Skocz do zawartości

kredyt na firmę / os. ficzyczna

kredyt

wróć do serwisu Moja Firma 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 październik 2014 - 10:04

Jako przedsiębiorca zawarłem z bankami umowę kredytową nie na firmę, ale na osobę fizyczną. Czy w takiej sytuacji odsetki od prywatnego kredytu mogę zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?

#2 jackie

jackie

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 07 listopad 2014 - 11:37

Jako przedsiębiorca zawarłem z bankami umowę kredytową nie na firmę, ale na osobę fizyczną. Czy w takiej sytuacji odsetki od prywatnego kredytu mogę zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu?

może być problem

#3 Ewa Kozak

Ewa Kozak

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 07 listopad 2014 - 15:35

Witam,

Jeżeli prowadzisz jednoosobową działalność gospodarczą, wówczas koszty kredytu konsumenckiego (zawartego na Ciebie, jako osobę fizyczną) mogą stanowić koszt podatkowy. Oczywiście podstawowy warunek to to, by kredyt został wykorzystany do celów związanych z działalnością gospodarczą (np. na zakup środka trwałego, towaru etc.) - należy to właściwie udokumentować.

W temacie kredytu konsumenckiego w działalności polecam lekturę artykułu: Kredyt konsumencki a wydatki firmowe.

Pozdrawiam.

#4 Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zespół.Centrum.Pomocy.ePK

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 731 postów

Napisano 27 listopad 2014 - 14:22

Witamy,

W przypadku jednosoobowej działalności jest to możliwe. Należy tylko udokumentować, że kwota kredytu zostałą przeznaczona na cele związane z działalnością (np. zakup narzędzi, zakup nieruchomości - siedziba, lub jej remont). Jeżeli część kredytu została przeznaczona na cele działalności, odsetki można zaliczyć do kosztów proporcjonalnie. 

Pozdrawiamy,
Zespół Centrum Pomocy elektronicznego Punktu Kontaktowego

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kredyt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych