Skocz do zawartości

EWIDECJA CZASU PRACY KIEROWCY

wróć do serwisu Kadry 7437 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2008 - 22:11

jeśli w trakcie roku zmieniasz pracownikowi kwotę zasadniczą i np. od stycznia miał podstawe 1126 zł a od kwietnia 2000 zł to jak zmieniasz w tacho? bo w zakładce on przelicza od nowa od początku roku a ja bym chciała żeby było widoczne że była zmiana stwaki

#22 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 04 czerwiec 2008 - 08:05

w "zatrudnieniu" w miejscu- "zatrudnienie od"wpisujesz datę zmiany stawki i powinno grać.

#23 Guest_pracownik

Guest_pracownik
  • Goście

Napisano 15 czerwiec 2008 - 20:43

Witam wszystkich mam pytanie jezdze autem budowlanym 4 oska po budowie jak wiadomo i po drogach i mam pytanie jaki czas pracy ma byc kierowcy bo sa wszedzie rózne wypowiedzi nie chodzi mi tu o czas jazdy bo to wiadome ale o czas dzieny pracy , np zaczynam prace o 6.00 wsówam tacho a koncze o godzinie 18.00 wysówam tacho czy to jest zgodne z przepisami bo jak wiadomo to jestem w pracy 12 godzin i naprzykład zrobiłem przez czły dzien 25 km wienc wiadomo ze stałem prawie cały dzien ale jednak byłem w pracy.Z góry dziekuje za odpowiedz

#24 Guest_sławek

Guest_sławek
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2008 - 10:14

czas pracy kierowcy to prowadzenie pojazdu, prace przy obsłudze pojazdu, itp. Dokładne dane co liczy się do czasu pracy kierowcy a co nie można znaleźć w ustawie o czasie pracy kierowców.

#25 Guest_bartek

Guest_bartek
  • Goście

Napisano 13 październik 2008 - 12:44

Witam, jezeli masz problem z rozliczaniem czasu pracy kierowców, skorzystaj z Usługi takiego rozliczania przez firmę zewnetrzną, która zrobi to za Ciebie: barttacho@poczta.onet.pl

#26 Guest_kierowca

Guest_kierowca
  • Goście

Napisano 30 listopad 2008 - 16:16

dziwie się ,że wielu ,,fachowców " nie ma zielonego pojecia o ewidencji czasu pracy kierowców.!!!.Z praktyki podpowiem,że np.prowadzenie karty drogowej( z zaznaczonymi czynnościami) ,które kierowca powinien zapisać ,jest jedynym dobrym dokumentem + tarczki ,aby spokojnie wyliczyć czas pracy. Jedncześnie zaznaczam-!!!!---Na wykresówkach (tarczkach tachografu) ewidencjonowany jest czas prowadzenia pojazdu oraz czas obowiązkowych przerw i odpoczynków. Obowiązek rejestracji tych danych ma na celu zachowanie bezpieczeństwa na drogach oraz zapewnienie bezpiecznych warunków pracy w transporcie drogowym.Natomiast pojęcie czasu pracy jest zdecydowanie szersze. Czasem pracy jest czas od rozpoczęcia do zakończenia pracy, który obejmuje wszystkie czynności związane z wykonywaniem przewozu drogowego, a szczególnie: prowadzenie pojazdu, załadowanie i rozładowanie oraz nadzór nad załadunkiem i wyładunkiem, czynności spedycyjne, niezbędne formalności administracyjne, utrzymanie pojazdu w czystości i inne.Wykresówka z przyrządu kontrolnego jest więc dokumentem źródłowym (pomocniczym), na podstawie którego pracodawca sporządza ewidencję czasu pracy. Pracodawca prowadzi ewidencję czasu pracy pracownika do celów prawidłowego ustalenia jego wynagrodzenia i innych świadczeń związanych z pracą. Podstawa prawna:• art. 94 pkt 9b, art. 149, art. 281 pkt 7 Kodeksu pracy,• art. 6, art. 25 ustawy z 16 kwietnia 2004 r. o czasie pracy kierowców (DzU nr 92, poz.879 ze zm.),• § 8 rozporządzenia z 28 maja 1996 r. w sprawie zakresu prowadzenia przez pracodawców dokumentacji w sprawach związanych ze stosunkiem pracy oraz sposobu prowadzenia akt osobowych pracownika (DzU nr 62, poz. 286 ze zm.),

#27 Guest_krzysiek

Guest_krzysiek
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2008 - 22:59

Jeśli szukasz pomocy w kwesti rozliczania czasu pracy kierowców napisz na tacho-trans@tacho-trans.pl.

#28 Guest_marzena

Guest_marzena
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2008 - 10:18

Bardzo prosze pomóżci mi rowiązać problem z kierowcami. czy kierowca powinnien mieć rozliczane delegacjie krajowe i zagraniczne jeżeli w umowie o prcę ma wpisany teren całego kraju? bardzo prosze o podpowiedzi. będę wdzięczna.Pozdrawiam.

#29 Guest_a

Guest_a
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2008 - 10:24

ja rozliczam

#30 Guest_marzena

Guest_marzena
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2008 - 10:32

Ja też rozliczam, ale ostatnio czytałam że powinno być w umowie o prace wpisana siedziba firmy.

#31 Guest_a

Guest_a
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2008 - 10:37

tak, jako miejsce wykonywania pracy wpisuje się siedzibę pracodawcy - miejsce skąd kierowca pobiera zlecenia na trasę i polecenia przełozonego...to jest opinia jaką podał mi inspektor PIP

#32 Guest_marzena

Guest_marzena
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2008 - 10:41

ok. dzięki. Może ktoś ma tez jakieś doświadczenie w tym temacie.Pozdrawiam.

#33 Guest_k

Guest_k
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2008 - 09:38

U nas kierowcy mają wpisane w umowie terytorium Polski jako miejsce pracy i z tego co wiem w takim przypadku nie przysługują im diety po kraju. POzdrawiam

#34 Guest_krzysiek

Guest_krzysiek
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2008 - 09:40

www.tacho-trans.pl Ewidencja Czasu Pracy Keirowców. Zapraszam!

#35 Guest_|\/|0nika

Guest_|\/|0nika
  • Goście

Napisano 24 marzec 2009 - 16:06

HAlo halo,błagam powiedzcie mi jakie dokumenty powinnam trzymać w biurze na wypadek kontroli?? I z jakiego okresu kierowca powinien mi zdać dokumenty,jak długo ma wozić np.świadectwo z urlopem? słyszałam,że po 28dniach takie świadectwo ma wylądować u mnie w biurze,tak? czy to może zależy od tego jakiie tacho ma w aucie? od tego,czy dobrze będę prowadzić dokumentację zależy,czy będę mieć pracę,więc błagam rodacy(ze względu na nasz rynek pracy:)) przyłóżcie się :) z góry dzięki za odpowiedź na spędzające mi sen z powiek pytanie:D

#36 Guest_Ladydread

Guest_Ladydread
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 14:16

Onika....kierowca musi ze soba wozic kazdy udokumentowany dzien 28 dni wstecz plus obecny dzien. wchodza w to zaswiadczenia unijne, zolte tarczki i wykresowki. Ty dla kontroli musisz to trzymac rok. dzis mozesz juz wyzucic tarcze z marca 2008 roku . jesli masz tacho cyfrowe to tak samo musi to byc przechowywane przez rok pozniej nikogo juz to nie interesuje co sie z tym dzieje. karte trzeba zczytywac (wystarczy raz na miesiac) w razie jakis wykroczen kierowca powinien wozic ze soba wydruki (tez przez 28 dni) i to cala filozofia. a co do kontroli przedsiebiorstwa to potrzbe sa wypisy ze starostwa o samochodach. wszytskie badania kierowcow ..lekarskie psycho, zazwolenia na przewoz rzeczy itp....na razie tyle moge powiedziec sama sie ucze.. tylkoz e moja firma zajmuje sie tylko i wylacznie ewidencja i analiza zlecana przez przedsiebiorcow. pozdraiwam

#37 Guest_Patka

Guest_Patka
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 15:56

Pracuje w kadrach od dwóch miesięcy, jest u nas zatrudniony kierowca, ale będzie już zwolniony i nowy będzie zatrudniony z obecnie pracujących.Do tej pory ten kierowca dostawał wynagrodzenie miesięczne najniższe i nikt tu nie zajmował się jakimiś tarczkami, nadgodzinami i tym wszystkim. Tylko dostawał diety i ryczałt za nocleg, teraz ta kobieta co prowadziła to do tej pory "wypieła" się i ja zostałam z tym sama. Czytam te Wasze wcześniejsze wpisy i jestem załamana, jak ja mam sobie z tym poradzić, żeby chociaż od teraz było dobrze :)(

#38 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 16:28

Patka współczuje Ci bo byłam w podobnej sytuacji. Powinnaś pamiętać o tym że jeśli są to osoby zatrudnione na umowe o pracę to obowiązuje je rozporządzenie 561 oraz ustawa o czasie pracy kierowcy. Kolejne to raporty z czasu pracy powinnaś mieć dzienne tygodniowe i miesięczne oraz raport z przebiegu pojazdu. Ważne są też dyżury i przerwy. Kierowca jeśli pracuje powyżej 6 godz powinien mieć zrobioną przerwę 30 min natomiast powyżej 9 godzin 45 min. wg. ustawy o czasie pracy, Jeśli jego jazda w ciągu dnia będzie wynosiła powyżej 4,5 godz. to musi zrobić 45 min przerwę. Przerw jednak nie stosujemy jednocześnie czyli jak zrobi już przerwę 45 min z tytułu 4,5 jazdy to nie robi przerw wg. czasu pracy. Radze aby robił sobie przerwę 30 min do 6 godzin pracy i kolejną 30 jeśli pracuje powyżej 9 godz. lub jeździ powyżej 4.5 godz. Jeśli będziesz miała jakieś pytania to daj znać :)

#39 Guest_Patka

Guest_Patka
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2009 - 22:03

No po prostu kosmos :)(Paulina a Ty wszystkiego się sama nauczyłaś, czy ktoś Ci pomógł??Bo ja zupełnie nie wiem od czego zacząć, ten nowy jeszcze nie jechał, ale pewnie już niedługo przyjdzie ten dzień, a ja jestem w zupełnej kropce.Ta "baba" że tak już brzydko powiem, co to robiła wcześniej, patrzy na mnie jak na idiotkę o co mi chodzi, kierownik kazał jej tak robić i ona tak robiła. Przecież to ona jest od znajomości przepisów a nie kierownik, co za bajzel i ja mam to teraz wszystko prostować.Pomijając już to, że za co się nie wezmę z kadr to jest źle. Już mi to spędza sen z powiek :)(Pomóżcie!!!Może będę mogła się z kimś kontaktować na maila??

#40 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2009 - 00:11

Patka ja męczyłam sie sama w transporcie jak w transporcie ale jeszcze długa droga przede mną jeśli chodzi o kadry, bez tego forum i tak cierpliwych osób nie wiem co bym zrobiła :) jeśli masz jakieś pytania skontaktuj się ze mna na maila paulleaa@op.pl

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych