Skocz do zawartości

Malowanie pokoju w kawalerce - pomysły

kawalerka malowanie malowanie pokoju pomysły na malowanie kawalerka pomysły

15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_pytalski

Guest_pytalski
  • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 12:44

Cześć, noszę się z zamiarem przemalowania pokoju w kawalerce.
Macie pomysł na jakieś połączenia kolorów, które dadzą ciekawy efekt wizualny?
Mieszkanie jest dość ciemne, dla tego myślałem o jakichś barwach rozjaśniających. Pomóżcie!

#2 muminekk

muminekk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 marzec 2015 - 09:24

a czerwony? Nie wiem czy jesteś wystarczająco odważny, nie każdy też lubi , ale jauważam,że wygląda super, oczywiscie też bez przesady, nie na wszytskich ścianach, ale jedno jest pewne -ociepli pokój i doda mu charakteru,pozostałe ściany można zrobić w kolorze piasku albo capuccino, to trochę złagodzi efekt, fajny bedzie kolor z efektem, przecierany, czy cos, żeby nie wyglądało tandetnie, mi osobiście podpasował ten kolor w ecorsonie :http://www.ecorson.c...rson rozowy.jpg

#3 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1083 postów

Napisano 20 marzec 2015 - 10:41

Ja mam biele i szarości. W kawalerce powinny być przede wszystkim jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń.

#4 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 917 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 03 kwiecień 2015 - 13:19

W przypadku malowania polecam użycie pompy tłokowe. Nie wiem czy używałeś już takiego sprzętu, ale malowanie jest dużo prostsze i szybsze. 

#5 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1083 postów

Napisano 10 kwiecień 2015 - 12:44

Ja na pewno nie będę malować sama, więc taki sprzęt mi się nie przyda :)

#6 patrycjusz

patrycjusz

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 kwiecień 2015 - 10:33

Ja mam biele i szarości. W kawalerce powinny być przede wszystkim jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń.

Też tak uważam. My w kawalerce używaliśmy farb szarych i jedną ścianą pomalowaliśmy na jaśniejszy fiolet. Możesz zobaczyć na budpartnerach , dało to naprawdę fajny efekt. Dużo też na pewno zmienią dodatki w pokoju ale takie kolory na pewno optycznie powiększą wnętrze. Ja w kawalerce raczej zrezygnowałbym ze wszystkim ciemnych kolorów.

#7 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1083 postów

Napisano 28 kwiecień 2015 - 11:26

Kolory trzeba też oczywiście dopasować do ogólnego wystroju i mebli.

#8 Guest_kamila

Guest_kamila
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2015 - 10:45

Wykończenie mieszkania, tzn. pomalowanie wnętrz to chyba najlepiej według tego jakie kolory lubisz :) Ja będę malować w kolorach pastelowych bo takie lubie, a będę miała właśnie kawalerkę, kupuję na nowych żernikach.

#9 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 04 sierpień 2015 - 11:37

Wykończenie mieszkania, tzn. pomalowanie wnętrz to chyba najlepiej według tego jakie kolory lubisz smile.png Ja będę malować w kolorach pastelowych bo takie lubie, a będę miała właśnie kawalerkę, kupuję na nowych żernikach.

A gdzie mieszkanie będziesz mieć dokładnie. Słyszałem ze tam będzie pare inwestycji

#10 Smerfna

Smerfna

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 04 sierpień 2015 - 17:12

Ja bym poszła w kolory, w których będziesz się dobrze czuć. Osobiście polecam oranże, bo ... lubię :) Choć ostatnio znalazłam ciekawy materiał o .. czarnych ścianach. Może kto je lubi i chciałby dowiedzieć się co zrobić, aby "nie przytłaczały" :) http://http://wnetrz...zytlaczaly.html

#11 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1083 postów

Napisano 06 sierpień 2015 - 09:45

Jak mieszkanie jest małe, najlepiej postawić na jasne kolory.

#12 konmalki

konmalki

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 262 postów

Napisano 10 sierpień 2015 - 13:42

Masz rację. My tak właśnie zrobiliśmy i bardzo doborze sie to sprawdziło:)

#13 OE_sniezka

OE_sniezka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 24 sierpień 2015 - 19:44

Małe wnętrze kawalerki najlepiej pozostawić jasnym, by wydawało się przestronne, szczególnie że jest w nim mało światła. Idealne wydają się być złamane, ciepłe biele ( 504 senne marzenia lub 544 kraina łagodności), które znakomicie spełnią swoją funkcję i są bardzo modne. Również delikatne pastele mogłyby ciekawie zaaranżować przestrzeń, ale powinny być dopasowane do wyposażenia i uzupełnione dodatkami podkreślającymi odcienie  (np. morelowe ściany podkreślą pomarańczowe lub łososiowe dodatki a błękitne-szafirowe.)

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka

#14 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 671 postów

Napisano 21 listopad 2017 - 23:14

Odpowiednie kolory, który optycznie powiększą pomieszczenie są ważne. Liczą się jednak też dekoracje, które zwiększą ten efekt. Tutaj https://decorto.pl/b...alon-dodatkami/ znajdziecie ciekawe informacje na ten temat. Takie porady można wykorzystać praktycznie w każdym wnętrzu.

#15 Guest_florra

Guest_florra
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2018 - 14:16

Znawczynią od aranżacji nie jestem,ale brat pomalował swoją kawalerkę na jasne kolory matowym duluxem easy care, bo właśnie wyszedł z założenia że to powiększy optycznie przestrzeń. Chyba tak jest w istocie, bo ma tam jakieś 30m2 a w sumie się nie wydaje. Też trochę pokombinował z lustrami i oświetleniem tak że spokojnie wyciągnąl na oko dodatkowe 10m2 których tak naprawdę nie ma :)

#16 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 549 postów

Napisano 16 styczeń 2018 - 13:22

My też mamy matowe ściany. Takie mi się bardziej podobają.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kawalerka, malowanie, malowanie pokoju, pomysły na malowanie, kawalerka pomysły

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych