Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Firma czy własna flota?

wróć do serwisu Logistyka 59 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_Jacek Kostyra

Guest_Jacek Kostyra
  • Goście

Napisano 22 grudzień 2016 - 21:52

Dla mnie również Panek był dobrą opcją. Fajnie zorganizowana firma. Wszystko jest u nich na czas i zgodnie z tym o mówią, więc można im śmiało zaufać.

#22 miloshobloczek

miloshobloczek

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaLondon

Napisano 29 grudzień 2016 - 23:56

ja staram się wszystko praktycznie outsourcować - korzystam płacę, nie korzystam, nie płacę :)

#23 Kaczmar

Kaczmar

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 201 postów

Napisano 30 grudzień 2016 - 00:33

to najlepsze rozwiazanie, nie masz stałych kosztow ktore musisz ponosic nawet jak nei korzystasz. MW Spedition jest bardzo dobra spedycją, siedziba w Poznaniu, najwiecej ladunkow maja na Niemcy z tego co sie orientuje. W wiekszych firmach lepiej outsourcować takie dzialania niz tracic czas na takie rzeczy

#24 czar82

czar82

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 02 styczeń 2017 - 22:26

No tak, outsourcing ma tu najwięcej do powiedzenia, bo faktycznie klarownie rozdziela kwestie opłacalności i w ogóle wydatkowania, ze względu na korzystanie z usług lub nie. Mając własną flotę płacisz, niezależnie od ilości zamówień. Ale z drugiej strony polegając na outsourcingu zdany jest na zasoby, nad którymi nie masz kontroli, uzależniasz się od jakości i w ogóle pracy tych ludzi i maszyn, a zatem w przypadku awarii lub czegokolwiek innego, co nie zadziałało wg planu, jesteś zdany tylko czekać. A tak, to możesz np. sprowadzić sobie odpowiednią flotę z zagranicy - http://panoramafirm....-do-polski.html - uzbroić w swoich ludzi i spedycja jest całkowicie pod twoją kontrolą. W razie "W" można skorzystać z outsourcingu w ramach gwarancji lub po prostu jednorazowej usługi.

#25 Guest_wojtek

Guest_wojtek
  • Goście

Napisano 10 styczeń 2017 - 13:44

outsourcing dzisiaj to podstawa, duze firmy nie sa juz w stanie ogarnac wszystkiego w jednym miejscu i dlatego wspolpracuja np ze spedycjami bo tak naprawde wychodzi to taniej i sa w stanie wszystko kontrolować. MW Spedition organizuje transport głównie do Niemiec i import spowrotem do Polski, wiem, że mają też ładunki częściowe, ale trzeba miec spedytora i czas żeby takie ładunki złapać

#26 Guest_Robert Mielak

Guest_Robert Mielak
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2017 - 22:46

Zależy na co się stawia. Jeżeli na posiadanie własnych samochodów i np ich spieniężenie za jakiś czas to oczywiście swoja flota, ale biznes to biznes a nie marzenia. Czasami rachunek ekonomiczny przemawia za wypożyczalniami. My pożyczamy samochody w Panek i chwalimy ich sobie mocno za elastyczność i dobre podejście do klienta.

#27 Sequeer

Sequeer

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 02 luty 2017 - 10:27

Według mnie znacznie lepsza będzie własna flota , zdecydowanie lepszy pomysł :) Mam w okolicy firmy które właśnie tak funkcjonują i bardzo dobrze prosperują.

spedycja świnoujście

#28 Guest_Andrzej O

Guest_Andrzej O
  • Goście

Napisano 22 luty 2017 - 17:14

Spore teraz są koszty, zmieniają się ciągle przepisy, grzebią się w amortyzacji i przez to więcej firm zaczyna włąśnie takie pytanie sobie zdawać. My już sobie na nie odpowiedzielśmy i pożyczamy samochody w Panek.

#29 Guest_Jan P

Guest_Jan P
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2017 - 11:58

U nas było podobnie, długo myśleliśmy, ale generalnie jak się to dobrze policzy to samochody naprawdę się opłaca pożyczać. Kilka faktur w koszty jest do wrzucenia, a jak niewiele się jeździ w skali miesiąca to kosztowo jest to naprawdę coś korzystnego.

#30 Guest_seba

Guest_seba
  • Goście

Napisano 12 maj 2017 - 09:36

koszty sa duze ale firmy transportowe i spedycyjne maja sie bardzo dobrze, mozna niezle zarobic zwlaszcze ze dobrym wyjsciem jest branie auta wartego 1mln zl w leasing, nie musisz inwestowac i juz zarabiasz. W MW Spedition kierowcom sie podobno dobrze pracuje bo jest bardzo duzo ladunkow i z kasa jest dobrze

#31 Guest_ASpik

Guest_ASpik
  • Goście

Napisano 18 maj 2017 - 17:20

Jasne, że outsourcing jest korzystniejszy. W wynajmie krótko czy długoterminowym nawet koszt zawsze będzie niższy niż w przypadku utrzymania firmowej floty - zwrócić warto uwagę na ceny wynajmu, które są relatywnie niskie, koszt paliwa się równoważy, ale jednak koszty poboczne, a także sam koszt zakupu floty podzielony przez liczbę lat jej użytkowania sprawia, że wynajem zwykle (nie zawsze) się opłaca. Moja firma wynajmuje co pewien czas samochody w wypożyczalni Panek.

#32 Guest_Betman

Guest_Betman
  • Goście

Napisano 02 styczeń 2018 - 01:30

To odwieczny dylemat. Zależy chyba od naszych aspiracji, a nawet branży, w jakiej działamy. W wielu wypadkach własna flota się nie opłaci i warto wynajmować. My tak robimy w Panek wspominanym tu kilka razy. Dobra i sprawdzona przez nas wypożyczalnia. 

#33 Guest_Zygmunt De

Guest_Zygmunt De
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2018 - 21:30

Panek, który jest tu wspominany to doskonała firma i marka, która sprawdza się w praktycznie każdej sytuacji. Korzystamy z ich usług od wielu lat. Solidna wypożyczalnia. 

#34 mleszczak

mleszczak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 772 postów

Napisano 30 styczeń 2018 - 16:55

Ja również w niedługim czasie zamierzam otworzyć tego typu działalność. Czy w związku z tym powinienem wykupić ocp przewoźnika na fullpolisa.pl? Wyczytałem, że może się ono przydać, a nie ukrywam, że wolałbym zabezpieczyć się przed wszystkimi, niespodziewanymi zdarzeniami. 

#35 Guest_Trells

Guest_Trells
  • Goście

Napisano 27 luty 2018 - 18:32

Osobiście polecałbym korzystanie ze sprawdzonych marek, takich jak choćby Panek. Samochody są u nich w doskonałym stanie, jakość współpracy wysoka, umowy proste, a koszta niskie, niższe niż w kupowaniu własnej floty i jej utrzymaniu w wielu sytuacjach. 

#36 adamela

adamela

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 222 postów

Napisano 13 marzec 2018 - 01:14

No nie, ja jednak uwazam, ze wlasna flota lepsza. Z autopsji wlasciwie to stwierdzam, wczesniej korzystalismy wlasnie z roznych firm, ale teraz zdecydowalismy sie na zakup peugeotow boxer - dopiero tutaj mamy pelne panowanie nad samochodami i dodatkowo wybralismy te, ktore sa najbardziej ekonomiczne. 

#37 Guest_Glass

Guest_Glass
  • Goście

Napisano 31 marzec 2018 - 21:52

Toyotę wypożyczałem w Panek jakiś czas temu. Formalnosci tyle co kot napłakał, a do tego bonus w postaci 25 zł na wykorzystanie w Car Sharingu, który mają w Warszawie

#38 merfens

merfens

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 06 kwiecień 2018 - 08:33

Car sharing to tak naprawdę średnia opcja. Ceny mało korzystne przede wszystkim. Już lepiej wziąć auto z wypożyczalni na cały dzień.

bariery drogowe

#39 barbetka87

barbetka87

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 27 postów

Napisano 01 maj 2018 - 15:17

To zależy, bo nie raz we własnym zakresie nie będziemy w stanie zorganizować logistyki - czasem flota to za mało, coraz bardziej popularny jest przecież transport intermodalny, gdzie się łączy różne rodzaje transportu i tutaj już lepiej zda egzamin firma. 

#40 Guest_Kamil Rębak

Guest_Kamil Rębak
  • Goście

Napisano 02 maj 2018 - 21:35

Trudne pytanie bez jednoznacznej odpowiedzi. Ja korzystam z Panek w mojej firmie, ale nie potrzebuję wielu samochodów i nie na co dzień. Wypożyczalnia solidna. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych