Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Kupno sprzedaz katalizatorów

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Maciek1983

Maciek1983

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 04 listopad 2014 - 07:16

Witam

Prowadzę firmę zajmującą się skupem-sprzedażą częsci samochodowych, jak i również katalizatorów. Działalność swą prowadzę już ponad rok i przez ten okres uzbierałem ok 50szt katalizatorów, i teraz żeby je sprzedać musiłałbym wystawić fakturę VAT, Moje pytanie jest tu takie czy na fakturze dla kupującego mogę wpisać tylko katalizator (kupywałem je na podstawie umów cywilno-prawnych od ludzi pisałem katalizator i cenę danego, a nie katzalizator-złom), pytałem się jednej firmy hurtownika zajmującej się skupem,to mi odpowiedzieli że na fakturze musi być katalizator-złom i traktować jako odwrotne obciążenie VAT. Tylko że ja nie mam skupu złomu więc tego złomu formalnie nie mogłem kupić, tylko raczej jako dobrą część do dalszej odsprzedaży. Teraz pytanie jak mam je sprzedać, żeby dla urzędników i przede wszystkim dla mnie było ok :)

pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź

#2 Jarecki85

Jarecki85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 335 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 04 sierpień 2021 - 10:40

Są również skupy, u których można łatwo i szybko sprzedaż każdy katalizator. Na stronie https://poradnikkatalizatorow.pl/można znaleźć wszelkie informacje na ten temat.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych