Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile czeka się na dowód osobisty?

32 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671559 postów

Napisano 01 sierpień 2014 - 09:58

Posiadanie dowodu osobistego wiąże się nieodłącznie z możliwością weryfikacji naszej tożsamości, obywatelstwa, czy uprawnieniem do przekraczania m. in. granic państw członkowskich Unii Europejskiej. Ile trwa wyrobienie dokumentu, jakim jest dowód osobisty?

Powrót do artykułu: Ile czeka się na dowód osobisty?

#2 Guest__Michalina

Guest__Michalina
  • Goście

Napisano 01 sierpień 2014 - 09:59

Czy w przypadku tymczasowego dowodu osobistego, czas oczekiwania na jego wydanie jest taki sam jak w przypadku "normalnego" dowodu (tj. 30 dni)?

#3 Guest_dkaodjdodso

Guest_dkaodjdodso
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2015 - 14:54

nie ma róźnicy bo dowod wyglada identycznie. z tym ze nie masz daty ze jestes pelnoletnia, wiec alko nie kupisz.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 sierpień 2015 - 18:43

Można juz dzisiaj złożyć wniosek o odnowienie dowodu osobistego elektronicznie?

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2015 - 11:51

Można juz dzisiaj złożyć wniosek o odnowienie dowodu osobistego elektronicznie?

Nie można. Musisz podpisać się na wniosku i dołączyć 2 fotografie.

#6 Guest_Artur

Guest_Artur
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2015 - 11:17

U mnie akurat potrzebna była tylko 1 fotografia.

#7 Guest_Azja

Guest_Azja
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2015 - 09:55

Obecnie potrzeba jest tylko jedna fotografia.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2015 - 13:40

jasne ze mozna zglosic wniosek o odnowienie dowodu osobistego w formie elektronicznej - platforma ePUAP.gov.pl - zakladasz konto itd i po sprawie

#9 Guest_malwina

Guest_malwina
  • Goście

Napisano 14 marzec 2016 - 21:58

Dlugo Sie czeka to Ile w sumie

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 marzec 2016 - 12:49

Dlugo Sie czeka to Ile w sumie

Masz napisane w artykule, nie umiesz czytać, że pytasz?

#11 Guest_Ociec

Guest_Ociec
  • Goście

Napisano 16 marzec 2016 - 17:18

...W szczególnych przypadkach w/w termin może ulec skróceniu lub wydłużeniu. Jakie to przypadki? Jak przyśpieszyć? Potrzebuje w max 7 dni, inaczej synowi przepadnie atrakcyjny wyjazd (dla kibiców: finał- Mediolan) Zagapiliśmy się że paszport nieaktualny. W gminie podwarszawskiej powiedzieli że da radę w 7 dni. Żona złożyła jednak w W-wie i tu jej powiedzieli właśnie że 30 dni. Pomocy!!!

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 17 marzec 2016 - 15:12

...W szczególnych przypadkach w/w termin może ulec skróceniu lub wydłużeniu. Jakie to przypadki? Jak przyśpieszyć? Potrzebuje w max 7 dni, inaczej synowi przepadnie atrakcyjny wyjazd (dla kibiców: finał- Mediolan) Zagapiliśmy się że paszport nieaktualny. W gminie podwarszawskiej powiedzieli że da radę w 7 dni. Żona złożyła jednak w W-wie i tu jej powiedzieli właśnie że 30 dni. Pomocy!!!

Jakiej pomocy oczekujesz od forum? Mamy wydać Ci paszport?

#13 Guest_ociec

Guest_ociec
  • Goście

Napisano 17 marzec 2016 - 19:01

No to przecież oczywiste!   Jezu!!! Czy każde forum, musi mieć swojego dyżurnego trola?

Przeczytałeś post pod którym się produkujesz? (dwa pytania)

Przeczytałeś artykuł, gdzie jedynie lakonicznie napisano o jakichś szczególnych przypadkach?

#14 Guest_Pav

Guest_Pav
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2016 - 15:20

No wlasnie, jakie to szczegolne przypadki?? Waznosc dowodu konczy mi sie za kilka dni, a potrzebuje nowego, by moc pracowac...(paszport mam tez nieaktualny, obudzilem sie troche z reka w nocniku )

#15 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 kwiecień 2016 - 12:42

No wlasnie, jakie to szczegolne przypadki?? Waznosc dowodu konczy mi sie za kilka dni, a potrzebuje nowego, by moc pracowac...(paszport mam tez nieaktualny, obudzilem sie troche z reka w nocniku )

Nikt Ci nie odpowie na pytanie, jakie to szczególne przypadki. Jeśli powiesz w urzędzie, że zapomniałeś, to raczej na tej podstawie nie wydadzą Ci dowodu wcześniej.Wszystko zależy od dobrej woli pracowników, w końcu żeby zrobić coś szybciej, ktoś musi zostać w pracy po godzinach.

#16 Guest_Asia

Guest_Asia
  • Goście

Napisano 19 kwiecień 2016 - 21:31

Dziś chciałam złożyć wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego w Centrum Obsługi Mieszkańca przy pl. Nowy Targ,na miejsce dotarłam o 16.30.Pierwsze niemiłe zaskoczenie-nieczynny automat wydajacy numerki-kolejka ok 10 osób stoimy i nie wiemy czy zostaniemy załatwieni,nikt nie udziela informacji.Czekam do 17,w tym czasie została załatwiona 1 osoba,a kolejna podeszła do okienka,numerka dalej nie można wydrukować-paranoja.Obsługa odbywała się tylko w jednym okienku,więc pytam dla kogo jest ten Urząd-kiedy można załatwić takie sprawy-ludzie są w pracy.(mają brać urlop by załatwić wymianę dowodu osobistego),a kto tam pracuje,gdzie zmiany?Na stronie jest informacja ,że obsuga od 8 do 17.15.Miało być lepiej,a to jakaś kpina-czynne jedno okienko.Specjalnie przyjechałam i nic nie załatwiłam i muszę ponownie przyjechać-dojazd,parking.Gratulacje dla pracowników Urzędu .

#17 Guest_Qazma

Guest_Qazma
  • Goście

Napisano 02 czerwiec 2016 - 16:53

Wniosek można złożyć wraz ze zdjęciem poprzez Epuap nie wychodząc z domu.

#18 Guest_Stef

Guest_Stef
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2016 - 12:15

Czy dowód można wyrobić w ambasadzie lub konsulacie po oczekiwanie 30 dni to trochę za dużo.Dziwne jest te ograniczenie obywatelstwa do 10 lat bo inaczej tego nazwać nie można.

#19 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2016 - 12:27

Czy dowód można wyrobić w ambasadzie lub konsulacie po oczekiwanie 30 dni to trochę za dużo.Dziwne jest te ograniczenie obywatelstwa do 10 lat bo inaczej tego nazwać nie można.

Nie można wyrobić dowodu ani w ambasadzie, ani w konsulacie. Jeśli mieszkasz poza Polską, musisz przyjechać po dowód do Polski. Dowód jest ważny 10 lat ze względu na zawartą w nim fotografię, wygląd osoby zmienia się. 

#20 Guest_Stef

Guest_Stef
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2016 - 12:37

Dzięki.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy