Skocz do zawartości

udziały w spółce a status bezrobotnego

wróć do serwisu Moja Firma 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_rafał

Guest_rafał
  • Goście

Napisano 20 październik 2014 - 07:54

Jestem udziałowcem w spółce z o.o. Niestety spółka ta nie przynosi żadnych dochodów. Czy mogę zarejestrować się jako bezrobotny w urzędzie pracy?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13925 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 październik 2014 - 21:46

W UP rejestrują się osoby nigdzie niezatrudnione. Bycie udziałowcem spółki z o.o. nie jest zatrudnieniem, więc nie ma żadnego związku z rejestracją w  PUP jako bezrobotny. 

#3 Guest_Al

Guest_Al
  • Goście

Napisano 22 październik 2015 - 14:09

Wyjaśniając dokładniej i na przykładzie. Kupujesz na giełdzie akcje spółki S.A. W świetle prawa jesteś akcjonariuszem, a więc wspólnikiem w jakiejś części spółki. Nie jesteś zatrudniony w tej spółce i nawet gdy otrzymasz dywidendę z akcji, to płacisz jedynie podatek od wzbogacenia PIT. Ponieważ posiadanie akcji, nie koliduje z zarejestrowaniem jako osoba bezrobotna, to dlaczego miałoby kolidować posiadanie udziałów w spółce z o.o.? Fakt niezależny czy spółka przynosi czy nie przynosi dochodów.

#4 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 379 postów

Napisano 23 październik 2015 - 12:41

Jestem udziałowcem w spółce z o.o. Niestety spółka ta nie przynosi żadnych dochodów. Czy mogę zarejestrować się jako bezrobotny w urzędzie pracy?

Masz tylko udziały, czy pełnisz jeszcze jakąś funkcję? Czy jesteś zgłoszony do ubezpieczenia?

#5 Guest_Marek

Guest_Marek
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2020 - 09:11

Objęcie udziałów w Społce z o.o. nie ma wpływu na ŚP oraz status Osoby Bezrobotnej, pod warunkiem: 1. Spółka co najmniej dwu osobowa (90% udziałów na 10%) 2. Nie pełnienie w Niej żadnych funkcji.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych