Skocz do zawartości

Zdjęcie

premia uznaniowa

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 petarda

petarda

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 07:07

Kierownik dość często przyznaje premie uznaniowe pracownikom, co miesiąc wyróżnia kilka, czasami kilkanaście osób, różnie. Czy za każdym razem taka informacja musi znaleźć się w aktach każdego pracownika, który dostaje premie? Informacja o przyznaniu premii? No i, czy musi być on podpisana przez pracownika czy wystarczy przez osobę upoważnioną do "rozdawania" premii?

#2 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 23 kwiecień 2015 - 20:04

nie musi być w aktach, jesli regulamin wynagradzania nie określa przyznania premii uznaniowej z wpisem do akt

#3 petarda

petarda

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 24 kwiecień 2015 - 06:43

Bardzo dziękuję za pomoc.

#4 Guest_Jola

Guest_Jola
  • Goście

Napisano 08 czerwiec 2016 - 11:49

nie musi być w aktach, jesli regulamin wynagradzania nie określa przyznania premii uznaniowej z wpisem do akt

Podbijam temat...

Jak to jest z tymi premiami i nagrodami...

Nagroda - musi być w aktach a premia - tylko wtedy kiedy zapis w regulaminie do tego obliguje?

Z jakiego przepisu to wynika (chodzi mi głównie o premie)?

#5 PaniFani

PaniFani

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 26 postów

Napisano 25 lipiec 2016 - 17:17

też mnie to ciekawi, tylko info o nagrodach a inne dodatki, bonusy już nie?  Ja nie wkładam do akt innych bonusów poza nagrodami ale przejęłam akta w których takie informacje się znajdują i zastanawiam się co z tym zrobić np. o wysokości urlopowego z przyczepionym wnioskiem? 

#6 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8743 postów

Napisano 26 lipiec 2016 - 06:40

premie uznaniowe (nagrody) nie mają charakteru roszczeniowego, są świadczeniem nieobowiazkowym,  nie zalezą od spełnienia warunków ustalonych regulaminem, są zalezne wyłącznie od decyzji pracodawcy;

chyba, że tylko z nazwy są "uznaniowe" (?)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych