Skocz do zawartości

PIT 36 za pracę w Danii, w której nigdy nie byłem.

Dania PIT-36

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 04 listopad 2014 - 10:56

Witam,

Dostałem z Urzędu Skarbowego WEZWANIE do złożenia zeznania PIT-36 i PIT/ZG z tytułu pracy najemnej w Danii za rok 2011. Sprawa jest o tyle ciekawa, że nigdy nie byłem w Danii i nie pracowałem tam. 

W 2009 roku zastrzegłem dowód osobisty, który mi skradziono, lecz nie mogę otrzymać potwierdzenia na policji, ponieważ to było dawno temu. (chyba, że znam nr sprawy). 

Drugiego dowodu osobistego nie zastrzegłem, a zginął 27 listopada 2011r. Wydaje mi się, że ktoś raczej posłużył się tym pierwszym dowodem, bo jednak w miesiąc raczej nie zarobiłby ok 220tyś koron duńskim (Jeżeli źle rozumuję proszę o poprawienie mnie).

Ktoś najwidoczniej na moim dowodzie osobistym popracował w Danii. Tutaj potrzebuję waszej pomocy.

Pani w urzędzie skarbowym powiedziała, że pracowałem cały rok w Gdańsku, ale na pewno pojechałem sobie na 2 miesiące do Danii by dorobić. Wyżej wymieniona Pani nie umie mi pomóc i mówi, że to pierwszy przypadek w Polsce.

17 listopada mam się stawić w US i teraz pytanie co mam im zanieść? Jak udowodnić, że nie byłem nigdy w Danii i że to nie ja tam pracowałem?

#2 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8194 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 04 listopad 2014 - 11:28

Skoro byłeś zatrudniony cały rok w firmie w Gdańsku,poproś pracodawcę o kopie listy obecności,ewidencji czasu pracy.Udowodnisz w ten sposób,że nie mogłeś być w dwóch miejscach na raz.proponuję zgłosić ten fakt u prokuratora,bo nie wiesz jakie niespodzianki mogą Cię spotkać.

#3 Tomasz Smolarek

Tomasz Smolarek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 123 postów

Napisano 05 listopad 2014 - 13:30

A jeżeli urzędnik, pomimo przedstawienia dowodów, że nie pracowałeś w DK dalej będzie od ciebie chciał zeznanie podatkowe, to i na niego złóż doniesienie do Prokuratury z artykułu 231 KK: http://www.arslege.p...riusza/k1/a266/

Biuro Rachunkowe SMOLAREK

http://smolarek.biz.pl

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Dania, PIT-36

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych