Skocz do zawartości

Co odnowić najpierw: podłogę czy ściany?

remont podłoga śiany malowanie gładzenie

43 odpowiedzi w tym temacie

#21 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 618 postów

Napisano 13 luty 2017 - 08:13

Na początku zawsze powinno się wykonać ściany. Potem klaśc podłoge.A na koncu pomalować pomieszczenie. Przynajmniej taka jest kolejność w remoncie jaki wykonywałem rok temu.

Polecam również remontować całe mieszkanie od razu Nie ma sensu się rozdrabniać i potem kilka razy zabierać się do remontowania....

Kilka inspiracji znajdziecie w tych katalogach:

http://nasze4katy.ne...nspiracji-domu/

#22 Guest_ladys

Guest_ladys
  • Goście

Napisano 27 marzec 2017 - 13:23

No tak to bardziej logiczne, ja chce deskiz  artcore położyć, a gdybym najpierw położyła podłoge drewnianą to stresowałabym sie ze przy takim remoncie ulegnie ona zniszczeniu,a  tak najpierw obi się ściany, potem podłogi.

#23 lopp88

lopp88

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 30 marzec 2017 - 18:18

Czy ostatnio zauważyłeś, że twój dach przecieka? Jeśli tak to musisz wiedzieć, że szukanie przecieków w dachu to bardzo ciężkie zadanie i lepiej zostawić je profesjonalistom, np firmie Protek która ma ogromne doświadczenie w tym temacie i potrafi szybko taki przeciek zlokalizować i go usunąć!

#24 maciek_p

maciek_p

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 264 postów

Napisano 04 kwiecień 2017 - 11:03

Na początku lepiej odnowić ściany. Jaką farbę powinienem wybrać? Jaka firma jest najlepsza? Chciałbym zaopatrzyć się w nią, w tym sklepie: https://e-budowlany....arby-do-wnetrz/- proszę o poradę.

#25 michalinabak

michalinabak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 05 czerwiec 2018 - 13:13

Ja zacząłbym od podłogi. Wymienisz podłogę i później pomalujesz ściany. Nowy parkiet trzeba będzie też zabezpieczyć podczas malowania tak jak tu i jest to lepsza opcja. Przy odpowiednim zabezpieczeniu podłoga się nawet nie zabrudzi przy malowaniu, a ścian przed obijaniem czy brudem raczej nie zabezpieczysz więc lepiej zacząć od podłogi moim zdaniem.

#26 marta963

marta963

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 05 czerwiec 2018 - 14:01

Ja zaczynałam remont od ścian. W ten sposób uniknęłam ochlapania i porysowania nowych podłóg.

#27 enzymata

enzymata

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 499 postów

Napisano 06 czerwiec 2018 - 14:19

Też bym tak zrobiła. Chyba jak większość.

#28 miola

miola

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 14 postów

Napisano 20 czerwiec 2018 - 14:28

Gorsza sprawa jest, kiedy podłoga jest ładna i trzeba bardzo uważać, żeby jej nie zabrudzić. okrycie jej folią malarską nie zawsze wystarcza

#29 marekhs

marekhs

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 26 czerwiec 2018 - 19:59

Jeśli ktoś decyduje się na wymianę drzwi lub bram garażowych to polecam serdecznie firmę https://poltau.com.p...my-przemyslowe/maja naprawdę dobre oferty. Warto wejść na stronę i poczytać.  Ja niedawno wymieniałem bramę  i jestem bardzo zadowolony.. Polecam.

#30 pomocna

pomocna

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 10 lipiec 2018 - 06:41

Zazwyczaj zaczyna się od ścian i ja również tak bym zaczęła, nie mniej nowoczesne farby są na tyle wygodne w użyciu, że nie ma możliwości by nie udało się podłogi dobrze zabezpieczyć przez zachlapaniem itp. Także jak najpierw pasuje nam położyć podłogę - nie ma problemu. W końcu i tak za jakiś czas ściany będzie trzeba ponownie odmalować. Chociaż ja u siebie mam trzeci rok pomalowane duluxem easycare i tak naprawdę nadal ściany są jak świeżo pomalowane, każde zabrudzenie mi się wyciera, kolor nie wyblakł. A że mi się podoba cały czas (postawiłam na klasyczne beże i szarości) to nawet nie myślę zmieniać. Świetne są te farby. 

#31 albertoo2

albertoo2

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 10 lipiec 2018 - 07:16

Nurtowało mnie to od dłuższego czasu. Dzięki za porady.

Wcześniej czy później sprawy, które za sobą zostawiłeś, same cie dopadną

#32 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 966 postów

Napisano 13 lipiec 2018 - 09:56

Od podłogi bardziej się brudzi, szczególnie ściany.

Always look on the bright side of life!

#33 BarbaraGruszka

BarbaraGruszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 488 postów

Napisano 02 sierpień 2018 - 12:09

Dokładnie. Poza tym remont podlogi wymaga o wiele więcej roboty niż remont ścian. Tak więc moim zdaniem warto jest zacząć włąsnie od najgorszego. Czyli właśnie od remontu podłogi....

Jeśli nie lubicie remontów, proponowałabym zainwestować w podłogę trwałą i konkretnie wykonaną. Dobrym rozwiazaniem jest połozenie na podłodze gresu

http://www.tubadzin.pl/collection/414

Który będzie Wam służył przez lata. 

#34 Midam33

Midam33

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 165 postów

Napisano 04 wrzesień 2018 - 19:35

Ja szczerze mówiąc w ogóle nie zastanawiam się nad takimi rzeczami. Dzwonię po http://malhaus.pl/przyjeżdżają, robią kompleksowo to co potrzebuję czy to malowanie, czy to remont i wszystko jest zrobione jak należy. Oprócz solidnie wykonanej pracy potrafią też fajnie doradzić.

#35 Guest_Tomasz

Guest_Tomasz
  • Goście

Napisano 16 wrzesień 2018 - 22:38

Widzę że zdania są podzielone od czego najpierw zacząć, jestem umówiony na pomiar do zamówienia drewnianej podłogi z Parkietlux to dopytam co się robi najpierw. Niby ściany mają być tylko pomalowane na biało ale nie do końca ufam że mi majster nie zachlapie nowej podłogi

#36 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 682 postów

Napisano 19 wrzesień 2018 - 11:11

Moim zdaniem warto zacząć pod podłogi. W końcu można ją potem zabezpieczyć.

#37 versia90

versia90

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 27 listopad 2018 - 14:15

Na pewno warto sprawdzic jakie sa koszty poszczegolnych elementow ktore chcialbys naprawic  / wyremontowac. Powiem tak w zaleznosci od tego jaki masz budzet taka bedziesz miec jakosc. Najlepiej sprawdz sobie tutaj: https://www.ceneo.pl...dzenie-panelowe

Ludzie małoduszni zawsze usiłują pomniejszyć innych...

#38 patiks

patiks

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 2196 postów

Napisano 11 grudzień 2018 - 10:42

To zależy co będziecie robić dokładnie. Bo jednak robiąc ścianę można łatwo zniszczyć podłogę, więc kolejność to raczej ściany, a później podłogi. Jeśli chodzi o ciekawe dodatki na ścianę to np. polecam ten motyw - http://naklejkomania...61-dekoracje-3d

Można docelowo uzyskać coś naprawdę fajnego ;-) 

#39 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 26 luty 2019 - 12:37

Zdecydowanie ściany. Polecam Ci po pomalowaniu zastanowić się nad naklejkami z naklej-to.pl. Bardzo fajnie wyglądają na ścianie i od razu wnętrze staje się przytulniejsze. 

#40 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 26 luty 2019 - 12:37

Zdecydowanie ściany. Polecam Ci po pomalowaniu zastanowić się nad naklejkami z naklej-to.pl. Bardzo fajnie wyglądają na ścianie i od razu wnętrze staje się przytulniejsze. 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: remont, podłoga, śiany, malowanie, gładzenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych