Skocz do zawartości


Stawka VAT za usługę transportową

Usługa transoortowa stawka VAT kontrahent UE

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Magda6793

Guest_Magda6793
  • Goście

Napisano 05 listopad 2014 - 08:25

Usługa transportowa po Polsce dla kontrahenta UE stawka VAT np odwrotne obciążenie ?



#2 Małgosia

Małgosia

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów
  • LokalizacjaTrójmiasto

Napisano 05 listopad 2014 - 12:28

Po Polsce stawka krajowa



#3 Ewa Kozak

Ewa Kozak

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 14:37

Witam!

 

Jeżeli pytanie dotyczy usługi transportu towarów oraz usługa ta była świadczona na rzecz podatnika z UE, wówczas miejsce świadczenia usługi należy ustalić opierając się na art. 28b ustawy o VAT. Oznacza to, że w tym przypadku co do zasady będzie to kraj, w którym znajduje się siedziba usługobiorcy. W związku z powyższym właściwą stawką VAT będzie tu nie podlega, ponieważ usługa ta powinna zostać opodatkowana w kraju, w którym nabywca posiada siedzibę.

 

Polecam lekturę artykułu omawiającego bardziej dokładnie kwestię opodatkowania usług transportu: http://poradnik.wfir...odatkowanie-vat

 

Pozdrawiam.





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Usługa transoortowa, stawka VAT, kontrahent UE

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych