Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

VAT-26


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2014 - 13:38

Czy składając po raz kolejny VAT-26 w związku z zakupem nowego samochodu w informacji zaznaczyć "złożenie informacji" czy "aktualizację"?



#2 Borowska Angelika

Borowska Angelika

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 grudzień 2014 - 11:42

Zgodnie z art. 86a ust. 14 ustawy o VAT: W przypadku zmiany wykorzystywania pojazdu samochodowego podatnik jest obowiązany do aktualizacji informacji, o której mowa w ust. 12 (VAT-26), najpóźniej przed dniem, w którym dokonuje tej zmiany.

W związku z tym, moim zdaniem zgłaszając pojazd na druku VAT-26 jako cel złożenia należałoby wskazać "złożenie informacji".





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy