Kategorie
Skocz do zawartości

Gość Camila
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym roku chce dokonać znacznych zmian w ogrodzie. Myślałam o automatycznym podlewaniu, automatycznym koszeniu. Niestety do tej pory mój ogród był bardzo zaniedbany i chcę rozpocząć wszystko od nowa. Zastanawiałam się nad podpisaniem umowy z firmą projektującą ogrody ale to chyba będzie wyrzucanie pieniędzy. Jestem w stanie zrobić to we własnym zakresie? Może macie już jakieś doświadczenie w tym temacie którym moglibyście się podzielić? Na co mam zwrócić uwagę??

• 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeżeli masz czas i pieniądze, to ja bym robił od razu. Moi znajomi czekają jeszcze na odbiór mieszkania w Domaszczynie na osiedlu rodzinnym i też mają z ogrodem jednak już zbierają sobie pomysły jak urządzić ogródek. 

• 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Instalacja systemu automatycznego nawadniania nie jest łatwa. Mam wątpliwości czy jesteś w stanie sama to zrobić, chyba, że masz w domu "złotą rączkę" :) Profesjonalny montaż ma jeszcze to do siebie, że dostajesz na całą instalację gwarancję. Ogród wokół naszej firmy zaprojektowała firma http://clematisogrody.pl/nawadnianie-ogrodow/  i system nawadniania był w nim zainstalowany od początku. Może zadzwoń do nich i chociaż zapytaj o cenę to zorientujesz się, czy warto brać się za to na własną rękę.

• 5 tygodni później...

Teraz bardzo modne są projektowane przez profesjonalistów ogrody.Wrocław jest dobrym przykładem, że sąsiedzi konkurują ze sobą o to kto ma lepszy, ładniejszy i bardziej zielony ogród ;)

Jednak ja osobiście uważam, że taki gotowy projekt ogrodu to doskonałe rozwiązanie. Warto do tego jeszcze zapewnić sobie całoroczną pielęgnacje, bo ciężko jest ogarnąć te wszystkie rośliny i nie doprowadzić do ich śmierci ;))

Z drugiej strony tak sobie myślę, że jeśli można kupić dom z gotowym ogrodem to prawdziwy fart, chętnie bym skorzystała z takiego luksusu ;))

• 2 tygodnie później...

Wycena ogrodu jest to indywidualna sprawa uzależniona od wielu współczynników takich jak wielkość ogrodu, standard wykończenia i ilość elementów dekoracyjnych. Gdy mamy psa mogę ze swojej strony polecić dokupienie kosza na psie odchody o atrakcyjnym wyglądzie takim jak np. http://www.eko-park.com/sprzatanie-po-psach/torebki-woreczki-na-psie-odchody/ Mam u siebie kosz łatek i przy moim dalmatyńczyku idealnie się komponuje z ogródkiem i zachwyca naszych sąsiadów.

• 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Owszem, dla wielu zlecenie projektu ogrodu moze i jest uszczupleniem na domowym budzecie ale wierzcie mi ze warto..ja mialam ogrod w strasznym stanie i wiem ze nie dalabym rady sama..tymbardziej ze projektant nie musi Nam dobierac takiej roslinnosci z jaka sobie pozniej nie poradzimy, nie kazdy ma czas na pielegnowanie pare razy w tygodniu. Dlatego zlecilam projekt firmie designoff.com.pl, mialam z Nimi fajny kontakt i jestem zadowolona z efektu koncowego, bo mam piekny ogrod i potrafie o niego zadbac

• 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli realizujecie takie niesamowite projekty ogrodowe to według mnie jest to bomba, ale zwróćcie uwagę w szczególności na sprawdzanie szczelności instalacji wodnej ponieważ to podstawa w dzisiejszych czasach, ja tego dokładnie nie zrobiłem i musiałem zadzwonić po fachowców z firmy PROTEK którzy szybko zlokalizowali profesjonalnym sprzętem i naprawili moje wycieki ! Przynajmniej nauczyłem się że warto nieraz zaufać specjalistą !

• 3 miesiące temu...
Gość KacperRusz

Ja jestem amatorem w temacie ogrodnictwa więc założenie swojego ogrodu poleciłem fachowcom. Znalazłem szkółkę drzew i krzewów pana Marka Gurgula. Mam automatyczne nawadnianie, które zakładała mi ta firma i cały trawnik położony przez nich. Wszystko działa bez zarzutów, a trawa jest z rolki. Nie ma żadnych przebarwień i prezentuje się naturalnie

• 1 miesiąc temu...
Projektowanie i zakładanie ogrodów prowadzi również ta firma www.ogrod-dom.pl zrobili u nas wokół domu naprawdę piękny ogród, o który oczywiście codziennie dbam z mężem: ) oboje lubimy bardzo roślinki jednak brak było nam wiedzy i zdolności, aby jakoś ładnie to wszystko rozplanować. Bardzo polecam ta firmę

Gość agrogirl
Raczej wszystko to, czego szukasz powinnaś znaleźć u nich www.apark.com.pl . Mają doświadczenie w instalacji systemu nawadniania. Profesjonalne zakładanie i koszenie trawników, cięcie żywopłotów oraz całościową pielęgnacje zieleni też nie jest dla nich żadną trudnością. Nawet jeśli kiedyś będziesz miała taki kaprys, zrobią dla ciebie rozplanowanie zieleni we wnętrzu. U nas zakładali i projektowali ogródek wokół nowego domu, przyznaje, ze widać w ich pracy ogromne, wieloletnie doświadczenie. Polecam

• 1 miesiąc temu...

Jeśli chodzi o projektowanie ogrodów, to zdecydowanie warto zdać się na fachowców, którzy się tym zajmują na co dzień :) Ja sama próbowałam się do tego zabrać, ale szybko się poddałam - nie mam ani wiedzy, ani umiejętności w tym zakresie. A zależało mi bardzo na tym, aby ogród nie tylko ładnie wyglądał, ale był też przemyślany :) Finalnie temat przejęła profesjonalna firma - pracownia architektury krajobrazu Zielony Zakątek, http://projektogrodu.pl/, i efekty są naprawdę wspaniałe :)

• 1 miesiąc temu...
Gość amilka34

Nam też zakładali państwo z ogrod-dom.pl może i każdy może zajmować się tym, ale nie każdy będzie to robił dobrze dlatego my zaufaliśmy profesjonalistom. Wole zapłacić trochę grosza i bezproblemowo założyć ogród, niż potem parę lat naprawiać czyjeś błędy i wkładać w to grube pieniądze.

• 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chodzi o projektowanie ogrodów, to bardzo polecam pracownię Zielony Zakątek. Zobaczcie sobie zresztą ich portfolio - realizacje są na stronie. Myślę, że one mówią same za siebie :) Naprawdę świetnie znają się na aranżowaniu przestrzeni, u nas wykonali kawał dobrej pracy! 

Super! Faktycznie realizacje robią wrażenie. Moim zdaniem bardzo dobrym posunięciem jest zaanagżowanie profesjonalnego architekta wnętrz lub pracowni, która zajmuje się projektowaniem ogrodów, gwarantuje to piękny efekt, a często także oszczędność pieniędzy i czasu :) Także tego spędzanego później na porządkach w ogrodzie ;) 

• 2 tygodnie później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...