Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

założenie budki z hamburgerami

wróć do serwisu Moja Firma 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_mateusz

Guest_mateusz
  • Goście

Napisano 20 październik 2014 - 07:46

Wpadłem na pomysł założenia własnej budki z hamburgerami, która mieściłaby się w specjalnie przygotowanym aucie. Jak wtedy rozliczać się z podatku? I jakie byłoby PKD dla takiej działalności? Czy wtedy traktowane jest jako handel obwoźny?

#2 Borowska Angelika

Borowska Angelika

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 20 październik 2014 - 10:36

W przypadku PKD radzę skorzystać z wyszukiwarki dostępnej na stronie GUS-u. A w razie problemu z określenim PKD możesz wystąpić o interpretację do Ośrodka Klasyfikacji i Nomenklatur Urzędu Statystycznego w Łodzi.

Natomiast jeżeli chodzi o podatki to co do zasady musiałbyś opłacać zaliczkę na podatek dochodowy (w zależności od wybranej formy opodatkowania) oraz podatek VAT (jeżel będziesz czynnym podatnikiem VAT). 

Pamiętaj, że poza tym będziesz zobligowany do opłacania składek ZUS.

#3 Guest_kilimangaroo

Guest_kilimangaroo
  • Goście

Napisano 18 listopad 2014 - 19:06

Podepnę sie pod pytanie- jakie najlepiej wyposażenie kupić do takiej budki z hamburgerami?  I czy miejsce pod marketem ( w środku nie ma fast-foodu)  będzie ok?

#4 Guest_serwiola

Guest_serwiola
  • Goście

Napisano 09 styczeń 2015 - 10:26

Zerknij na stronę  firmy Tanake z wyposażeniem dla gastronomii  tanake. com.pl - , znajdziesz wszystko co potrzebne , albo do nich zadzwon i podpytaj, powinni doradzić

#5 Szafron3

Szafron3

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 19 marzec 2015 - 17:37

Myślę, że dla takich budek z fast-foodami najlepsze lokalizacje to w pobliżu szkół, uczelni, dworców, w centrach miast.

You’ll learn, as you get older, that rules are made to be broken.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych