Skocz do zawartości

Podatek liniowy a składka zdrowotna

podatek liniowy składka zdrowotna działalność gospodarcza umowa o pracę

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 14 marzec 2015 - 22:54

Prowadzę działalność gospoarczą opodatkowaną podatkiem liniowym i jestem zatrudniona na podstawie umowy o pracę. W tym roku złozyło się tak nieszczęsliwie, że uzyskałam bardzo niski przychód z działalności. Krótko mówiąc, podatek który powinnam zapłacić i jest sporo niższy niż zapłacone przez mnie składki zdrowotne. Czy w tej sytuacji mogę odliczyć skąłdki zdrowotne zapłacone z działałności od podatku zapłaconego z tytułu umowy o pracę? Czy mogę skorzystać z ulgi na dziecko i odliczyć ją od podatku zapłaconego z tytułu umowy o pracę?

Dodatkowo, przedmiot działalności jest taki sam jak mój zakres obowiązków z umowy o pracę. Co prawa nie świadczę na rzecz mojego pracodawcy usług jako firma i zaczęłam prowadzić działalność już będąc zatrudniona, ale zaczęłam mieć wątpliwości czy przysługuje i prawo do opodatkowania podatkoem liniowym.

Będę wdzieczna za odpowiedzi.

Asia

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14199 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 marzec 2015 - 19:11

Możesz w PIT-37 odliczyć składki zdrowotne zapłacone z tytułu dg zsumowane ze składkami z etatu, oczywiście tylko 7,75 % podstawy i nie więcej niż wyliczony podatek w zeznaniu. Masz prawo do odliczenia ulgi na dziecko.

Uważam, że masz prawo do opodatkowania dg w sposób liniowy. Tylko czy na pewno jest to dla ciebie korzystne ? Nie możesz się rozliczać z mężem, czy jako samotna matka, musisz zrobić dwa zeznania podatkowe.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: podatek liniowy, składka zdrowotna, działalność gospodarcza, umowa o pracę

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych