Skocz do zawartości

Budowa domu - koszty w 2015 roku

budowa domu 2015 dom jednoodzinny

119 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_tomyk

Guest_tomyk
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2016 - 11:16

Jak będziecie szukać firmy z rusztowaniami to ja korzystałem z usług slv-group.eu Najlepsi w branży.

#42 ŁucjaLucy

ŁucjaLucy

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 10:16

U nas to kosztowało przede wszystkim sporo czasu, bo wiele rzeczy staraliśmy się robić sami. Większość materiałów budowlanych zamawialiśmy przez Internet, bo taniej. Nie pamiętam, ile to dokładnie wyniosło, ale znajomi się dziwili, że tanio. A no i ważne, by oszczędzać na rzeczach, na które się nie zwraca takiej uwagi - np. na kablach. U nas wszystko zamówiliśmy, z pomocą obsługi, ze sklepu multikable.pl. Wszystko działa do dziś, dom się nie rozpadł :)

#43 MarekCz1989

MarekCz1989

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 21 październik 2016 - 09:21

Na https://www.extradom.pl/ przy każdym projekcie domu masz podany ogólny kosztorys. Wiadomo, pewne rzeczy można zrobić „po kosztach”, ale zawsze lepiej nastawić się na więcej, niż później martwić się większymi wydatkami ;)

#44 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 325 postów

Napisano 24 październik 2016 - 12:39

Te koszty są wzięte nieco z sufitu, bo zależy też w jakim regionie mieszkasz. W okolicach Warszawy ceny są wywindowane, a na takiej Wólce między Krakowem a Katowicami albo w zachodniopomorskim jest już taniej. Te ceny są mocno zaogólnione no ale jakieś tam rozeznanie dają... mgliste ale jednak

#45 MałaMurarka

MałaMurarka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 październik 2016 - 17:07

Jeśli potrzebujecie zaoszczędzić koszty to można się też wspierać polskimi firmami z materiałami budowlanymi, np cegłą i płytką klinkierową, zawsze to obniży koszty realizacji elewacji. Ja korzystałam z oferty firmy KDS klinkier, wszystko ogarnęłam poprzez internet, fachowa obsługa i doradztwo. Materiały przyszły szybko, w porównaniu ze stacjonarnymi sklepami wyszło taniej. Można sobie porównać cenki. http://kds-klinkier.pl/

#46 Fizo

Fizo

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 966 postów

Napisano 30 październik 2016 - 21:21

Jeśli potrzebujecie zaoszczędzić koszty to można się też wspierać polskimi firmami z materiałami budowlanymi...

Weź pod uwagę te sklepy http://poradnikowy.n...e-w-internecie/ i wybierz najlepsze polskie. To jest dobry sposób myślenia. Popieram.

#47 Guest_tradek

Guest_tradek
  • Goście

Napisano 31 październik 2016 - 11:28

Jak będziecie szukać firmy z rusztowaniami to ja korzystałem z usług slv-group.eu Najlepsi w branży.

Najlepsza firma w tej branży, ja dużo pracowałem z różnymi firmami i slv ma już wyrobioną renomę.

#48 Sleep

Sleep

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 325 postów

Napisano 04 listopad 2016 - 09:49

Polskie nie zawsze są najtańsze i najlepsze:(

#49 Guest_Jarro

Guest_Jarro
  • Goście

Napisano 16 listopad 2016 - 22:57

Przy budowie sprawdził się El-Kop z okolic Gdańska. Robili wykopy i przygotowywali nam teren pod budowę. Braliśmy też od nich kruszywa i ziemię. Dobra jakość usług, dobrze ich oceniamy.

#50 MarekCz1989

MarekCz1989

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 01 grudzień 2016 - 13:59

Sleep rzeczywiście, pewne koszta się windują, ale raczej nie są to tak duże różnice. Ja akurat korzystałem z ich usług i na infolinii polecili mi świetne firmy i sprzedawców materiałów budowlanych w normalnych cenach. Prognozy się sprawdziły, więc jestem bardzo zadowolony i wiem, że ani nie przepłaciłem, ani też nie zrobiłem wszystkiego po najniższych cenach. Poza tym warto też pogadać z ludźmi na ich społeczności, którzy obecnie się budują. Można tam dowiedzieć się wielu fajnych rzeczy - https://www.extradom.pl/spolecznosc

#51 FishyBem

FishyBem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 19 grudzień 2016 - 17:33

Co do elektryki to ospel ma dobre gniazdka i transformatory. Jeśli chodzi o mnie to zdarzyło mi się nawet do nich zadzwonić,żeby dopytać się o produkty i elektrykę w kuchni - powiedzieli co i jak ,dlatego nie mam do nich zastrzeżeń. Mój ostatni zakup to osprzęt Madera http://ospel.pl/pl/p.../lnh-1n-00.htmlzobaczymy jak będzie się sprawować w łazience

#52 weronika.kil

weronika.kil

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 13:06

Cóż, mi się wydaje, że nie można tak jednoznacznie określić kosztu budowy domu, bo wiadomo, że w każdym regionie kraju są inne ceny za działki, różnica cen jest także w materiałach. gdy ja decydowałam się na budowę domu przejrzałam chyba wszystkie strony internetowe firm budowlanych, szczególnie ich galerię z realizacjami. Dlatego też zdecydowałam się na drewniany dom http://www.naturekodom.pl/home i jestem zadowolona. Z różnych dostępnych projektów można wybrać odpowiedni dla siebie. Dodatkowo obsługa jest miła, doradza odpowiednią opcję a w kosztach zmieściłam się bez problemu.  

#53 Guest_gerore

Guest_gerore
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2017 - 13:44

Żeby uniknąć późniejszych kosztów i problemów warto najpierw zrobić badania geotechniczne gruntu. My wykonywaliśmy w Ekolab i dalej można było spokojnie ruszać z budową.

#54 alanis

alanis

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaTomaszów

Napisano 02 luty 2017 - 20:50

Najwięcej kosztują pośrednicy. Jeśli wszystkich materiałów i sprzętu będziemy szukać bezpośrednio u producenta, to wyjdzie taniej. Przykład: wynajem lub zakup rusztowania - jeśli zainteresujemy się wynajmem od producenta firmy http://www.slv-group.eu/ zapłacimy mniej niż wynajmując z jakiegoś składu budowlanego. Po drugie najlepiej negocjować ceny i od razu umawiać się na konkretne kwoty. Oczywiście trzeba sobie założyć jakiś margines, ale żeby to nie było 50% więcej. 

#55 Midam33

Midam33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 182 postów

Napisano 19 luty 2017 - 19:23

Jestem z Milanówka i mój dom wybudowala firma Markabud. Opinie o niej trafiły do mnie od znajomych, którzy też korzystali z ich usług. Bardzo dobra ekipa ze świetnym kierownikiem budowy Panem Marcinem, z którym miałem bardzo dobry kontakt co było dla mnie bardzo istotne. Jeśli poszukujecie sprawdzonej ekipy budowlanej, która postawi Wam dom, to szczerze polecam http://markabud.pl

#56 Guest_anka440

Guest_anka440
  • Goście

Napisano 17 marzec 2017 - 13:57

Ja się pochwalę, że u mnie w Katowicach istnieje firma, która kompleksowo wykonuje usługi remontowo-budowlane i są naprawdę niesamowici pod tym względem:) efekt końcowy takiej pracy to efekt WOW, bo robią wszystkie elementy swojego zlecenia naprawdę starannie! Gdyby ktoś był zainteresowany, firma nazywa się BAUWIT.

#57 Guest_Dino

Guest_Dino
  • Goście

Napisano 17 kwiecień 2017 - 09:52

musisz sie zdzwonic z jakims profesjonalista ale ja poczytalam wczesniej tez blogi, uwielbiam murowanysukces.com maja fajne wspisy a dopiero sie rozkrecaja

#58 Guest_seba

Guest_seba
  • Goście

Napisano 09 maj 2017 - 10:12

podobaja mi sie bardzo projekty domow pasywnych z Hanlo slyszalem o technologii ścian otwartych dyfuzyjnych stosowanych w tego typu domach energooszczednych bez styropianu, bez folii paroprzepuszczalnej. Lepsza regulacja wilgoci w pomieszczeniach, mimo tego wiatroszczelna. Wyprodukawana z ekologicznych produktów.

#59 Guest_Bandd

Guest_Bandd
  • Goście

Napisano 29 maj 2017 - 13:18

Mój dom postawiła od początku do końca firma z Ujsoł mam na myśli Szymbud. Nie narzekam na obsługę. Zajęli się wszystkim, robotników rzeczywiście mieli rzetelnych, zresztą sam fakt, że się z domem w mniej niż pół roku uporali też dużo mówi. Inna sprawa, że akurat pogoda im się bardzo dobra trafiła wtedy, ale gdyby nie robili, to i najlepsza pogoda by nie pomogła. Na stronie szymbud.com/us%C5%82ugi-budowlane jest kontakt i trochę zdjęć z realizacji. Między innymi mój dom jest na foto, to się pochwalę od razu ;-)

#60 Guest_martyr

Guest_martyr
  • Goście

Napisano 19 czerwiec 2017 - 12:54

Dobry piasek w przyzwoitej cenie kupowałem w Anmar z Inowrocławia. Plus za terminowość dostawy. Kupiłem luzem, ale mają też pakowany w worki jak ktoś chce dłużej przechowywać.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: budowa domu, 2015, dom jednoodzinny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych