Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontrolne badania lekarskie pracownika

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516069 postów

Napisano 03 wrzesień 2014 - 12:25

Obowiązkiem pracodawcy jest zapewnienie profilaktycznej opieki zdrowotnej każdemu pracownikowi. Ponadto musi on pokryć koszty tych badań oraz koszty przejazdu na badania profilaktyczne do innej miejscowości. Wyróżniamy kilka rodzajów badań. Czym są badania kontrolne pracownika?

Powrót do artykułu: Kontrolne badania lekarskie pracownika

#2 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2014 - 12:25

Dobrze, że przeprowadzane są takie badania pracowników, oby wszyscy pracodawcy o nich pamiętali!

#3 Guest_Wioleta

Guest_Wioleta
  • Goście

Napisano 05 wrzesień 2014 - 08:49

Cześć! Chorowałam 30 dni - byłam na zwolnieniu lekarskim, ale już mi się skończyło - nadal jednak nie wydaje mi się, abym mogła wykonywać swoje obowiązki pracownicze. Pracodawca jednak nie skierował mnie na żadne badania, bo twierdzi, że jakbym chorowała 31 dni to jest obowiązek kierowania na kontrolne badania lekarskie, a jak 30 to nie. Mówi, że tu jest ta granica ustanawiająca ten obowiązek. Moim zdaniem granica jest między 29 a 30. Kto ma rację? Myslę, że pracodawca po prostu bardzo mnie potrzebuje teraz w pracy i boi się, że po badaniach znowu dostanę zwolnienie.

#4 Ane

Ane

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1517 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 wrzesień 2014 - 08:52

pracodawca ma rację, choroba do 30 dni włącznie - nie ma obowiązku bad kontrolnych, 

#5 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2019 - 10:34

Co zrobić w przypadku, gdzy badanie pracownika trwa około 2 godziń? czy ma on obowiązek powrtotu do pracy po wykonanym badaniu, czy w dniu badania należy mu się cały dzień wolny? Jeśli tak, jakie oznaczenie zastosować na liście obecności?

#6 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 568 postów

Napisano 24 kwiecień 2019 - 11:11

Pracownik po wykonaniu badań powinien wrócić do pracy , zwolnienie przysługuje tylko na czas niezbędny do wykonania badań 

Co to za badania jak można je wykonać w 2 h ? 

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2019 - 11:31

Co to za badania jak można je wykonać w 2 h ? 

Wizyta u lekarza medycyny pracy, mało który pracodawca uznaje konieczność zapewnienia jakichkolwiek badań, chyba że ma "szczególne" warunki i musi.

#8 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 568 postów

Napisano 24 kwiecień 2019 - 11:56

Pracodawca nie jest od UZNAWANIA badań które zlecił  lekarz medycyny pracy  na podstawie skierowania od pracodawcy 

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2019 - 12:51

A znasz lekarza, który kieruje na dodatkowe badania?

Inicjatywa, z mojej praktyki z LMP, zawsze wychodzi od pracodawcy, a i do tego dochodzi tylko wtedy, kiedy stanowisko/warunki pracy coś konkretnego narzucają, inaczej to zawsze jest wizyta, a nie badania.

Chyba, że żyjesz w jakimś innym idealnym świecie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych