Skocz do zawartości

Problem z korektą PIT

PIT korekta PIT-37 PIT-36 PIT-8C

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Emila

Guest_Emila
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 22:15

WItam

Około tygodnia temu złożyłam zeznanie podatkowe, jak co roku na formularzu PIT-37. Niestety sprawa, którą uważałam już za załatwioną się skomplikowała, gdyż dziś dostałam pocztą PIT-8C od przedsiębiorstwa wodociągów i kanalizacji (w związku ze zwolnieniem z zapłaty części kosztów budowy przyłącza kanalizacyjnego). Mam tam wykazany przychód w punkcie D. PIT już poszedł, czekam na zwrot nadpłaty podatku, tymczasem powinnam dokonać korekty. Z internetu dowiedziałam się, że powinnam wypełnić PIT -6, a nie PIT-37.

Stąd moje pytanie - co mam teraz zrobić? Czy mogę złożyć PIT-36 z zaznaczonym kwadratem "korekta zeznania", gdy składałam wcześniej zeznanie na formularzu PIT-37? Dodam że korzystam z programu e-Deklaracje.

Bardzo proszę o pomoc

#2 Guest_Emila

Guest_Emila
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 22:18

Mała literówka - nie PIT-6, tylko 36 oczywiście smile.png

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13677 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 luty 2015 - 22:26

Nie tylko możesz, ale wręcz musisz zrobić korektę zeznania, wypełniasz druk PIT-36, przychód z PIT-8C wykazujesz w wierszu inne źródła. Do korekty dołączasz wyjaśnienie przyczyny skorygowania zeznania.

#4 Guest_Emila

Guest_Emila
  • Goście

Napisano 18 luty 2015 - 23:20

A co z tym PIT-37, którego składałam wcześniej? On zostanie automatycznie anulowany? I jeszcze jedno pytanie - jak załączyć to wyjaśnienie z poziomu programu e-Deklaracje, czy to jest w ogóle możliwe, czy powinnam osobiście dostarczyć PIT z wyjaśnieniem do urzędu?

#5 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13677 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 luty 2015 - 23:32

Z wcześniej wysłanym zeznaniem nic się nie dzieje, ono jest w US, a teraz będzie kolejne w formie korekty.

Jak zaznaczysz, że robisz korektę, to pewnie na końcu powinien się pokazać załącznik ORD-ZU /chyba tak się on nazywa/.

#6 Guest_Emila

Guest_Emila
  • Goście

Napisano 19 luty 2015 - 14:29

Dziękuję bardzo za pomoc smile.png

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: PIT, korekta, PIT-37, PIT-36, PIT-8C

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych