Skocz do zawartości

Podatek od premii?

premia podatek pensja wynagrodzenie oszustwo

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Arkadiusz

Guest_Arkadiusz
  • Goście

Napisano 11 grudzień 2014 - 19:58

Witam,

w związku z corocznym rankingiem pracowników wraz z pensją otrzymałem premię 500 zł. (brutto). Na moje konto z tych 500 zł. (brutto) wpłynęło 300 zł. (netto). Zdziwiła mnie ta suma, bo wyliczałem wszystko kilka razy, różnymi dostępnymi kalkulatorami i za każdym razem wychodzi mi nie mniej niż 400 zł. (netto), a dokładniej 428 zł. (netto). Umowa zlecenie, student. Czy to możliwe, że ta premia podlega jakiemuś innemu opodatkowaniu (aż 40%)? Czy zostałem oszukany? Czy po prostu to błąd osoby odpowiedzialnej za rachunkowość?

Proszę o pomoc i poradę, nim pójdę wyjaśniać to do działu rachunkowości.

Z góry dziękuję.

#2 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 11 grudzień 2014 - 23:39

Od 500 są odprowadzone składki na ubezpieczenia społeczne oraz zaliczka na podatek dochodowy.

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13519 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 11 grudzień 2014 - 23:45

Jeśli ta "premia" była rozliczona w formie umowy zlecenia, to nie powinno być żadnych składek, bo zlecenie ze studentem do 26 lat nie podlega żadnym składkom.

Proponuję to wyjaśnić z działem naliczającym wynagrodzenia.

#4 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 12 grudzień 2014 - 08:52

Jeśli ta "premia" była rozliczona w formie umowy zlecenia, to nie powinno być żadnych składek, bo zlecenie ze studentem do 26 lat nie podlega żadnym składkom.

Proponuję to wyjaśnić z działem naliczającym wynagrodzenia.

Ale jeśli to zlecenie z własnym pracownikiem, to składki jak z wynagrodzenia za pracę.

Autor posta dał za mało danych aby jednoznacznie stwierdzić.

#5 larysa.

larysa.

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1103 postów

Napisano 12 grudzień 2014 - 09:40

Domniemywałam sobie wczoraj późnym wieczorem... Fakt, za dużo niewiadomych, m.in. jakie koszty uzyskania przychodu? Najlepiej szukać odpowiedzi u źródła. Przecież wszystko da się jakoś racjonalnie i spokojnie wyjaśnić. A później nam tu wszystko opowiedziećhappy.png

Nigdy nie kłóć się z idiotą, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.happy.png   

#6 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13519 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 12 grudzień 2014 - 21:42

Ale jeśli to zlecenie z własnym pracownikiem, to składki jak z wynagrodzenia za pracę.

Autor posta dał za mało danych aby jednoznacznie stwierdzić.

to jest zlecenie ze studentem, Arkadiusz nic nie napisał, że jest tam etatowym pracownikiem

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: premia, podatek, pensja, wynagrodzenie, oszustwo

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych