Skocz do zawartości

Staż z urzędu pracy a lata pracy

lata pracy

wróć do serwisu Kadry 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 11 luty 2015 - 10:29

Witam mam pytanie.

Od kiedy Staż z Urzędu Pracy wlicza się do stażu pracy? Pytam gdyż sama odbywałam staż ( w zakładzie pracy w którym aktualnie pracuje) 10 lat temu ale tego okresu nie mam wliczanego do stażu pracy. Ustawa się zmieniła czy tylko interpretacja. Czy to moja wina że przy zatrudnianiu nie dostarczyłam zaświadczenia o odbyciu stażu ( wychodziłam z założenia ze przecież wiedzą), czy zaniechanie pracodawcy ( który ma wszelką dokumentacją z moim stażem), który nie dołączył zaświadczenia do akt osobowych i tym samym nie zaliczył mi 6 miesięcy pracy.

#2 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 11 luty 2015 - 10:38

A że się tak zapytam, o jakie zaświadczenie chodzi, którego rzekomo pracodawca nie dołączył do akt? 

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21126 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 11 luty 2015 - 10:39

Zbyt ogólnikowe pytanie zadałaś.

Staż z UP jest zaliczany do stażu pracy i nie jest.....zależy o jakie uprawnienia chodzi, a o co konkretnie pytasz?

#4 Guest_Joanna

Guest_Joanna
  • Goście

Napisano 11 luty 2015 - 10:47

Odbyłam staż u obecnego pracodawcy zatem jest on w posiadaniu dokumentacji potwierdzającej to, z tego założenia wychodziłąm nie przedstawiając mu niczego przy zatrudnianiu.

Jeśli miałabym zaliczony ten staż to szybciej ( o 6 miesięcy) miałabym też dłuższy okres urlopowy - 26 dni.

Ponadto dochodzi dodatek za wysługę lat.

A mozecie wyjaśnić do czego ten staż jest zaliczany a do czego nie ?

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21126 postów

Napisano 11 luty 2015 - 10:53

Staż z Powiatowego Urzędu Pracy nie jest wliczany do okresu zatrudnienia, ponieważ umowa stażowa zawierana jest pomiędzy Powiatowym Urzędem Pracy a organizatorem stażu. W okresie odbywania stażu stażysta nie jest pracownikiem w rozumieniu art.2 Kodeksu pracy (brak umowy o pracę).W dalszym ciągu posiada status osoby bezrobotnej.
Okres odbywania stażu zalicza się do okresu, od którego zależy wysokość emerytury.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21126 postów

Napisano 11 luty 2015 - 10:56

Okres ten nie ma wpływu  na nabycie prawa do urlopu wypoczynkowego, lecz ma wpływ na jego wymiar.

#7 Guest_gaga

Guest_gaga
  • Goście

Napisano 11 luty 2015 - 11:05

Staż jest wliczany do stażu pracy!

Mam zaświadczenie z Urzędu Pracy (o które występowałam do Urzędu Pracy), pomimo, że staż tez odbywałam w Urzędzie, to Urząd nie ma żadnych dokumentów mojego zatrudnienia (bo pracodawcą (płacącym) był Urząd Pracy, który miał podpisaną umowę z Urzędem Gminy, na ilość osób, a nie na konkretne osoby),

W tym zaświadczeniu jest mowa, że ten okres jest wliczany do uprawnień pracowniczych, czyli do stażu pracy też.

Czyli sama niedopełniłaś formalności.

#8 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 11 luty 2015 - 12:54

"Czyli" byłoby wtedy gdyby było to określone jako "...ten okres wliczany jest do wszystkich uprawnień pracowniczych..." co jest niemożliwe, ponieważ okres stażu odbywanego na podstawie skierowania z PUP, w czasie którego bezrobotny otrzymywał stypendium, należy wliczyć pracownikowi do stażu urlopowego (jest to jedno z uprawnień pracowniczych). Natomiast okresu tego nie wlicza się do okresu zatrudnienia, od którego zależy nabycie prawa do urlopu wypoczynkowego. O czym wyżej, wspomniała szerzej Księgowa-zołza.

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: lata pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych