Skocz do zawartości

Zwrot towaru, który nie był zgodny z opisem (zakup allegro)

laptop uszkodzony allegro zakup zwrot kurier

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_VeSs

Guest_VeSs
  • Goście

Napisano 13 marzec 2015 - 14:11

Witam Serdecznie,

Dnia 6.03 zakupiłem używanego laptopa na allegro. Został wysłany kurierem, doszedł w środę 11.03.

Niestety po otwarciu ukazało się pęknięcie na zewnętrznej klapie laptopa (ok 3cm) a następnie okazało się, że jeden z przycisków nie działa. W opisie aukcji nie było o tych niedogodnościach żadnych informacji. Na zdjęciach również nie było pokazanej rysy (pęknięcia). Ważną informacją jest to, że laptop był solidnie zapakowany a na kartonie nie było śladów uszkodzeń, więc mogę twierdzić, że to nie wina kuriera.

Kontaktowałem się ze sprzedającym najpierw w sprawie pęknięcia (zwrotu kosztów naprawy), ale po odkryciu nie działającego klawisza, chciałem już całkowicie odstąpić od zakupu i domagałem się zwrotu zapłaconej kwoty.

Tutaj zaczęły się schody, ponieważ sprzedający twierdzi, że laptop był całkowicie sprawny i to mnie zarzuca jego uszkodzenie, co oczywiście jest nieprawdą. Co więcej, dostałem wiadomość, że inna osoba oglądająca wcześniej laptopa, może potwierdzić pełną jego sprawność przed wysyłką. Według mnie, jest to bez znaczenia, ponieważ tak samo ja mam świadków, że przy odpakowaniu laptopa uszkodzenia już były.

Co w takim wypadku należy zrobić? Czy jak najszybciej mam składać zawiadomienie na Policji, żeby ubiegać się o zwrot pieniędzy w ramach Programu Ochrony Kupujących? Jak rozwiązać tę sprawę?

Marcin

#2 Guest_Piotr Maślanka

Guest_Piotr Maślanka
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2016 - 23:15

Wydaje mi się że pies pogrzebany, jedynie można wyciągnąć z tego wnioski że nie warto kupować na Allegro lepiej poszukać jakiegoś sklepu w sieci i tam kupować nowe bądź używane laptopy, oczywiście musi to być sklep prowadzony przez firmę, wtedy można domagać się zwrotu w razie jakiś problemów. Na allegro jest co raz więcej cwaniaczków i bezkarnych oszustów.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: laptop, uszkodzony, allegro, zakup, zwrot, kurier

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy