Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jaki system do zarzadzania firmą produkcyjno-usługową?

wróć do serwisu Moja Firma 35 odpowiedzi w tym temacie

#21 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 20 październik 2017 - 10:53

Z tego co wiem, to większość systemów można pobrać i przetestować za darmo. Nikt przecież nie będzie kupował kota w worku.

Moim zdaniem dobre są systemy w wersji serwerowej. Plus tego jest taki, że można za pośrednictwem internetu korzystać z nich w zasadzie na każdym urządzeniu - niezależnie od systemu, wersji (korzysta się przez przeglądarkę internetową).

Zaproponuję jeszcze od siebie RedmineUP: https://www.redmineup.com/pages/main

Oraz detykowane rozwiązania, ale też w wersji serwerowej:

https://itcenter.pl/...dedykowane/#crm

#22 maciejgalazka

maciejgalazka

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 14:19

Osobiście korzystam z obieg dokumentów od firmy Primesoft jestem zadowolony!

#23 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2191 postów

Napisano 09 styczeń 2018 - 07:28

System Berberis jest genialnym rozwiązaniem pod takie tematy.

Ogólnie nawet wersja minimalna systemu, jednostanowiskowa, całkowicie darmowa, już sporo wnosi do działalności, ale w przypadku produkcji, sprzedaży i magazynu to będzie zbyt mało. Potrzebujecie już pełnej gospodarki magazynowej, pracy na wielu stanowiskach i kilku innych opcji.

Zresztą - dobrym pomysłem jest pobranie wersji darmowej i wówczas ocena, jakich funkcji jeszcze potrzebujecie. 

#24 Nobody

Nobody

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 11 styczeń 2018 - 10:09

Wszystko zależy tak naprawdę od tego, czym konkretnie firma się trudni. Możliwości jeśli chodzi o zakłady produkcyjne jest przecież wiele.

Taśmy przenośnikowe Eurotex Poland.

#25 kazik-kazik

kazik-kazik

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 93 postów

Napisano 09 marzec 2018 - 07:27

na rynku jest kilka programów wartych polecenia, które pomagają w zarządzaniu firmą. Według mnie Paperless http://paperless.pl/pl/ ma fajne produkty skierowane do firm np. elektroniczny obieg dokumentów czy elektroniczne archiwum. Teraz mają też u siebie dashboardy, które też są dobrym rozwiązaniem. Wszystko jednak trzeba dobrać indywidualnie pod swój konkretny biznes :)

#26 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2191 postów

Napisano 17 kwiecień 2018 - 06:30

Praca na Berberis jest nieoceniona. To mega ułatwienie, mega uproszczenie. Ten system robi nam mega różnicę, szczególnie pod względem optymalizacyjnym. Poza tym nie ma co ukrywać, że jest też mocno funkcjonalny. Trudno tutaj wymieniać wszystkie plusy, bo tych jest całe mnóstwo. Musicie sami testować poszczególne funkcje i sami też, zauważycie wtedy ich możliwości. 

#27 asari

asari

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 60 postów

Napisano 18 wrzesień 2018 - 10:47

Dla średniej wielkości firmy, zwłaszcza rozwijającej się, polecam zainteresować się rozwiązaniami jakie oferuje przemysł 4.0 w Anegis Oprogramowanie jest na tyle elastyczne, że po odpowiedniej konfiguracji, świetnie wpasowuje się niemalże do każdej branży, szczególnie przemysłowej.

#28 Guest_Paweł

Guest_Paweł
  • Goście

Napisano 15 październik 2018 - 11:38

Z tego, co piszesz wynika, że CRM może nie być najlepszą opcją. Oczywiście, aby stwierdzić to na pewno, konieczne byłoby podanie większej liczby szczegółów. Ale tak jak było powiedziane wyżej - może lepiej zastanowić się nad wdrożeniem czegoś do zarządzania produkcją i pracownikami, bardziej kompleksowego narzędzia? W zależności od potrzeb, to będzie system ERP lub MES. Ja sam korzystam z systemu ERP, który wykonała dla mnie firma Kamee z Krakowa. Dedykowane rozwiązanie w takiej sytuacji jest zdecydowanie lepsze niż gotowe, precyzyjniej dopasowane do potrzeb, z możliwością ewentualnej rozbudowy w przyszłości. Rzuć okiem na ich realizacje, myślę, że warto się z nimi skontaktować, bo pomagają też w zdefiniowaniu potrzeb. Pozdrawiam!

#29 Miga66aa

Miga66aa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 29 październik 2018 - 13:29

A czy znacie jakiś dobry SUPPORT DYNAMICS AX? Ja się zastanawiam czy to co podlinkowałem byłoby ok. Co myślicie o tym rozwiązaniu?

Kiedy chorujesz lekarze rejestrują przebieg twojego leczeni. Kiedy jesteś zdrowy, powinieneś postępować podobnie: rejestrować swoje życie – Albert Espinosa

#30 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 620 postów

Napisano 30 listopad 2018 - 15:24

W biznesie istnieje zawsze istnieje wiele opcji i trzeba nauczyć się podejmować te najkorzystniejsze decyzje. z pozoru może nie być to takie proste, jednak są strony takie jak http://www.mmail.pl/...a-na-facebooku/, które to znacznie ułatwiają. 

#31 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2191 postów

Napisano 17 styczeń 2019 - 07:20

Również polecam działanie na Berberis. Tzn. w dalszym ciągu. Odpowiednio dopasowany pod działalność system jest w stanie diametralnie odmienić działalność. Fakty są takie, że każdemy może pasować coś innego, inne warunki. Jeśli wszystko zostanie zaplanowane jak należy, to docelowo powinno to wyglądać jak należy. Musicie przed wszystkim patrzeć na zakes oprogramowania, funkcji, to co można robić z jego pomocą. W zasadzie każda firma ma pod tym względem inne potrzeby.

#32 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 250 postów

Napisano 02 luty 2019 - 15:58

Razem z mężem prowadzimy działalność podobnego typu i według mnie niesamowicie istotne jest odpowiednie planowanie produkcji. Udało nam się podjąć współpracę z jedną z firm, które zajmują się takimi sprawami. Wszelkie informacje na ten temat możecie znaleźć na stronie: https://www.quantum-...wanie-produkcji Prowadzą naprawdę dobrego bloga, a przy okazji można zawsze się z nimi skonsultować.

#33 hanzlov

hanzlov

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 20 marzec 2019 - 16:00

Najrozsądniej przejrzeć kilka ofert typu https://cenova.pl/, których w sieci bądź co bądź nie brakuje i przetestować 2-3 systemy. To da optymalny ogląd na systemy i pozwoli dopasować je do potrzeb firmy. Nigdy nie ma gwarancji, że system, który zadziałał w jednej firmie sprawdzi się w 100% w innej.

#34 Bożena Franczyk

Bożena Franczyk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 maj 2019 - 17:57

Witam. Niedawno mieliśm.y podobny dylemat. Prowadzimy średniej wielkości firmę produkcyjną

#35 Bożena Franczyk

Bożena Franczyk

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 16 maj 2019 - 17:58

Jeśli chodzi o systemy zarządzania to ważny jest cały proces jego wdrażania. Warto wybrać firmę informatyczną, która będzie nadzorowała ten proces na każdym jego etapie. Dopiero wtedy będziemy mogli cieszyć ogromnymi korzyściami. My wprowadziliśmy taki system (firma produkcyjna): https://www.cfi.pl/h...nie-produkcji/Dzięki niemu cały harmonogram produkcji sporządzany jest automatycznie, mamy dostęp do wszystkich danych  i generalnie bardzo usprawniliśmy nasze działanie. 

#36 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2191 postów

Napisano 20 maj 2019 - 06:16

Naprawdę - przysiądźcie trochę nad tym Berberis. Zrozumcie, jak to działa, ogarnijcie temat.

To naprawdę kawał solidnego rozwiązania, które powinno dać różnicę. Generalnie na efekty w każdym temacie się czeka.

A tutaj największe znaczenie ma po prostu dopasowanie elementów pod działalność.

Nie każdmu musi pasować to samo. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych