Skocz do zawartości

Najem lokalu mieszkalnego

najem lokal lokal mieszkalny

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 17 wrzesień 2014 - 22:45

Witam,

Mam pewne obawy co do zawartej umowy najmu na lokal miesz. Mianowice w umowie najmu zawarty jest zapis "Najemca wykona remont lokalu we własnym zakresie i na własny koszt". Chciałabym się dowiedzieć czy w związku z danym zapisem nie ma możliwości aktualnie ani w przyszłości nawet przy opuszczaniu lokalu domagać się zwrotu kosztów poniesionych podczas remontu (lokal do kapitalnego remontu). Jako załącznik posiadam protokół zdawczo odbiorczy w którym administracja określiła stan techniczny lokalu dokładnie określając co jest "do wymiany". Bardzo proszę o pomoc aktualnie dokonałam wymiany okien i wiem także, że administracja nie uczestniczyla w kosztach wymiany w przypadku pozostałych lokatorów.

#2 Guest__gosc

Guest__gosc
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2014 - 11:30

Wskazany zapis umowny jest jednoznaczny.

http://www.infor.pl/...mcy-lokalu.html

#3 Guest_Natalia

Guest_Natalia
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2014 - 12:28

Przepraszam ale czytałam już wczoraj informację z tego linka nie znam się na tym i nie jest to dla mnie nadal jasne. Mam rozumieć że obojętnie co zrobię nikt nie będzie uczestniczył w tych kosztach i po wypowiedzeniu umowy w żaden sposób nie będę mogła rozliczyć się z administracją ?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 wrzesień 2014 - 12:30

Przepraszam ale czytałam już wczoraj informację z tego linka nie znam się na tym i nie jest to dla mnie nadal jasne. Mam rozumieć że obojętnie co zrobię nikt nie będzie uczestniczył w tych kosztach i po wypowiedzeniu umowy w żaden sposób nie będę mogła rozliczyć się z administracją ?

Szczerze mówiąc czytając ustawe i informacje z UKOIK zaczynam w ogóle mieć wątpliwość czy taki zapis może w umowie najmu istnieć.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: najem, lokal, lokal mieszkalny

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych