaczyna starzeć się od płotu, a człowiek od głowy.

#40 Monkey_Funcky

Monkey_Funcky

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 531 postów

Napisano 25 marzec 2016 - 16:18

ja chodziłam na początku na zajęcia grupowe ale naprawdę nauczyłam się języka poprzez indywidualne nauki z korepetytorem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych