Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile kosztuje budowa hali magazynowej?

wróć do serwisu Sektor Publiczny 188 odpowiedzi w tym temacie

#21 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1811 postów

Napisano 22 kwiecień 2015 - 10:24

Budowa się nie opłaca - zobacz jakie hale na sprzedaż ma teraz JARTOM. Jest tego mnóstwo, stawki są rekordowo niskie, tak więc zainwestować można i to całkiem nieźle. Przy aktualnej ilości hal wyceny są rekordowo niskie.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#22 Guest_Czesław

Guest_Czesław
  • Goście

Napisano 29 maj 2015 - 13:27

Wszystko zależy od projektu. Jeżeli powierzy sie to profesjonalistom, to można zoptymalizować koszty. Ja korzystałem z pomocy City Architekci, to są architekci hal i magazynów, specjalizują się w tym i wiedzą jak pomóc.

#23 Jacwojdala

Jacwojdala

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 03 czerwiec 2015 - 11:36

nie ma co tutaj podawać szacowanych kosztów - wszystko zależy od projektu, twoich potrzeb i oczekiwań no i możliwości finansowych. myślę, że sensownym wyjściem byłoby skontaktowanie się z firmami, które wykonują projekty hal i (np. pracownia architektoniczna warszawa City Architekci) i poproszenie o jakiś kosztorys albo coś. Zawsze najlepiej czerpać wiedzę u źródła :)

#24 Adrimatusiak

Adrimatusiak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 09:13

każda hala - wbrew pozorom - to zupełnie odrębny twór. trzeba rozwiązania dopasować do potrzeb klienta, uwzględnić też jego możliwości finansowe (z pewnych elementów zrezygnować, inne ulepszyć). najmądrzejszym rozwiązaniem będzie wysłanie zapytania do jakiś pracowni. Tutaj to każdy może ci jakieś liczby z kosmosu podać, przy czym nic ci one nie powiedzą dopóki nie zapoznasz się ze szczegółami projektu. poszukaj jakieś firmy co ma w swoich usługach projektowanie hal albo projektowanie magazynów i uderzaj do nich. możesz też o sprawach finansowych wczesniej poczytać tutaj: http://www.cityarchi...a-nieruchomosci

#25 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1811 postów

Napisano 09 czerwiec 2015 - 10:22

Okazje są - http://www.jartom.co...6920.1432200245 To hala w Grójcu, w zasadzie jedyna taka w okolicy. Ogólnie w Polsce dostępne robią się coraz atrakcyjniejsze nieruchomości.

http://twojanowafigura.pl/ - poznaj Slimunox

#26 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2015 - 11:26

W sumie taka rozmowa o wszystkim i o niczym. Hala magazynowa to nie inwestycja typu domek jednorodzinny gdzie każdy ma jakieś doświadczenie i może podzielić się informacjami. Radzę zgłosić się z zapytaniem do kilku firm w celu porównania kosztów. 

#27 Konstanty

Konstanty

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 18 postów

Napisano 12 czerwiec 2015 - 11:29

Zgadzam się z powyższym - najlepiej zgłosić się do renomowanego dewelopera. Zamiast tracić czas na zapytania o opinię osób, które w większości nigdy nie miały do czynienia z budową hal magazynowych.

#28 jurek1970

jurek1970

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 17 lipiec 2015 - 12:10

wszystko zależy od tego co się chce dokładnie robić no I z jakich materiałów ma być wykonana hala. Jeśli szukacie firmy która zajmuje się wylewaniem posadzki przemysłowej to firma http://multi-floor.pl/ z Warszawy taką prace wykona. Solidna i trwała podłoga w hali jest bardzo ważna.

#29 Bernard34

Bernard34

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 69 postów

Napisano 08 sierpień 2015 - 18:31

Dokładnie, ale pamiętajmy także o tym, że hala to także wyposażenia, bo sam budynek jako budynek raczej nie bardzo nam się przyda. W zależności od przeznaczenia powierzchni, można zdecydować się na zakup regałów paletowych http://www.promag.pl...nowe,8858.html

a przy przechowywaniu produktów, do ich rozładunku niezbędne będą podnośniki stołowe lub wózki widłowe. Sam inwestuję od dłuższego czasu w magazyn i wiem, że bez takich sprzętów nie ma mowy o sprawnej i efektywnej pracy.

#30 Ela - WebTaxOffice

Ela - WebTaxOffice

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 34 postów

Napisano 09 sierpień 2015 - 10:51

Panowie - patrzcie na temat realnie. Magazyn należy umieć zagospodarować, odpowiednio wykorzystać. Jeśli nie będziecie potrafili tego dokonać, to możecie z tego tytułu mieć jedynie problemy, koszty itp. Nie zagospodarowana hala będzie generowała na prawdę potężne koszty...

Niezależnie od cny jaką zapłacisz za wybudowanie magazynu  będziesz mógł ją amortyzować co pozwoli na pomniejszenie podatków. Do amortyzacji wejdą wszystkie koszty na budowę, odsetki kredytowe, czynsz itp.. pozostaje sprawa ubezpieczenia w budowie a później ubezpieczenia wybudowanej hali magazynowej. Ale to już w momencie rozpoczęcia budowy.

#31 annk

annk

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów

Napisano 24 sierpień 2015 - 12:20

Dobrym rozwiązaniem jest mieć magazyn i do tego np. silosy zbożowe. Wtedy można świadczyć usługę magazynowania, np. zboża albo innych materiałów sypkich. Sam magazyn bywa często nieopłacalny zupełnie, albo mało opłacalny.

#32 Guest_Dariusz

Guest_Dariusz
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2015 - 07:05

Jeżeli poszukujecie dobrego wykonawcy hali magazynowej to polecam Infraco.pl Działają na terenie Polski i zbierają bardzo dobre opinie wśród swoich klientów.

#33 Guest_Marcin

Guest_Marcin
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2015 - 12:00

Przy budowie hali magazynowej warto zajrzeć na stronę Kipp Polska. Produkują solidne elementy systemów mocujących. Można też u nich znaleźć sporo części do maszyn (mi akurat wykonywali na specjalne zamówienie). Prócz tego mają też takie duperele jak zamki czy zawiasy.

#34 Milczu

Milczu

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 17 wrzesień 2015 - 15:31

Cena budowy hali będzie zależna od bardzo wielu czynników, więc nie da się jednoznacznie odpowiedziec na pytanie. Z tego co sie orientuję to zależy to od takich danych jak wymiary i typ hali, materiały do zabudowy, a nawet rodzaj zadaszenia itp. Jedynym sposobem na poznanie kosztów budowy to zwrócenie się do firm o ich cenniki. Jeżeli wiesz jakie wymiary miałaby mieć twoja chala to możesz skorzystać z m.in. takiego konfiguratora: http://protan-elmark...pl/konfiguratorZ góry masz określone dostępne materiały i wylko wybierasz jakich chciałbyś użyć. Myślę, że to będzie pomocne przy późniejszej wycenie inwestycji, bo jak mówiłem - nie da się ocenić ile coś takiego będzie kosztować bez podania konkretów.

;)

#35 Guest_GREG

Guest_GREG
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2015 - 18:58

przy budowie hali magazynowej trzeba pamiętać żeby zainwestować w solidną posadzkę przemysłową. przede wszystkim musi być wytrzymała na różnego rodzaju obciążenia (jak regały czy poruszające się po niej wózki widłowe). mi moją robiło Multi-Floor. mogę ich spokojnie polecić bo potrafią dobrać najlepszą opcję i mają fach w ręku.

#36 Moris_M

Moris_M

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 29 wrzesień 2015 - 22:31

Zamów sobie darmową wycenę do swojego projektu na przykład na tej stronie. Zawsze warto też sprawdzić czy nie ma akurat dotacji na taką inwestycję jak planujesz. Sporo jest teraz firm, które się tym zajmują, a tutaj masz też poradnik o dotacjach na hale.

#37 elka2002

elka2002

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 474 postów

Napisano 02 październik 2015 - 11:12

Myślę, że wszystkim tym, którzy budują hale przydadzą się na miary na firmę, która sprzedaje i skupuje płyty drogowe. Bardzo często są one niezbędne do tego, żeby wjechać na plac budowy czy też stworzyć konieczny objazd. Zajrzyjcie sobie tutaj http://www.plyty-dro...plyt-drogowych/. Firma ma naprawdę ciekawą ofertę.

#38 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 06 październik 2015 - 20:50

Hala magazynowa to ładny wydatek a wiem bo sam taką stawiałem. Trzeba też mieć solidnych wykonawców którzy nie będą przeciągali w czasie. No i nie zapominać o rzeczach które z reguły powinny być podstawą jak chociażby instalacja odgromowa. Ja sam bym o niej zapomniał i dopiero szef budowy zwrócił  mi na to uwagę. Miał rację bo wolę nie myśleć co by było gdyby poszło mi z dymem to co mam w magazynie. Nie mogłem tylko znaleźć firmy która w miarę szybko by się tym zajęła aż w końcu trafiłem na Fhu Partnera.  Teraz mam przynajmniej spokój o towar.

#39 Guest_Olaf

Guest_Olaf
  • Goście

Napisano 13 październik 2015 - 12:49

No na pewno taka budowa hali magazynowej to niezły wydatek. Ale lepiej postawić i mieć coś swojego niż przykładowo wynajmować. Ważne to zatrudnić przy tym wszystkim solidną ekipę budowlaną która będzie to wszystko sprawnie wykonywać. Najgorsi są tacy co się non stop ociągają i wymyślą że to przez 100 różnych powodów. No a żeby taka budowa ogólnie szybciej szła to muszą być i odpowiednie sprzęty. Przykładowo sporo ułatwiają wciągarki (dobry sprzęt tego typu można znaleźć m.in. w Almie ze Skwierzyny). W ogóle niezła kasa to samo wyposażenie takiej hali ale to już inna bajka.

#40 Guest_egtegegr

Guest_egtegegr
  • Goście

Napisano 21 październik 2015 - 19:15

ja nie doliczam juz nawet wyposazenia, ktore wynosi naprawde duzo - np takie agregaty www.agar-power.pl to tez jest kasa..

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych