Skocz do zawartości

Wybór ogrzewania domu !

ciepło ogrzewanie

18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 27 luty 2015 - 21:56

Hej, mam problem otóż w tym roku wprowadzam się do mojego nowego domu i zastanawiam się jakie ogrzewanie będzie najlepsze, dom to 120 m2, myślę nad ekogroszkiem albo pelletem, co myślicie?

#2 Guest_Jarko33

Guest_Jarko33
  • Goście

Napisano 28 luty 2015 - 18:05

To zależy czego oczekujesz. Ekogroszek będzie tańszy, ale pellet jest ekologiczny no i nie zostaje po nim za dużo popiołu.

#3 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 28 luty 2015 - 22:06

Aha tak też słyszałem że mało popiołu po pellecie zostaje to akurat duży plus, a jak mniej więcej może się to przedstawiać kosztowo? jaka różnica ?

#4 erzecznikstelmet

erzecznikstelmet

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 02 marzec 2015 - 20:45

Aha tak też słyszałem że mało popiołu po pellecie zostaje to akurat duży plus, a jak mniej więcej może się to przedstawiać kosztowo? jaka różnica ?

Witam! Myślę, że bedę mógł pomóc w tej kwestii. Zapraszam serdecznie do kalkulatora kosztów, który ułatwi takie obliczenia: polishpellet.com/kalkulator_kosztow/

Pozdrawiam.
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

#5 RafalBig

RafalBig

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 03 marzec 2015 - 22:38

Warto pomyśleć o kolektorach słonecznych :)

#6 Guest_Edek

Guest_Edek
  • Goście

Napisano 05 marzec 2015 - 20:47

Dobry wybór pellet,sam nim palę i nie żałuję wyboru chociaż zastanawiałem się na początku nad ekogroszkiem.

#7 Guest_rafal

Guest_rafal
  • Goście

Napisano 08 marzec 2015 - 18:06

Ja tez opalam pelletem, jednak pamiętać należy przy zakupie że powinien to być wysokokaloryczny produkt.  Kiedyś opalałem z pestek i niestety w mroźne dni nie trzymał temperatury. Dlatego teraz pale tylko wysokokalorycznym

#8 erzecznikstelmet

erzecznikstelmet

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 10 marzec 2015 - 18:56

Ja tez opalam pelletem, jednak pamiętać należy przy zakupie że powinien to być wysokokaloryczny produkt.  Kiedyś opalałem z pestek i niestety w mroźne dni nie trzymał temperatury. Dlatego teraz pale tylko wysokokalorycznym

Zgadza się, warto palić pelletami o sprawdzonej jakości i kaloryczności. Dodam, że nasze produkty mają następującą kaloryczność: Lava 19MJ/kg i Olimp 18MJ/kg. Wspomnę także, że oba nasze pellety posiadają certyfikat FSC, a pellet Olimp posiada także certyfikat ENPlus A1.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet

#9 Guest_Zhas

Guest_Zhas
  • Goście

Napisano 11 marzec 2015 - 16:49

Jak dla mnie styroplast.pl oferuje dobrą rzecz do ogrzewania mianowicie styropian który jest niezwykle przydatnym narzędziem.

#10 Guest_muskat

Guest_muskat
  • Goście

Napisano 09 maj 2015 - 17:12

Hej, mam problem otóż w tym roku wprowadzam się do mojego nowego domu i zastanawiam się jakie ogrzewanie będzie najlepsze, dom to 120 m2, myślę nad ekogroszkiem albo pelletem, co myślicie?

Pomysł nie byłby zły, gdy nie to, że sporo jest na rynku tego rodzaju paliw średniej (delikatnie mówiąc) jakości. Co do kolektorów, które z kolei proponuje jeden z kolegów - tak, ale za parę lat i jako dodatek do np. ogrzewania gazowego z kondensacją. Wtedy rzeczywiście, jak potanieją, przy takim metrażu się zwrócą w rozsądnym okresie.

#11 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2236 postów

Napisano 18 maj 2015 - 07:55

Odsyłam tutaj - http://thesslagreen.com/

Oczywiście bardziej jako dodatek - to system do wentylacji budynków, ale w ten sposób można również pozyskiwać ciepło. U nas akurat to było zainstalowane dla pozyskiwania świeżego powietrza.

#12 drozd

drozd

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 29 maj 2015 - 15:11

Co do ogrzewania w domu, mam pytanie odnośnie grzejniki a ogrzewanie podłogowe, jesteśmy na fazie projektu domu i ciągle się wahamy. Z tego co wiem to jeżeli ogrzewanie podłogowe to tylko pod płytki. Może ma ktoś w domu, jakieś opinie ? A może w ogóle kombinacja grzejniki i ogrzewanie podłogowe?

#13 marlon

marlon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 111 postów

Napisano 19 sierpień 2015 - 22:46

Ogrzewanie podłogowe zazwyczaj montuje się w kuchni i w łazience, w pozostałych pomieszczeniach raczej się nie sprawdzi. Jeżeli chodzi o rodzaj ogrzewania to najpopularniejsze nadal są kotły, choć powoli przerzucamy się z węgla na bardziej ekologiczne rozwiązania takie jak pallet. Jeżeli szukacie odpowiedniego pieca do domu, polecam Ekowitt, firma dysponuje mobilnymi handlowcami, którzy mogą do nas przyjechać w celu doboru odpowiedniego modelu kotła oraz uzgodnienia jego konfiguracji.

#14 Kaia

Kaia

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 13 postów

Napisano 28 sierpień 2015 - 12:27

Fajnym rozwiązaiem jest mieć dwa ogrrzewania. Np. ekogroszek + biokominek.

#15 MireczekW

MireczekW

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 122 postów

Napisano 24 luty 2016 - 16:32

A co sądzicie o tym by jako opał do ogrzewania domu wybrać węgiel kamienny ? W sumie, to przecież przez wiele lat taki opła był bardzo popularny i jedyny. 

#16 Januszczapla

Januszczapla

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 07 listopad 2016 - 17:41

Przez wiele lat ogrzewałem cały dom węglem, ale było to dość męczące i szczerze mówiąc.. niezbyt wydajne. Teraz, od 5 lat grzeję ekogroszkiem, wychodzi w miarę tanio- kupuję w sovillo, towar jest dobry i nie muszę się o nic martwić.

#17 Patka79

Patka79

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 455 postów

Napisano 20 listopad 2017 - 15:41

Ja zdecydowałam się na ekogroszek. Zamawiam go ze strony https://www.wegielsz..._SKLEP-153.html Ekogroszek to najefektywniejsze paliwo stałe, które stworzono na potrzeby kotłów retortowych. Spełnia zaostrzone normy emisji gazów. Posiada znikomą zawartość siarki, niewielką zawartość popiołu i niską wilgotność. Dzięki takim parametrom ekogroszek osiąga wysoką wartość opałową. Zawsze staraj się wybierać renomowanego producenta, aby mieć pewność, że paliwo spełni twoje oczekiwania. Producenci muszą okazywać aktualne certyfikaty badań laboratoryjnych. W większości są umieszczane na opakowaniach i stronach internetowych producentów.

#18 Arkadiusz Kędra

Arkadiusz Kędra

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 15 marzec 2018 - 19:15

A jak oceniacie ogrzewanie domu gazem? Z mojej perspektywy rozwiązanie to jest stosunkowo niedrogie, w porównaniu chociażby do korzystania z tradycyjnego opału. Jednocześnie jeśli postawimy na ofertę np. w LPG DIRECT http://lpgdirect.pl/- importera, jak i dostawcy gazu, a także wykonawcy instalacji, możemy mieć pewność, że opcja ta będzie zarówno ekologiczna, jak i w pełni bezpieczna.

#19 lilu21

lilu21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 129 postów

Napisano 26 marzec 2018 - 19:07

Osobom poszukującym dobrego systemu ogrzewania mogę doradzić dobre systemy wentylacyjne oraz kominowe to polecam http://www.schiedel.pl- właśnie planuje skorzystać z ich oferty, ponieważ czytałem wiele pozytywnych opinii o tym, że jest to świetny producent z najwyższym stopniem funkcjonalności i bezpieczeństwa w odprowadzaniu spalin. Potwierdza to aż 30 letnia gwarancja udzielona na produkty i fakt, że są to systemy wykorzystywane w całej Europie. Słyszeliście o nich?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ciepło, ogrzewanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych