Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy wygrana wchodzi w skład majątku wspólnego?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 672287 postów

Napisano 01 październik 2014 - 13:34

Nagroda wygrana na loterii wchodzi w skład majątku wspólnego. Po rozwodzie podlega więc podziałowi pomiędzy obojga małżonków. Do majątku wspólnego nie wchodzą jedynie nagrody za osobiste osiągnięcia, a więc nagrody artystyczne, literackie, naukowe, techniczne oraz nagrody uzyskane na różnego rodzaju konkursach.

Powrót do artykułu: Czy wygrana wchodzi w skład majątku wspólnego?

#2 Guest__Maria

Guest__Maria
  • Goście

Napisano 01 październik 2014 - 13:34

Jak oceni, czy wygrana zależy od osobistych starań zwycięzcy, jeśli konkurs polega na przygotowaniu pracy np. literackiej a zwyciezca wyłaniany jest w drodze losowania spośród pięciu najlepszych prac. Czy jest to nagroda za osobiste osiągnięcia, czy już wygrana w loterii?

#3 Guest_Tomasz Kubat

Guest_Tomasz Kubat
  • Goście

Napisano 14 październik 2015 - 16:00

W artykule powołano się na artykuł 31 rodzinnego i opiekuńczego - tak naprawdę jest to artykuł numer 33. W przypadku, gdy uczestnicy wyłaniani są poprzez losowanie, mamy tak naprawdę do czynienia z mechanizmem loterii, a nie konkursu (wygrana w szczególności zależy od przypadku). Należy więc odróżnić konkurs od loterii - chociaż w praktyce często zdarza się, że loterie przeprowadzane przez firmy nazywane są konkursami, chociaż zasady wyłaniania laureatów jasno wskazują, że w danym przedsięwzięciu kluczowy jest element przypadku, a nie wiedzy czy umiejętności uczestników.

#4 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2020 - 16:10

Prawda jest taka, że po wygraniu w Lotto najlepiej skorzystać z pomocy prawników. Wszystkiego nie sposób ogarnąć samemu. W Polsce jest jednak problem z tego typu usługami. Właściwie jedyni, na których natknąłem się w Internecie to ludzie z serwisu Pomoc Po Wygranej.

#5 Guest_Bartek

Guest_Bartek
  • Goście

Napisano 24 wrzesień 2020 - 16:10

Prawda jest taka, że po wygraniu w Lotto najlepiej skorzystać z pomocy prawników. Wszystkiego nie sposób ogarnąć samemu. W Polsce jest jednak problem z tego typu usługami. Właściwie jedyni, na których natknąłem się w Internecie to ludzie z serwisu Pomoc Po Wygranej.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy