Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki leasing wybrać?

21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102189 postów

Napisano 13 luty 2015 - 18:27

Jeśli rozważamy wzięcie czegoś w leasing musimy zdecydować się, który wybrać: operacyjny lub finansowy. Czym się różnią od siebie te dwie formy leasingowe? Przeczytaj, która będzie dla Ciebie lepsza?

Powrót do artykułu: Jaki leasing wybrać?

#2 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 13 luty 2015 - 18:27

Najgorszy leasing jest w Get In - odradzam - najpierw faktura za dodatkowe czynności rejestracyjne, nie wyjaśniono jakie, podano że właściwa faktura jest zbyt niska. Dzień po terminie zapłaty pierwszej raty dostałem fakturę na 100zł za spóźnienie. Dodam że login i hasło dostałem również po terminie i wystawieniu faktury za zaległości.

#3 Guest_svensson

Guest_svensson
  • Goście

Napisano 26 maj 2015 - 01:52

No ja ze swojego doświadczenia polecę mleasing.pl  Mają bodaj tylko 3,99% oprocentowania. Skończyłem studia stomatologiczne i założyłam prywatną praktykę. Wziałem w leasing używane wyposażenie gabinetu i wszystko jakoś się dzieki temu potoczyło :)

#4 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 313 postów

Napisano 27 maj 2015 - 09:30

Dziwna spraw. Sama obecnie mam leasing w Idea Banku. Konkretnie leasing na samochód ale jestem zadowolona. Wysyłają fakturki w terminie, wszystko było jawne. Widziałam z jakimi kosztami mniej więcej powinnam się liczyć.

Odsyłam również na temat na forum, którzy jest bazą informacji o tym gdzie obecnie warto jest zdecydować się na leasing:

http://www.forum-kre...firm-50543.html

Warto jest na pewno porównać sobie wszystkie oferty. Banków oraz firm prywatnych ponieważ wszystko to zmienia się bardzo szybko. 

#5 Guest_Tadeusz

Guest_Tadeusz
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2015 - 08:23

Moim zdaniem leasing to naprawdę dobre rozwiązanie. Nie trzeba wykładać jednorazowo wielkiej sumy pieniędzy. Sam brałem na początku roku na maszyny produkcyjne i jestem bardzo zadowolony. Mogę polecić Batex Agencję Millennium Leasing. Mają dobrą ofertę. Dodatkowe preferencyjne warunki dla przedsiębiorców wspierających oszczędzanie energii. To ich stronka: leasingszczecin.pl

#6 Guest_Kaska

Guest_Kaska
  • Goście

Napisano 19 sierpień 2015 - 13:50

Firmę Batex ze Szczcina znam! Też wybrałam ofertę leasingu u nich. Tylko, że ja zdecydowałam się na leasing nieruchomości. Dobrze, że możliwe są takie rozwiązania jak leasing, bo jest to duża szansa dla osób, których na początku nie stać na wydawanie dużej sumy gotówki.

#7 Karlow82

Karlow82

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 24 styczeń 2016 - 22:37

Ja mam doświadczenia z leasingiem z mbanku: https://www.mbank.pl...easing/pojazdy/. Załatwili szybko, na 72 miesiące, obyło się bez jakichś dodatkowych perypetii.

#8 Guest_Zadowolony Klient

Guest_Zadowolony Klient
  • Goście

Napisano 17 sierpień 2016 - 14:56

Najlepiej skorzystać z pomocy Polskiego Centrum Wspierania Inwestycji. Porównują oferty w bankach, sprawdzają czy nie ma ukrytych kosztów, negocjują warunki, załatwiają dokumentację i dojeżdżają do klienta. warto pamiętać, iż kredyt czy leasing to nie umowa tu i teraz lecz cały okres finansowania a wiele osób nie patrzy wogóle na tabelę opłat dodatkowych. Później coś się wydarzy i nagle pojawiają się ukryte koszty. 
Porównanie w PCWI jest bezpłatne, za obsługe płacą banki więc nic tylko korzystać. Polecam serdecznie konsultanta Jakuba Pietrzaka 603 600 090. Sprawdźcie sami.

#9 Guest_jumping

Guest_jumping
  • Goście

Napisano 05 grudzień 2016 - 01:18

Leasing to bardzo dobra forma finansowania ale łatwo się wkopać. O ile leasing samochodu czy coś to luzik i firmy takie jak raiffeisen potrafią dać praktycznie od ręki każdemu o tyle leasing nieruchomości (tak, jest coś takiego) to już wyższa szkoła jazdy

#10 Guest_Antek

Guest_Antek
  • Goście

Napisano 10 grudzień 2016 - 11:06

Ja mam aktualnie leasing w Getin i jestem zadowolony, warunki przejrzyste, długi okres leasingowania a decyzję dostałem szybko smile.png także nie mam na co narzekać. Teraz tylko spłacać i cieszyć się autem

#11 Guest_chicks

Guest_chicks
  • Goście

Napisano 02 luty 2017 - 17:28

"Leasing operacyjny (usługowy) – polega na przekazaniu przez finansującego (leasingodawcę) na czas oznaczony prawa do użytkowania określonych składników majątku trwałego (lub prawa do użytkowania i pobierania pożytków) korzystającemu (leasingobiorcy) w zamian za odpowiednie opłaty (raty leasingowe)."

W finansowym jest inne przeniesienie praw i korzyści. W Polsce większość to leasing operacyjny. No i operacyjny to chyba skierowany do firm (jedną z odmian jest np leasing nieruchomości) a leasing konsumencki jest skierowany nie do osób z działalnością.

Działa u nas bardzo dużo firm oferujących leasing, jednak moim zdaniem opłąca się ufać tylko dużym bankom albo znanym i sprawdzonym firmom - np raiffeisen leasing. Pod zadnym pozorem firmie krzak

#12 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 282 postów

Napisano 01 marzec 2017 - 06:35

Na pewno nie polecam leasingu konsumenckiego. Taka opcja nie jest opłacalna ponieawż taki leasing jest drogi. Nic nie mozemy sobie jako konsumenci odliczyć.

Natomiast leasing dla firmy ma wiele plusów oraz zalet ,  o ktorych możecie sobie zresztą poczytać na tej stronie:

http://twojadrogasuk...przedsiebiorcy/

Najważniejszą jest oczywiście odliczenie części kosztów. Dobre jest również to, że sam leasing wymaga niewiele papierologii. 

sisi

#13 derpol

derpol

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 marzec 2017 - 01:48

Leasing to bardzo dobra opcja szczególnie dla firm. Ja osobiście zdecydowanie wolę leasing niż zwykły kredyt. Czymś nowym i wartym uwagi jest leasing na nieruchomości. Polecam sprawdzić http://efl.pl/pl/oferta/nieruchomosci/ .Tam znajdziecie więcej informacji na ten temat. Również w swojej ofercie posiadają możliwość wzięcia leasingu na samochód lub inne sprzęty. :)

#14 Nelka

Nelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 75 postów

Napisano 13 marzec 2017 - 21:57

Też uważam, że jest to idealne rozwiązanie dla firm. Nie mamy obowiązku zakupu, a przy tym swobodnie użytkować pojazd. Ze szczegółami takiego leasingu można się zapoznać na stronie https://kredyt123.pl/leasing, gdzie wstępną decyzję o otrzymaniu leasingu otrzymamy do godziny, a wszelkie formalności pomaga załatwić doświadczony doradca.

#15 Guest_sorion7

Guest_sorion7
  • Goście

Napisano 15 marzec 2017 - 10:58

Ja sprawdzałem wiele ofert leasingu najpierw banków, a potem instytucji pozabankowych i znalazłem ofertę idealną dla siebie na platformafinansowa.pl - na szczescie ludzie tam sa bardzo pomocni pomogli mi wypelnic wniosek online i go wyslac. Dodatkowo na dobrych warunkach, bez zadnych ukrytych kosztow a to sie ceni najbardziej smile.png

#16 PiterXXX

PiterXXX

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 23 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 13:05

Ja też telefonicznie składałem wniosek leasingowy na platformie finansowej, chodź mogłem to zrobić sam online bo ten wniosek jest bardzo prosty, ale nie wiedziałem jeszcze jak to wygląda w praktyce. Generalnie i-leasing u nich jest na dobrych warunkach, lepiej wychodzi niż w niektórych bankach bezpośrednio.

#17 Guest_beepbeep

Guest_beepbeep
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2017 - 18:21

Jeśli nie masz działalności gospodarczej to interesuje Cię leasing konsumencki - taki polecam poszukać w raiffeisen leasing - mam stamtąd samochód (tzn z leasingiem w raiffeisen), umowa jest dobra, przejrzysta, trafiłem też na dobrego agenta więc 10/10

#18 Guest_borison

Guest_borison
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2017 - 10:16

a mi ten leasing konsumencki o którym piszesz w ogóle nie przypadł do gustu. Słabe mają warunki jeśli mam być szczerym. Poświęciłem tydzień na szukanie najlepszej oferty i przynajmniej dla mnie taką okazała się ta, którą oferuje platformafinansowa.pl mało tego - wniosek złożyłem sobie wygodnie przez internet :)

#19 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1787 postów

Napisano 25 wrzesień 2017 - 10:44

Patrzcie tutaj - http://leasing24.poznan.pl/

Rozmawiajcie z Filipem. Finansowanie załatwi pod każdy przypadek klienta, nie ma z tym żadnych problemów.

Ale to jest zawsze kwestia indywidualnej analizy. Ogólnie - każdy klient bez większych problemów może takie finansowanie uzyskać, nawet mając negatywny BIK i wiele innych minusów. Wszystko zależy od was. 

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#20 czonka

czonka

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 49 postów

Napisano 26 wrzesień 2017 - 16:01

Ale dlaczego niby inni nie dają finansowania ze złymi parametrami, a oni dają? Czym to się różnic od innych firm?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych