Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Obowiązek producenta do produkowania części zamiennych

wróć do serwisu INFOR.pl 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 02:39

Obowiązek producenta do produkowania części zamiennych do wytwarzanych przez siebie towarów nie został wyrażony w przepisach. Dla ochrony praw konsumentów jednak, zostały wprowadzone pewne mechanizmy, które pogarszają sytuacje producentów, gdy ci zaprzestają produkcji części zamiennych do wytwarzanych przez siebie towarów zbyt szybko, zmuszając ich poniekąd do zachowania ciągłości w swojej produkcji.

Powrót do artykułu: Obowiązek producenta do produkowania części zamiennych

#2 Guest_agrest

Guest_agrest
  • Goście

Napisano 16 czerwiec 2017 - 09:06

artykuł to shit taki bełkot z którego nic nie wynika

#3 Guest_xx

Guest_xx
  • Goście

Napisano 26 kwiecień 2018 - 13:26

To żaden bełkot. Tylko czy producent może nie produkować części do urządzeń np.telefonów komórkowych będących jeszcze na gwarancji. Kiedy mam telefon na gwarancji a część naprawy jest odpłatna? Nie mogę dokonać naprawy w punkcie nieautoryzowanym bo utracę gwarancję a serwis nie chce mi naprawić telefonu bo nie będzie miał do niego części. Proponuje za to "naprawę" w postaci zakupu u nich nowego telefonu za 150% wartości rynkowej. To co to za naprawa, tym bardziej, że na początku zgłoszenia do serwisu wyceniono naprawę na 400zł a potem odesłano telefon bo brak dostępności podzespołów (oczko kamery i tylna pokrywa telefonu). Czy to nie jest trochę oszukiwanie klienta ta 2 letnią gwarancją?

#4 Guest_Stanley

Guest_Stanley
  • Goście

Napisano 26 styczeń 2020 - 14:08

Producenci tłumaczą się, że postęp technologiczny wymusza na nich modułową budowę urządzeń. Rozumiem to jeżeli dotyczy to elektroniki ale nie rozumiem tego w przypadku np. urządzeń AGD. W pralce Amica AWB 510LP trzeba zakupić nowy silnik jeżeli szczotki silnika zużyją się. Tak sama sytuacja jest z krzyżakiem do bębna. Trzeba kupić cały bęben w przypadku gdy do wymiany jest tylko krzyżak. Serwis odpowiada, że ta część nie występuje odrębnie chociaż do innych modeli można kupić oddzielnie.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych