Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dochód z najmu w Polsce oraz z pracy w Arabii Saudyjskiej

podatek dochodowy zagranica

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 mariuszstach

mariuszstach

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 kwiecień 2015 - 07:54

Witam,

Od 2007 roku wraz z rodziną mieszkam w Irlandii, od 2009 roku osiągam w Polsce dochód z najmu kilku mieszkań. Podatek od tego dochodu rozliczam jako osoba fizyczna, na zasadach ogólnych, na podstawie wyłączenia z progresją. Niedawno pojawiła się propozycja wyjazdu do pracy do AS, tam dochód nieopodatkowany ale ... pojawia się problem z dochodem z najmu w PL. W związku z tym prosiłbym o pomoc i wyjaśnienie:):

- czy po wyjeździe z uwagi na dochód z najmu w Polsce musiałbym odprowadzać w Polsce podatek od całości dochodu (tj. najem w Polsce oraz praca w AS).

- jeśli pierwsze jest słuszne czy obniżenie czynszu najemcom do poziomu poniesienia niewielkiej straty zwalniałoby mnie z obowiązku rozliczenia podatku za dochód z AS (z uwagi na brak dochodów w Polsce, jest co prawda przychód ale ze stratą).

- jeśli pierwsze stwierdzenie jest słuszne, to czy oddanie nieruchomości w nieodpłatne użytkowanie mężowi mojej zmarłej matki, który będzie je wynajmował we własnym imieniu i płacił podatek od dochodu (prawdopodobnie w formie rychałtu) byłoby zgodne z prawem.

 

Nadmienię, że jeśli pierwsze stwierdzenie jest słuszne sytuacja prowadzi do paradoksu gdyż niewielki dochód z najmu w Polsce prowadzi do ogromnych zobowiązań podatkowych w Polsce z tytułu dochodów w AS...

Z góry dziękuje i pozdrawiam,

Mariusz

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podatek dochodowy, zagranica

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych