Skocz do zawartości

Zdjęcie

Faktury z Niemiec

Vat UE Invoivce

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Accountant

Accountant

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 09:37

Witam, chciałbym się dowiedzieć co o to mam zrobić w PKPiR z fakturam z Niemiec. Jedna jest za paliwo a druga za nocleg w hotelu. Stawka Vat na fakturze hotelowej wynosi 19% i 7 %, natomiast na fakturze paliwowej mam paliwo 19% plus akies zakupy na 7% w ogóle jak to ując mam w kosztach?

Pozdrawiam i zarazem witam,gdyż to mój pierwszy post na tym forum.

#2 Guest_Sergey

Guest_Sergey
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2014 - 10:01

hej,

Vat niemiecki nie podlega odliczeniu w deklaracji, jeśli kwoty są spore warto rozważyć wystąpienie o zwrot bezpośredni vat do Niemiec.

Wobec powyższego koszty w całości wrzucasz do kosztów danego okresu, jeśli w przyszłości odzyskasz niemiecki VAT - będzie on dla Ciebie przychodem.

Pozdr.

#3 Accountant

Accountant

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 wrzesień 2014 - 10:09

hej,

Vat niemiecki nie podlega odliczeniu w deklaracji, jeśli kwoty są spore warto rozważyć wystąpienie o zwrot bezpośredni vat do Niemiec.

Wobec powyższego koszty w całości wrzucasz do kosztów danego okresu, jeśli w przyszłości odzyskasz niemiecki VAT - będzie on dla Ciebie przychodem.

Pozdr.

Dzieki za odpowiedź a co do szczegółow, czyli w wartościach brutto razy kurs eruo z dnia poprzedniego idzie w koszty?Dobrze rozumiem?

#4 SalSoft Księgowość

SalSoft Księgowość

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 04 październik 2014 - 09:24

Kwotę brutto z faktury mnożysz przez średni kurs NBP z dnia poprzedzającego dzień wystawienia faktury. Uzyskaną wartość w PLN księgujesz w koszty do KPIR.

Biuro rachunkowe - księgowość i podatki dla Twojej firmy: www.solidnaksiegowa.com

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Vat, UE, Invoivce

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych