Kategorie
Skocz do zawartości

Kwiaty które zjadają muchy

Gość Jolka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Które kwiaty które zjadają muchy??? Tyle tego lata w moim mieszkaniu, że musze zastawić jakieś pułapki na te okropne muchy. Pomyślałam o kwiatach które zjadają muchy. Czy ktoś może mi podać jakieś nazwy gatunków (tych kwiatów) :)

• 3 tygodnie później...

Muchołówka - mam taką roślinkę w domu i przyznam szczerze, że jeżeli się do tego kwiatka muszki nie wsadzi, to jej nie zje smile.png (chociaż zdarzyło się kilka razy, że mucha wleciała i roślina ją "zjadła") Należy również wspomnieć, że jest to mały kwiatek dlatego też nie jest zbyt wydajny

• 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Po co się męczyć i walczyć z muchami,?przecież jest moskitiera,
 siatka przeciw owadom a zarazem najlepsze i najprostsze zabezpieczenie przeciw wszelkim insektom nawet przy otwartych oknach czy drzwiach.
Dzięki zastosowaniu różnych typów moskitier (ramkowe, rolowane, samozamykające drzwiowe) znajdują one zastosowanie w większości okien czy drzwi, nie ograniczając przy tym widoczności.

Ja mam komarzycę posadzona przy drzwiach tarasowych i na oknach, jakoś nie widziałem, żeby było mniej much w tym sezonie. Zdecydowanie lepiej się sprawiała łapka na muchy, czyli lep, zamieszczony w miejscach ukochanych przez te paskudy :) No, i kilka lat temu przyniosłem do domu gałązkę bagna zwyczajnego, roślina u nas pod ścisłą ochroną, znalazłem na spacerze już wyrwaną, i to faktycznie wpływało na brak much i komarów w domu :) Sprawdzałem potem w miejscu gdzie to rośnie, i mimo, że w lasach dookoła istne oblężenie owadowe, to tam - cisza i spokój, bez bzyczenia :)

• 7 lat później...

Myślę, że to jest rozwiązanie, które rozwiązuje problem - https://krakowrolety.pl/moskitiery-ramowe.htmlZnacie? Mamy założone na wszystkie okna, które otwieramy, a poza tym na wyjście na taras. I się sprawdza. W zasadzie to robale w ogóle się nie pojawiają - taki problem nie istnieje. Owszem - od czasu do czasu wpadnie jakiś komar, ale to raczej przez drzwi wejściowe. Ogólnie - raczej mamy spokój. 

• 4 tygodnie później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
 Udostępnij

• Dodaj nową pozycję...