Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Ogrzewanie domu pelletem

57 odpowiedzi w tym temacie

#41 Arkadiusz Kędra

Arkadiusz Kędra

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 267 postów

Napisano 20 listopad 2017 - 18:14

Ja już od dawna rozważam sięgnięcie po jakieś ekologiczne rozwiązanie w zakresie ogrzewania. Dlatego też bardzo poważnie rozważam skorzystanie z oferty LPG-DIRECT http://lpgdirect.pl/ . Firma ta nie tylko dostarcza gaz płynny, ale też oferuje montaż instalacji, jak również sprzedaż zbiorników. Jednocześnie mam nadzieję, że dzięki takiemu rozwiązaniu, przynajmniej w jakimś stopniu uda mi się ograniczyć zanieczyszczenie powietrza. 

#42 Jarecki85

Jarecki85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 327 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 01 grudzień 2017 - 14:02

W swoim domu mam gruntową pompę ciepła (bezpośredniego odparowania) i rozwiązanie to jest według mnie bardzo ekonomiczne. Spośród wielu metod ogrzewania ta jest chyba najtańsza, a przy tym bardzo skuteczna. Bez wahania zdecydowałbym się ponownie na takie rozwiązanie. Pompa jest od firmy Fonko - jest to polska firma, która zajmuje się dystrybucją pomp na zamówienie, więc urządzenia są bardzo wysokiej jakości.

#43 MLaskowski

MLaskowski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 grudzień 2017 - 15:47

Gruntowa pompa ciepła to droga inwestycja. Sama pompa trochę kosztuje, a przy gruntowej to to jeszcze roboty ziemne wchodzą w grę. Nie wiem jaka to kwota łączna by była. 30 tysięcy może być mało. Ja w domu wyeliminowałem całkowicie centralne ogrzewanie. Właściwie już na etapie budowy domu podjeliśmy taką decyzję i dlatego u nas nie ma grzejników ani podłogówki. Odszedł koszt rozkładania rurek w pomieszczeniach. Bardzo podoba nam się to rozwiązanie o którym pisze @Jacek90. Panele na podczerwień Eco Partner. Na razie jesteśmy po rozmowie z nimi i takie panele całkiem sensownie wpisuja się w naszą koncepcję domu.

#44 edekk1

edekk1

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 05 listopad 2018 - 12:30

Pompa za drogo wychodzi na początku po ile Ci się zwróci.? Ja mam piec na pellet czyściutko bezawaryjny jeżeli kupujesz dobry pellet od siebie mogę polecić z https://biopellet.pl

#45 Guest_garlan

Guest_garlan
  • Goście

Napisano 29 maj 2019 - 22:58

Też uważam że dobry kocioł na pelet to jest całkiem korzystne rozwiazanie. Mam kocioł Toret Pellet firmy Kotły Witkowski - Kocioł 5 klasy więc z tych najnowszych i najbardziej eko. Kociołek cenowo ok, chociaż nie najtańszy ale za to mistrzostwo  świata, bo kipi - obrotowy- ponoć najlepszy na rynku w tej chwili palnik pelletowy . Ekonomiczny, dobrze grzeje, nie kopci, bezproblemowy. Calkiem dobrze sie spisuje

#46 Forumowicz84

Forumowicz84

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 562 postów

Napisano 26 marzec 2020 - 15:22

Osoby, które nie są do końca przekonane do nowoczesnych rozwiązań, przerzucają się na pellet zamiast węgla albo drewna. Jednak jest to tak samo kosztowne rozwiązanie i wymaga podobnego nakładu pracy przy ogrzewaniu. Ja proponowałbym założyć pompę ciepła, która nie dość, że jest praktycznie bezobsługowa, to jeszcze w połączeniu z fotowoltaiką nie kosztuje nic, albo grosze. Do tego jest to bardzo wydajny rodzaj ogrzewania. Na stronie: https://www.hewalex....i-monoblok.html jest więcej informacji na temat pomp ciepła. Jeśli zdecydujesz się na to rozwiązanie, warto skorzystać z usług tej firmy.

#47 Guest_Farrko

Guest_Farrko
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2020 - 11:21

Ja ogrzewam klimatyzacją, którą mi montowała firma Klimamika z Warszawy. Firma dobra i doświadczona. A sama klima? Według mnie przy dobrze izolowanym domu obecnie nie ma lepszego ogrzewania. Jest czyste i komfortowe

#48 meaa

meaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 25 kwiecień 2020 - 19:45

myślę o pompie, mam już instalację pv z zapasem (firma wykonawcza pv projekt brała pod uwagę te plany tworząc projekt) tylko z uwagi na bieżącą sytuację plany trzeba trochę przesunąć...

#49 Guest_Tadeo

Guest_Tadeo
  • Goście

Napisano 31 maj 2020 - 15:51

Mam kocioł na pellet od Witkowskiego taki model typu lodówka. Ogólnie spoko się spisuje, palnik od Kipi.Porównywałem go jeszcze z kotłem Defro Alfa i Kostrzewa z palnikiem VG, ale nie chciałem przepłacać.
 Ten jest ok, dobry stosunek ceny do jakości

#50 Guest_Sanicka

Guest_Sanicka
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2020 - 16:18

a gdzie zamawiacie dobry pellet? Znajomy mi polecił ten skłąd Sobianek, zamawialismy tam po raz pierwszy i musze przyznać , że przekonałam się. Mają tu opał z certyfikatami, bardzo dobrej jakości

#51 Guest_karoll

Guest_karoll
  • Goście

Napisano 21 listopad 2020 - 00:40

Pellet to bardzo dobry wybór, jest ekologiczny i niedrogi, także my ogrzewamy pelletem. Bardzo dobra hurtownia, w której znajdziecie pellet wyjątkowo niedrogo to Multi z Łodzi. Od dawna tam się zaopatrujemy i jesteśmy zadowoleni z jakości ich pelletu.

#52 Robert7979

Robert7979

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 153 postów

Napisano 22 listopad 2020 - 20:30

Koszty sprawdzisz na https://remont.biz.p...sob-ogrzewania/

#53 lilu21

lilu21

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 172 postów

Napisano 31 styczeń 2021 - 18:55

Jeśli nie wiecie, jakie ogrzewanie wybrać i jesteście ze Śląska to rozważcie ofertę https://jkprojekt.pl/Mają szeroką ofertę urządzeń różnych firm i marek i oferują fachowe doradztwo.

#54 miiisiek

miiisiek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 05 luty 2021 - 15:51

Też uważam że dobry kocioł na pelet to jest całkiem korzystne rozwiazanie. Mam kocioł Toret Pellet firmy Kotły Witkowski - Kocioł 5 klasy więc z tych najnowszych i najbardziej eko. Kociołek cenowo ok, chociaż nie najtańszy ale za to mistrzostwo  świata, bo kipi - obrotowy- ponoć najlepszy na rynku w tej chwili palnik pelletowy . Ekonomiczny, dobrze grzeje, nie kopci, bezproblemowy. Calkiem dobrze sie spisuje

Ciekaw jestem jak to się ma do smogu w dużych miastach? 

#55 miiisiek

miiisiek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 05 luty 2021 - 15:52

a gdzie zamawiacie dobry pellet? Znajomy mi polecił ten skłąd Sobianek, zamawialismy tam po raz pierwszy i musze przyznać , że przekonałam się. Mają tu opał z certyfikatami, bardzo dobrej jakości

Myślę, że warto też sprawdzić tutaj https://lipnowskiopa...takt/wloclawek/ .

#56 Robert7979

Robert7979

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 153 postów

Napisano 25 kwiecień 2021 - 14:31

Ciekaw jestem jak to się ma do smogu w dużych miastach? 

Pellet generuje niskie zanieczyszczenie

---

https://remont.biz.pl/blog/

#57 Guest_|Barnabba

Guest_|Barnabba
  • Goście

Napisano 25 kwiecień 2021 - 18:28

Pewnie, że niskie zanieczyszczenie, dlatego my tez wymienilismy kocioł na pelletowy. Mamy kocioł juz z tych 5 klasy z Piecbud. dla mnie to bardzo dobra marka kotłów  piecbud.net.pl/produkty/kotly-5-klasa-eco-design/5-klasa-pellet

#58 Guest_Honiek

Guest_Honiek
  • Goście

Napisano 04 maj 2021 - 20:58

Dobry pellet kupicie w składzie Sobianek , polecam. Dowoża do domu w całej polsce, pellet najwyższej klasy, z certyfikatami

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy