Skocz do zawartości

umowa przedwstępna zakupu nieruchomości - skan

skan nieruchomość mieszkanie umowa przedwstępna

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kasi3k

Guest_Kasi3k
  • Goście

Napisano 24 marzec 2015 - 11:34

Witam,

Moje pytanie zwiazane jest z ważnością dokumentu. Z mężem znaleźliśmy wymarzone mieszkanie przed pośrednika nieruchomości, umówiliśmy się na podpisanie umowy z pełnomocnikiem właściciela (właściciel przebywa w Angli) , jednak z przyczyn zdrowotnych nie mógł przybyć. Pośrednik stwierdził, że nic straconego podpiszemy umowę listownie. Podpisaliśmy więc swoją część w biurze pośrednictwa i miała ona zostać wysłana do właściciela w celu podpisania i odesłania. Wczoraj odebrałam podpisaną umowę i okazało się, że pośrednik zeskanował naszą podpisaną już umowę i przesłał do właściciela, ten wydrukował skan, podpisał i odesłał. Byłąm nieco zaskoczona, bo wyraznie była mowa o wysłaniu, a nie skanowaniu umowy. Pośrednik się zarzeka, że z taką umową nie będzie problemu z uzyskaniem kredytu.

Czy ktoś miał podobną sytuacje ewentualnie wie, czy z taką umową nie będzie problemów. Czy może wystarczy, jak się jeszcze raz podpiszemy, by był oryginał podpisu?

#2 Guest_J23

Guest_J23
  • Goście

Napisano 24 marzec 2015 - 15:50

umowy nalezy podpisywać w ORYGINALE - skan najczęściej jest traktowany jako KOPIA

zapytaj w banku - może uwzględnią, ale wątpię

jaki masz dowód na to, że podpisał właściciel? masz dokument wzoru podpisu?

sorry ale ja bym miała wątpliwości

#3 Guest_Kasi3k

Guest_Kasi3k
  • Goście

Napisano 24 marzec 2015 - 16:09

umowy nalezy podpisywać w ORYGINALE - skan najczęściej jest traktowany jako KOPIA

zapytaj w banku - może uwzględnią, ale wątpię

jaki masz dowód na to, że podpisał właściciel? masz dokument wzoru podpisu?

sorry ale ja bym miała wątpliwości

Podpis porównany z umową zawieraną pomiędzy właścicielem a pośrednikiem, w której to on pokrywa koszty pośrednika. Po drugie pośrednik bierze pełną odpowiedzialność za transakcję, po trzecie wpłata zadatku następuje przy podpisaniu aktu notarialnego, na który ma się osobiście stawić właściciel. Więc oprócz straconego czasu, nie ponosimy większego ryzyka.

#4 Guest_J23

Guest_J23
  • Goście

Napisano 24 marzec 2015 - 19:00

To próbuj. Ja bym zapytała w banku czy im wystarczy do kredytu.

W pełną odpowiedzialność pośrednika nie wierzę wink.png

#5 Guest_Dafne

Guest_Dafne
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2018 - 13:54

Ja stanęłam ostatnio przed taką potrzebą. Notariusz Cejrowska z Tczewa pomogła mi szybko rozwiązać mój problem.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: skan, nieruchomość, mieszkanie, umowa przedwstępna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych