Skocz do zawartości

Praca a renta z niezdolnośći do pracy

Renta Praca Niezdolność do pracy ZUS

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2014 - 19:13

Witam,

chciałbym się dowiedzieć jakie przychody mogę mieć w przypadku umowy o pracę jeśli posiadam rentę inwalidzką z tytułu niezdolnośći do pracy. Chodzi mi o przychód netto tak aby ZUS nie zawiesił świadczeń.

#2 Guest_20

Guest_20
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2014 - 20:08

Witam,

chciałbym się dowiedzieć jakie przychody mogę mieć w przypadku umowy o pracę jeśli posiadam rentę inwalidzką z tytułu niezdolnośći do pracy. Chodzi mi o przychód netto tak aby ZUS nie zawiesił świadczeń.

Od 1 września 2014 do 30 listopada 2014 r.

zarobek brutto do wysokości 2618 zł nie powoduje zmniejszenia wysokości renty.

zarobek pomiędzy kwotami 2618 a 4860 zł pomniejsza rentę o kwotę zarobku.

zarobek w wysokości powyżej 4862 zł brutto zawiesza prawo do otrzymywania renty.

#3 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 sierpień 2014 - 20:17

Kwota  odpowiadająca 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia od 1 marca 2014 r. ,którą rencista będzie mógł "dorobić"  wynosi 2676,40 zł.brutto ( 1931,61 zł.netto). Natomiast kwota  odpowiadająca 130 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ,która będzie zawieszała wypłatę świadczenia wynosi 4970,40 zł. brutto.(3529,95 zł.). Kwota ta jest ogłaszana po każdym zakończonym kwartale przez GUS.

#4 Guest_20

Guest_20
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2014 - 10:21

Kwota  odpowiadająca 70 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia od 1 marca 2014 r. ,którą rencista będzie mógł "dorobić"  wynosi 2676,40 zł.brutto ( 1931,61 zł.netto). Natomiast kwota  odpowiadająca 130 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia ,która będzie zawieszała wypłatę świadczenia wynosi 4970,40 zł. brutto.(3529,95 zł.). Kwota ta jest ogłaszana po każdym zakończonym kwartale przez GUS.

Bogusławo - fajnie, że powtórzyłaś to samo, co ja, tyle że kwoty podałaś prawie nieaktualne, bo obowiązujące do końca tego miesiąca.

#5 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 sierpień 2014 - 12:20

Bogusławo - fajnie, że powtórzyłaś to samo, co ja, tyle że kwoty podałaś prawie nieaktualne, bo obowiązujące do końca tego miesiąca.

Jak wiesz przekroczenie kwoty liczy się ogólnie w skali roku,więc ważne są kwoty z każdego kwartału.Września jeszcze nie ma smile.png , pisałam odpowiedź w tym czasie co Ty,tylko dodałam później nie czytając nawet Twojego komentarza.Miłego dnia.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Renta, Praca, Niezdolność do pracy, ZUS

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych