Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Kredyt w obcej walucie

waluta kredyt

wróć do serwisu Moja Firma 19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lumina

Lumina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 22 wrzesień 2014 - 11:45

Hej. Od dłuższego czasu zastanawiamy się z mężem nad wzięciem kredytu w walucie obcej. Nie wiem, jak z tym wszystkim pójdzie, ale wolimy już teraz się przygotować, żeby nie było potem niespodzianek. No i o to w sumie chodzi, o przygotowanie. Jak się przygotować do spłaty takiego zobowiązania, żeby się to opłaciło? Czy są jakieś sztuczki, żeby trochę przyoszczędzić? Gdzie najlepiej wziąć taki kredyt i jakiego typu? Będziemy wdzięczni za wszelkie wskazówki.

#2 Forian

Forian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 24 wrzesień 2014 - 14:46

Hej. Od dłuższego czasu zastanawiamy się z mężem nad wzięciem kredytu w walucie obcej. Nie wiem, jak z tym wszystkim pójdzie, ale wolimy już teraz się przygotować, żeby nie było potem niespodzianek. No i o to w sumie chodzi, o przygotowanie. Jak się przygotować do spłaty takiego zobowiązania, żeby się to opłaciło? Czy są jakieś sztuczki, żeby trochę przyoszczędzić? Gdzie najlepiej wziąć taki kredyt i jakiego typu? Będziemy wdzięczni za wszelkie wskazówki.

Najlepiej wziąć taki kredyt w banku..... Trochę ciężko ustosunkować się do postu, ponieważ najlepszym sposobem jest w pierwszej kolejności wybór odpowiedniej oferty bankowej. Na tym etapie jest ona kluczowa, ponieważ to od niej będzie zależał dalszy plan spłat, waluta, odsetki, etc. Jeżeli nie wiecie gdzie zacząć, może skorzystajcie z pomocy doradcy?

#3 Lumina

Lumina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 25 wrzesień 2014 - 19:23

A czy możesz polecić jakiś bank w którym taki kredyt warto brać? Bo doradca to w naszym przypadku za duzy wydatek... A czy potem da się jakoś zaoszczędzić trochę grosza? Np. na wymianie?

#4 Forian

Forian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 26 wrzesień 2014 - 16:29

A czy możesz polecić jakiś bank w którym taki kredyt warto brać? Bo doradca to w naszym przypadku za duzy wydatek... A czy potem da się jakoś zaoszczędzić trochę grosza? Np. na wymianie?

Proponuję na chwilę obecną skupić się na znalezieniu banku. Ostatnio trochę odpuściłem jeżeli chodzi o orientacje w kontach bankowych, a nie mam tyle czasu, żeby to sprawdzić od ręki. Potem dopiero przyjdzie czas na oszczędzanie. Być może wcale nie będziesz musiała wymieniać waluty, bo są i oferty które waluty obcej używają jedynie jako przelicznika, a gotówkę otrzymujesz i spłacasz w walucie polskiej.

#5 Irys

Irys

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 01 październik 2014 - 19:05

Jeżeli już koniecznie chcesz oszczędzać po wzięciu takiego kredytu, to w zasadzie jedynym sposobem są kantory bankowe i internetowe. Jest to możliwe jedynie, jeżeli będziesz zmuszona spłacać go w walucie obcej, albo twój zarobek będzie w obcej walucie. Były niedawno nowe regulacje, które nieco zawęziły możliwość wzięcia kredytu w zagranicznych środkach płatności. Generalnie jak nie zarabiasz w czymś innym niż złotówki to małe są szanse że go przydzielą. Załóżmy, że będziesz spłacać w złotówkach. To niemal całą pensje trzeba wymienić. W tym przypadku dobry kantor internetowy daje kurs nawet o 5 % lepszy od zwykłego, co przy spłacaniu przez 30 lat sum po tysiąc złotych, które trzeba najpierw wymienić, da olbrzymią różnicę. Na tyle dużą, że kupując mieszkanie spokojnie starczy jeszcze na dobry samochód. To samo, jeżeli spłacasz w obcej walucie.

#6 Lumina

Lumina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 02 październik 2014 - 15:28

Jej, jakby starczyło jeszcze na samochód to by było super :). A możesz przy okazji polecić jakiś kantor, tak na zaś, który bedzie do tego dobry? Ogólnie duże są różnicę w cenach tych kantorów?

#7 Forian

Forian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 02 październik 2014 - 19:46

Jej, jakby starczyło jeszcze na samochód to by było super smile.png. A możesz przy okazji polecić jakiś kantor, tak na zaś, który bedzie do tego dobry? Ogólnie duże są różnicę w cenach tych kantorów?

Wybaczcie, ale puki co temat wydaje  mi się nieco niepoważny. Jaki samochód? Na chwilę obecną nie ustalono nawet, czy chcesz spłacać kredyt w walucie obcej czy polskiej? I Irys, co to za pomysł, żeby w ogóle korzystać z kantoru internetowego, jeżeli chcecie spłacać kredyt w walucie obcej, jeżeli zarabiasz w walucie obcej? To co chcesz tam wymieniać? Wybaczcie, naprawdę chcę pomóc, ale działajmy krok po kroku. Nie wiem o jakich oszczędnościach rozmawiamy bo tylko w dwóch przypadkach można coś zaoszczędzić. To w końcu zarabiasz w walucie obcej i chcesz kredyt w złotówkach, czy zarabiasz w złotówkach ale chcesz spłacać w walucie obcej?

#8 Lumina

Lumina

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 04 październik 2014 - 13:43

Zarabiamy w złotówkach. Nie mamy mozliwosci zarbiania w innych pieniądzach. Kredyt chcielibyśmy spłacać w euro, bo jeden znajomy nam polecił, ale jak taniej wyjdzie to mogą być i inne pieniądze.

#9 Forian

Forian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 09 październik 2014 - 19:55

Obawiam się, że w takiej sytuacji będzie ciężko wam dostać kredyt, bo regulacje są jeszcze bardziej zawiłe, niż dawniej. Niemniej jednak, życzę powodzenia. Nie jestem w stanie polecić wam banku, w którym warto brać kredyt w euro, bo nie wiem, czy jakikolwiek będzie wam przy braku dochodu w euro kredytu w tej walucie udzielić. Jeżeli mimo wszystko się uparliście i uda wam się go zdobyć, to ostatnio przeglądałem oferty i w Aliorze możecie założyć rachunek walutowy na euro bez opłat (głowy nie dam, ale mignęła mi przed oczami taka oferta). Co do kantoru, to najlepiej nie ryzykujcie nowo powstałych, bo czasami warunki korzystania bywają niejasne i możecie więcej stracić niż zyskać. Ja lubię kantor internetowy liderwalut.pl. Stabilne korzystne kursy, czytelna witryna i pomocna obsługa. Ewentualnie skorzystajcie z innego mainstreamowego kantoru. W Waszym przypadku polecam jednak nad zastanowieniem się, czy kredyt walutowy to na pewno to, czego szukacie.

#10 Guest_Bartosz

Guest_Bartosz
  • Goście

Napisano 14 październik 2014 - 07:55

Miałem podobną sytuację. Wziąłem kredyt w euro, może nawet trochę bez przemyślenia, co będzie potem. Warunki nawet nie były złe, ale sama wymiana była zdecydowanie kosztowna. Udało mi się jednak znaleźć kantor internetowy, który zaoferował mi znacznie lepsze warunki, niż zwykłe kantory. Ten kantor to lider walut. Jeżeli zdecydujesz się wziąć kredyt walutowy, to proponuję skorzystanie właśnie z jego usług.

#11 Forian

Forian

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 26 październik 2014 - 15:57

Lidera walut śledzę na bieżąco. Tu się zgodzę, że warto ewentualnie skorzystać właśnie z niego. Zawsze na przestrzeni lat zaoszczędzi się kilkaset złotych więcej, niż korzystając z droższych kantorów online.

#12 dodrel

dodrel

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 79 postów

Napisano 04 luty 2016 - 20:56

Myślę, że temat kredytów walutowych został w ostatnim czasie ostatecznie wyjaśniony.

Serwis finansowo-poradnikowy https://superomat.pl - kalkulator rat, rankingi finansowe i porady.

#13 Marek O

Marek O

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 933 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 10 luty 2016 - 11:00

Jeśli chcecie to znajdziecie tutaj opinie o kredytach. Myślę, że warto odwiedzić taki portali i porównać sobie oferty kredytowe przed ich wyborem. 

#14 mono6

mono6

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 10 luty 2016 - 12:02

Kredyt w walucie obcej zawsze jest ryzykiem.

#15 marecki_

marecki_

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 06 marzec 2016 - 21:36

Nie sądzę, żeby branie kredytu w obcej walucie było dobrym pomysłem. Jeżeli myślicie o kredycie, bierzcie go w takiej walucie w jakiej zarabiacie, tak będzie chyba najrozsądniej. 

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 marzec 2016 - 09:22

Też tak myślę.

#17 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 901 postów

Napisano 27 czerwiec 2017 - 07:32

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego, ale już po prostu nie ma możliwości wzięcia kredytu w walucie innej niż się zarabia. Jestęście w Polsce, zarabiacie w pOlsce tak więc kredyt możecie wziąć wyłącznie w złotówkach:

http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/

Na tej stronie jest to wszystko opisane. Myśle, że powinno wejść to dużo wcześniej. Bo nie byłoby sytuacji takiej jak jest teraz. 

#18 cris02

cris02

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 357 postów

Napisano 04 lipiec 2017 - 11:07

ja bym na pewno nie brał w obcej walucie. fakt, w mieszkaniówkę sie nie bawiłem bo jedynie potrzebowałem mniejsze kwoty to wystarczała m pożyczka pozabankowa ale tym bardziej z dużymi kwotami bym nie ryzykował 

#19 olsa99

olsa99

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 38 postów

Napisano 13 lipiec 2017 - 14:25

To już nie te czasy chyba kiedy się bierze kredyty w obecnej walucie. Teraz tylko w naszej :) Ja ostatnio troszkę się nadziałam przy kredycie, na szczęście niewielkim, a wszystko przez jedną małą rzecz - aneks... https://gotowkowe.ne...owy-kredytowej/

#20 fashion.victim

fashion.victim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1299 postów

Napisano 24 styczeń 2020 - 09:11

Z kredytami walutowymi trzeba uważać, w końcu dla każdego z nas powinna być przestrogą sytuacja frankowiczów, a nie jest ona przecież wesoła. Sporo mówi się o próbach pomocy i odzyskania pieniędzy, także ze spreadu walutowego, zobacz więcej, bo to dość złożony temat. Nie da się go wytłumaczyć dwoma słowami i fakt faktem, problem pozostanie jeszcze przez jakiś czas nierozwiązany.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: waluta, kredyt

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych