Skocz do zawartości

Zdjęcie
- - - - -

Pracownikowi należy się rekompensata za każdą minutę pracy nadliczbowej

wróć do serwisu INFOR.pl 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Infor.pl

Admin Infor.pl

Nowy użytkownik

• Administratorzy forów
  • 0 postów

Napisano 27 lipiec 2014 - 05:34

Pracownikowi za pracę w nadgodzinach należy się dodatek w wysokości 100% lub 50% wynagrodzenia. Pracodawca jest zobowiązany rozliczyć każdą minutę pracy nadliczbowej. Tak więc czas pracy w niepełnych godzinach nadliczbowych, powinien być rozliczany odrębnie.

Powrót do artykułu: Pracownikowi należy się rekompensata za każdą minutę pracy nadliczbowej

#2 Guest_Andzej

Guest_Andzej
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2017 - 19:12

W grafiku mam od 18-6, czy pierwsze 8 godz to jest liczone jako normalne godziny, a dopiero powyżej to nadgodziny? Księgowa naliczać te pierwsze 4 godz jako nadgodziny i płaci 50%, czy to jest zgodne z kodeksem pracy? i nie wiem czy to znana i stosowana taktyka ponieważ nadgodziny powinniśmy mieć od 2do 6 rano 100% płatne a nie od 18do 22 50% tak jak nam płaca obecnie prosze o pomoc

#3 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14999 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 30 lipiec 2017 - 19:45

Rozpoczynasz pracę od nadgodzin?

#4 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2017 - 10:17

obecnie to tak wyglada w grafiku ze zaczynamy od nadgodzin z tego co sie dowiedzialem to powinienem pracowac od 14 do 2 w nocy a zmiana potem od 2 do 14 i wtedy te godziny w poze nocnej powinny byc platne 100% tj od 22do2 i od 2do 6 ale dalej niewiem czy to ze nam rozliczaja nadgodziny od 18do 22 jest zgodne z kodeksem pracy

#5 Guest_marcin?

Guest_marcin?
  • Goście

Napisano 13 październik 2017 - 08:30

Czy naliczanie godz pracy od pełnych godz jest zgodne z Prawem Pracy? Chodzi mi o to że jak przyjdę o pracy w godz 7.00 do 7.59 mam naliczane od 8.00.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 październik 2017 - 11:04

Czy naliczanie godz pracy od pełnych godz jest zgodne z Prawem Pracy? Chodzi mi o to że jak przyjdę o pracy w godz 7.00 do 7.59 mam naliczane od 8.00.

To w końcu od której pracujesz - od 7.00 czy od 8.00? Jeśli od 8.00 to nie powinieneś być w pracy wcześniej, to zabronione.Jest chyba u Ciebie w zakładzie jakaś zasada rozpoczynania pracy i tej się trzymaj.Bardzo niejasno napisałeś, nie wiadomo o co Ci chodzi.

#7 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14999 postów

Napisano 13 październik 2017 - 11:19

To w końcu od której pracujesz - od 7.00 czy od 8.00? Jeśli od 8.00 to nie powinieneś być w pracy wcześniej, to zabronione.Jest chyba u Ciebie w zakładzie jakaś zasada rozpoczynania pracy i tej się trzymaj.Bardzo niejasno napisałeś, nie wiadomo o co Ci chodzi.

Bywają zakłady pracy gdzie pracę się zaczyna 6-8, a kończy 14-16, każdy ma obowiązek pracować 8 godzin, rozliczenie jest tygodniowe, tak więc może zacząć o 6-tej i wyjść o 12-tej a drugiego dnia przyjść na 6 i pracować do 16, byle tydzień zamknął się 40 godzinami.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 październik 2017 - 11:22

Bywają zakłady pracy gdzie pracę się zaczyna 6-8, a kończy 14-16, każdy ma obowiązek pracować 8 godzin, rozliczenie jest tygodniowe, tak więc może zacząć o 6-tej i wyjść o 12-tej a drugiego dnia przyjść na 6 i pracować do 16, byle tydzień zamknął się 40 godzinami.

Tak, wiem o tym, ale nie może przyjść o 7.10 a wpiszą mu, że rozpoczął o 8.00 bo to nie trzyma się kupy.

#9 Zosia/Agnieszka

Zosia/Agnieszka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14999 postów

Napisano 13 październik 2017 - 11:48

To prawda

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych