Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Jak rozliczyć wydatek w kosztach firmy?


wróć do serwisu Moja Firma 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2014 - 13:19

Firma wpłaciła określoną kwotę na organizację festynu gminnego. Jak rozliczyć ten wydatek w kosztach firmy? Czy firma jest z tego tytułu podatnikiem VAT? Nie otrzymaliśmy żadnego dokumentu.



#2 Borowska Angelika

Borowska Angelika

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 02 październik 2014 - 19:27

Po pierwsze aby dany wydatek mógł stanowić koszt podatkowy musi spełniać wymogi art. 22 ust. 1 ustawy o PIT: Kosztami uzyskania przychodów są koszty poniesione w celu osiągnięcia przychodów lub zachowania albo zabezpieczenia źródła przychodów, z wyjątkiem kosztów wymienionych w art. 23.

Ponad to wydatek musi zostać odpowiednio udokumentowany np. fakturą, rachunkiem, notą księgową itd.

Przy czym kosztem uzyskania przychodu, zgodnie z art. 23 ust. 1 pkt 23 ustawy o PIT, nie są koszty reprezentacji, w szczególności poniesione na usługi gastronomiczne, zakup żywności oraz napojów, w tym alkoholowych.

 

W kwestii tej polecam interpretację: http://interpretacja...ja-wydatek.html



#3 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14305 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 03 październik 2014 - 21:47

Firma wpłaciła określoną kwotę na organizację festynu gminnego. Jak rozliczyć ten wydatek w kosztach firmy? Czy firma jest z tego tytułu podatnikiem VAT? Nie otrzymaliśmy żadnego dokumentu.

 

W kosztach firmy tego nie rozliczysz, bo nie ma związku z prowadzoną dg.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych