Skocz do zawartości

Zdjęcie

L4 w ciąży i wysokość zasiłku macierzyńskiego

L4 ciąża

wróć do serwisu Kadry 173 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Jagoda

Guest_Jagoda
  • Goście

Napisano 18 październik 2015 - 19:51

A zakładając następującą rzecz - na umowie o pracę zatrudniona jestem do 30 października.

Od 1 listopada pracuję na umowie zlecenie z zadeklarowanym dobrowolnym ubezpieczeniem chorobowym (umowa podpisana na rok). Od 5 listopada idę na zwolnienie - przysługuje mi wtedy prawo do zasiłku chorobowego jak wyliczanego?

I co z zasiłkiem macierzyńskim gdybym przebywała na zwolnieniu do dnia porodu - przysługuje, czy nie?

#22 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13485 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 październik 2015 - 20:32

Obawiam się, że ZUS bardzo wnikliwie zająłby się twoim przypadkiem zawarcia tej umowy zlecenia i być może odmówiłby prawa do zasiłku chorobowego, podnosząc pozorność umowy w celu wyłudzenia świadczeń.    

#23 Guest_Weronika

Guest_Weronika
  • Goście

Napisano 19 październik 2015 - 09:19

Z zasiłkiem macierzyńskim podczas chorobowego chyba jest słabo z tego co kojarzę. Ja tez miałam problem z macierzyńskim, ale dlatego ze byłam na umowie zlecenie. Bałam się już, że w ogóle nie dostanę. ale, znalazlam taka stronę pomagamy mamom. tam po wypelnieniu formularzu na stronie mozna uzyskać nawet 2800 zł. zasiłku. Polecam wam skorzystać. Tylko treba się spieszyć bo chyba akcja będzie tylko do 30 paźdizernika. 

#24 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13485 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 19 październik 2015 - 20:19

A od kogo niby można uzyskać nawet 2800 zł zasiłku, kto tak je rozdaje ?

#25 Guest_Justa

Guest_Justa
  • Goście

Napisano 14 luty 2016 - 22:46

witam obecnie jestem na zwolnieniu w ciąży, za miesiac liczacy 31 dni otrzymuje 1215 zl netto a za 30 di 1150 zl. Moje pytanie to ile bedzie wynosil zasilek mscierzynski roczny czyli 80 procent? Czy ta kwota bedzie wyliczana z kwoty na l4, czy przed pojsciem na zwolnienie?

#26 Witch

Witch

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8739 postów

Napisano 15 luty 2016 - 07:38

tak, jesli wystąpisz o "roczny" zasiłek będzie to 80% podstawy, ale nie możesz otrzymać  mniej niż 1000 zł

#27 Znakomita

Znakomita

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 22 luty 2016 - 21:36

Proszę o podpowiedź w kwestii naliczania chorobowego w czasie ciąży. Mam umowę na czas nieokreślony, a moja wypłata naliczana jest od podstawy ( najniższa krajowa)+ premia od sprzedaży= średnio wychodzi 3000zl na rękę, dodam jeszcze ze wypłata wpływa na konto jako cała kwota, nie ma rozbicia na podstawę i premię. Od czego będę miała naliczane chorobowe od podstawy czy od całej kwoty wpływające na konto jako wypłata?

#28 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 luty 2016 - 22:02

Zależy od Waszych zapisów w regulaminie. Jeśli za czas chorobowego nie należy Ci się premia, winna być raczej wliczana do podstawy chorobowego.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#29 Znakomita

Znakomita

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 23 luty 2016 - 13:43

Dziękuję, z odpowiedzi wnioskuję że jest szansa, że chorobowe będzie naliczane z całej kwoty? Jednak wszystko jest zależne od firmy? Nie ma konkretnych zapisów na ten temat?

#30 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13485 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 luty 2016 - 21:57

są konkretne przepisy na ten temat

ale Kraktax już ci napisała, że to zależy co macie zapisane w waszym regulaminie wynagradzania

#31 Guest_ewa

Guest_ewa
  • Goście

Napisano 27 marzec 2016 - 21:59

Dzień dobry. Od 9 tygodnia ciąży przebywam na l4. Co jeśli będzie tak do rozwiązania? Ma to wplyw na wysokosc zasilku macierzyńskiego?

#32 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 28 marzec 2016 - 20:18

Jeżeli do rozwiązania będziesz na zwolnieniu lekarskim, zasiłek macierzyński będzie w takiej samej wysokości, jak wypłacany chorobowy. Jeżeli przerwiesz chorobowe na co najmniej 3 pełne miesiące, podstawa do macierzyńskiego będzie wyliczana na nowo z obowiązującego wynagrodzenia.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#33 Guest_Lipka

Guest_Lipka
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2016 - 10:40

Witam od 6 miesiaca zamierzam isc na L4 czy L4 obnizy mi wysokosc macierzynskiego czy macierzynski te 100% bedzie tej samej wyoskosci co L4 w ciazy?

#34 Guest_Lipka

Guest_Lipka
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2016 - 10:41

Jeżeli do rozwiązania będziesz na zwolnieniu lekarskim, zasiłek macierzyński będzie w takiej samej wysokości, jak wypłacany chorobowy. Jeżeli przerwiesz chorobowe na co najmniej 3 pełne miesiące, podstawa do macierzyńskiego będzie wyliczana na nowo z obowiązującego wynagrodzenia.

Witam Was, na ile czasu należy pójść na chorobowe by potem wrócić znowu na 3 miesiące i znowu pójść na miesiąc chorobowego by to nowe chorobwe i macierzynśki był naliczany z ost 3 miesięcy?

#35 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19220 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 kwiecień 2016 - 10:46

A zrozumiałaś co jest wyżej napisane??? "Jeżeli przerwiesz chorobowe na co najmniej 3 pełne miesiące" Nie zrozumiałaś

#36 Guest_Lipka

Guest_Lipka
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2016 - 11:07

Jezeli przerwiesz chorobwe na 3 miesiace... zrozumialam.. przerw na 3 miesiace, ale czy ma znaczenie jak dlugo je mam zanim przerwe je.

#37 Guest_lipka

Guest_lipka
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2016 - 11:09

Chodzi mi o fakt taki: jestem np w 3 miesiacu.. ide na chorobowe, na jak długo ma znaczenie? Tydzien miesiac dwa? potem przerywam je i 3 miesiace pracuje.. po 3 pelnych miesiacach pracy wracam na chorobowe powiedzmy zostalo mi 1 miesiac do porodu i potem macierzynski... liczy mi sie srednia z ost miesiecy pracy? Ale jak dlugo przed tymi 3 miesiacami mam byc na tym chorobowym, czy to ma znaczenie?

#38 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19220 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 kwiecień 2016 - 11:23

Nie ma

#39 Guest_Lipka

Guest_Lipka
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2016 - 11:24

Dzięki:)

#40 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 13 maj 2016 - 19:26

Witam, proszę o pomoc.Pracuje w firmie x od 09.2013 roku- wynagrodzenie 3000 zl brutto.W lipcu 2015 otrzymalam 200 zl brutto podwyżki.W mojej formie 2 razy do roku przyznawana jest premia półroczna, w ciągu ostatniego roku otzrymałam 2: pierwsza 1900 brutto-około 1400 netto oraz 2200 okolo 1600 netto.Od końca marca jestem na l4 przypadającym na okres ciązy i dostałam wynagrodzenie takie jakie dostawałam mając wynagrodzenie  3000 brutto .Dodam,że w przeciagu ostatniego roku byłam parę razy na l4 jeśli to ma znaczenie.Czy wynagrodzenie na l4 zostało prawidłowo obliczone a premie półroczne nie liczą sie do sredniej z ostanich 12 miesięcy, oraz czy na średnia z ostatnich 12 miesięcy ma wpływ absencja w poprzedzającym roku?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: L4, ciąża

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych