Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak liczyć okres wypowiedzenia?

215 odpowiedzi w tym temacie

#201 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 05 maj 2018 - 16:54

Pracuje na Umowę o pracę na czas nieokreślny od maja ubiegłego roku, chce złożyć wypowiedzenie w połowie maja np 14.05 obejmuje mnie miesięczny okres wypowedzenia umowy. Jak w takim wypadku jest on naliczany ? Kiedy ustanie mój stosunek pracy?

#202 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 05 maj 2018 - 20:00

Ostatniego czerwca jest koniec okresu wypowiedzenia.

#203 Guest_KAROLINA

Guest_KAROLINA
  • Goście

Napisano 20 czerwiec 2018 - 19:16

WITAM 

PRACUJE OD SIERPNIA 2016 W FIRMIE CHCIAŁAM ZŁOŻYĆ POWIEDZENIE NA UMOWIE O PRACE NA CZAS OKREŚLONY.

ZASTANAWIAM SIĘ JAK LICZYĆ OKRES WYPOWIEDZENIA? KIEDY NAJLEPIEJ ZŁOŻYĆ WYPOWIEDZENIE ? W UMOWIE NIEMA OKREŚLONE ILE TRWA OKRES WYPOWIEDZENIA.

#204 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 21 czerwiec 2018 - 06:47

masz 1 m-c (kalendarzowy) okresu wypowiedzenia, który się liczy od następnego m-ca po złożeniu

#205 Guest_Piotrek

Guest_Piotrek
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2018 - 10:15

Witam,

mam dosyć skomplikowaną i niejasną jak dla mnie sytuację, ponieważ wypowiedzenie złożyłem w ostatni piątek miesiąca (29.06 - a od 1.07 mam wypowiedzenie miesięczne, jednak do 1 lipca 2 tygodniowe), jaki okres wypowiedzenie będzie mnie obejmował - tak czy siak liczony od 1 lipca- czy już miesięczny bo zaczął się lipiec, czy jeszcze 2 tygodniowy bo wniosek złożony jeszcze w czerwcu, gdy okres wynosił 2 tygodnie ?

wolę się dopytać, bo wiem jak potrafią kombinować i wykorzystywać, właśnie dlatego rezygnuję z pracy :/

dzięki i pozdrawiam

#206 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2018 - 11:19

Witam,

mam dosyć skomplikowaną i niejasną jak dla mnie sytuację, ponieważ wypowiedzenie złożyłem w ostatni piątek miesiąca (29.06 - a od 1.07 mam wypowiedzenie miesięczne, jednak do 1 lipca 2 tygodniowe), jaki okres wypowiedzenie będzie mnie obejmował - tak czy siak liczony od 1 lipca- czy już miesięczny bo zaczął się lipiec, czy jeszcze 2 tygodniowy bo wniosek złożony jeszcze w czerwcu, gdy okres wynosił 2 tygodnie ?

wolę się dopytać, bo wiem jak potrafią kombinować i wykorzystywać, właśnie dlatego rezygnuję z pracy :/

dzięki i pozdrawiam

Wypowiedzenie jednomiesięczne.Poczytaj cały wątek, było to już wyjaśniane.

#207 Guest_slam

Guest_slam
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2018 - 16:25

Witam. Mam umowę-zlecenie. Jest tam 7-dniowy okres wypowiedzenia. Jeśli we wtorek złożę wypowiedzenie to kiedy mogę już nie przychodzić do pracy? I czy jeśli nie przyjdę z istotnego powodu np. w sobote i niedziele to okres ten wydłuży się o te 2 dni?

#208 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów

Napisano 08 lipiec 2018 - 05:57

Umowa zlecenie nie jest umową o pracę i nie podlega Kodeksowi Pracy.
Okres wypowiedzenia jest regulowana indywidualnie, podobnie jak samo świadczenie pracy, czyli wykonywania zlecenia.

#209 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2018 - 22:43

Witam. Potrzebuję pilnej pomocy!!!. Jestem zatrudniona od 19.02.2018 Jutro t.j. 16.08.2018 (czwartek) chcę złożyć wypowiedzenie z zachowaniem 2-tygodniowego okresu wypowiedzenia. Czy w związku z tym, że pół roku mija 19.08.2018 (niedziela) naliczą mi się 2 tygodnie wypowiedzenia czy miesiąc?? Będę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź. Pytam, ponieważ mój pracodawca nie chce zgadzać się na porozumienie stron i wymusza na pracownikach chodzenie do pracy.

#210 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 sierpień 2018 - 23:01

Poprawione (edytowane) Witam. Potrzebuję pilnej pomocy!!!. Jestem zatrudniona od 19.02.2018 Jutro t.j. 16.08.2018 (czwartek) chcę złożyć wypowiedzenie z zachowaniem 2-tygodniowego okresu wypowiedzenia. Czy w związku z tym, że pół roku mija 18.08.2018 (sobota) naliczą mi się 2 tygodnie wypowiedzenia czy miesiąc?? Będę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź. Pytam, ponieważ mój pracodawca nie chce zgadzać się na porozumienie stron i wymusza na pracownikach chodzenie do pracy.

#211 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 06:10

Niestety, 1 m-c

#212 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18137 postów

Napisano 16 sierpień 2018 - 06:12

".....i wymusza na pracownikach chodzenie do pracy......." to żadne "wymuszanie" w okresie wypowiedzenia pracownik świadczy pracę

#213 Guest_Klaudia

Guest_Klaudia
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2018 - 10:10

Tez potrzebuje pomocy- jesli dałabym wypowiedzenie dzisiaj (okres wypowiedzenia wynosi 1miesiac) to będę pracowac do konca września czy do konca października? Jak to jest wlasnie w sytuacji, gdzie miesiąc rozpoczyna sie weekendem? Ma to jakies znaczenie?

#214 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2018 - 10:16

Tez potrzebuje pomocy- jesli dałabym wypowiedzenie dzisiaj (okres wypowiedzenia wynosi 1miesiac) to będę pracowac do konca września czy do konca października? Jak to jest wlasnie w sytuacji, gdzie miesiąc rozpoczyna sie weekendem? Ma to jakies znaczenie?

Do końca października.

Wypowiedzenie miesięczne obejmuje pełny miesiąc kalendarzowy, więc musi być złożone co najmniej w ostatnim dniu miesiąca poprzedniego, żeby obejmowało pełny kolejny.

#215 Guest_Daro

Guest_Daro
  • Goście

Napisano 11 październik 2018 - 23:14

podpisałem uop 15 listopada 2015 wypowiedzenie składam dzisiaj 12-10-2018 i jest pytanie czy pyknie mi 3 lata bo nie jest liczone 30 dni do wypowiedzenia tylko zaczyna to biec od 1 listopada i czy się z automatu załatwiam się na 3 miesiace wypowiedzenia bo wtedy w tzw okresie wypowiedzenia będę jednak pracował 3 .rok?

#216 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 październik 2018 - 05:52

Pyknie ci trzy lata w trakcie biegu wypowiedzenia, bo jak sam zauważyłeś wypowiedzenie miesięczne skutkowałoby na koniec listopada, a to oznacza, ze twój okres wypowiedzenia to 3 miesiące.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych