Skocz do zawartości

Jakie drewno jest najlepsze do palenia w kominku?

ogrzewanie kominek drewno drewno na opał

8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 23 październik 2014 - 08:30

Jakie drewno jest najlepsze do palenia w kominku? Czym palicie u siebie?

#2 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 23 październik 2014 - 08:57

kiedyś mialam kominek.polecam dąb, buk lub grab koniecznie sezonowanie. umikaj brzozy i drzew iglastych

#3 Guest_Janek1

Guest_Janek1
  • Goście

Napisano 16 marzec 2016 - 09:22

Mi się właśnie bardzo słabo pali drzewo w kominku, nie wiem dlaczego, bo suche jest...zna ktoś przyczynę? Mam kominek 2 miesiące, nie znam się za bardzo na temacie. 

#4 Guest_klara

Guest_klara
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2016 - 12:53

A gdzie trzymacie zebrane drewno? Co myślicie o takich stojakach na drewno kominkowe jakie prezentują na galmetbis.pl ?

#5 mariuszjarecki

mariuszjarecki

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 24 listopad 2016 - 12:01

Jeśli chodzi o wybór drewna do kominka to polecam to przeczytać:

industry24.pl/wybrac-drewno-kominkowe/

Jeśli chodzi o stojaki na drewno to musisz uważać na firmę - sam już się na jednym stojaku skułem.

#6 Tomasz2

Tomasz2

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 06 czerwiec 2017 - 06:32

Najlepszy jest buk lub dąb sezonowany 2 lata. Brzoza jest mało energetyczna, a sosna i inne iglaste mają żywicę, która bardzo oblepia kominek i go niszczy.

#7 anastazjakapczynska

anastazjakapczynska

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 13 sierpień 2018 - 14:38

Firma drewnonatura ma w swojej ofercie dużo drewna. Jesiony, graby i inne a dodatkowo układają drewno jak przywiozą. Cena drewna w sumie jest znośna. 

#8 Kasiulaopole

Kasiulaopole

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 17 październik 2018 - 20:59

Ważne jest gdzie trzymacie drzewo, znam ludzi którzy nawet zagrzybiałe palą w kominku... Osobiście wolę zapłacić ale mieć konkretne drewno, niż biegać po lesie i wycinać co popadnie (serio znam takich ludzi). Zamawiam w pewnej firmie, przetestowałam różnego rodzaju drewno ale najbardziej mi pasuje brzoza, lubię zapach w salonie :) Co do spalania nie wypowiem się, bo mąż czyści kominek, ale nigdy nie narzekał. Zamawiam większą ilość z dostawą do domu, jeszcze ani razu się nie zawiodłam. Znajomi również się przekonali i też zamawiają na www.drewnex24.pl 

#9 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 20 październik 2018 - 16:13

O! Też zamawiam na www.drewnex24.pl. Nie wiedziałam, że mają taki zasięg :) Mieszkam w Leśnicy, zamawiamy z mężem już drugi rok z rzędu. Wcześniej mieliśmy problem ze znalezieniem dobrego dostawcy, nie do końca byliśmy zadowoleni. Drewnex ma konkurencyjne ceny i dobry jakościowo towar.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ogrzewanie, kominek, drewno, drewno na opał

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych