Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozliczenie ulgi na dzieci

ulga dzieci dochód pit37

wróć do serwisu Księgowość 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 strootman

strootman

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 14 marzec 2015 - 12:53

Witam

Razem z żoną osiągnęliśmy dochód powyżej 112tys zł, mamy dwójkę dzieci - młodszy (21l) miał dochód poniżej 3091zł, starszy (23l) przekroczył ten limit (oboje się uczą).

Czy przez to, że starszy przekroczył limit, przestał być już 'wychowywanym' synem i obowiązuje mnie i żonę limit 112tys zł, jako małżeństwo wychowujące jedno dziecko?

Czy po prostu nie dostajemy ulgi na dwoje dzieci, tylko na jedno (i nie obowiązuje limit, jako że mamy 2 dzieci uczące się poniżej 25l)?

Z góry dzięki za odpowiedź (może od kogoś kto spotkał się z podobną sytuacją)

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13093 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 marzec 2015 - 17:19

ponieważ mielibyście prawo do odliczenia ulgi tylko na jedno dziecko, to obowiązuje was limit dochodów, a skoro go przekroczyliście, to nie macie prawa do odliczenia ulgi

#3 Guest_maniek

Guest_maniek
  • Goście

Napisano 15 marzec 2015 - 19:57

czy w przypadku nieuzyskania jakiegokolwiek  dochodu mozliwe jest uzyskanie zwrotu ulgi na dziecko????

#4 kordian

kordian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 415 postów
  • Lokalizacjaśląsk

Napisano 15 marzec 2015 - 20:37

czy w przypadku nieuzyskania jakiegokolwiek  dochodu mozliwe jest uzyskanie zwrotu ulgi na dziecko????

Niestety nie.

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13093 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 15 marzec 2015 - 23:12

a dlatego, że ulgę na dziecko odlicza się od podatku, lub także od składek społecznych i zdrowotnych

#6 Guest_Anik

Guest_Anik
  • Goście

Napisano 16 marzec 2015 - 08:24

A jak to jest jeśli rozliczam się indywidualnie nie z mężem i mam 2 dzieci i miałam zasiłek dla bezrobotnych. pobrana zaliczka 120 zł a składki zdrowotne 300,72 zł. i żadnych innych dochodów. Mogę skorzystać z ulgi jeżeli nie były pobrane składki na ubezp. społeczne?

Czy robiąc ulgę PIT/0 i składając PIT/UZ dostanę do zwrotu całą kwotę tj. 420,72 zł?

#7 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 699 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 16 marzec 2015 - 09:02

Tak. Brak pobrania składek społecznych nie jest przeciwwskazaniem do skorzystania z ulgi na dzieci w wysokości sumy pobranych zaliczek i składki zdrowotnej.

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

#8 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 16 marzec 2015 - 13:44

Mam pytanie. Rozliczamy się z mężem oddzielnie. Nasz dochód przekracza 112 tyś. Mamy dwójkę dzieci. Z czego jedno urodziło się we wrześniu. Jak dobrze zrozumiałam ulga przypada nam na dwójkę dzieci z czego za jedno cały rok a za drugie od września do grudnia (tutaj nie ma zastosowanie próg dochodowy).

#9 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13093 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 16 marzec 2015 - 21:16

dobrze rozumiesz

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ulga, dzieci, dochód, pit37

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych