Skocz do zawartości

Projektowanie wnętrz - od czego zacząć?

168 odpowiedzi w tym temacie

#61 Guest_zerss

Guest_zerss
  • Goście

Napisano 06 wrzesień 2016 - 10:45

Mogę się pozytywnie wypowiedzieć o Lux Interiors. Miałem z nimi kontakt jak robiliśmy remont domu nie tak dawno. Zleciłem im projekt kuchni i salonu. Efekt – dużo światła, jasna kolorystyka, styl raczej nowoczesny, właśnie na czymś takim mi zależało. Nie podejrzewam pani architekt o dar czytania w myślach, ale rzeczywiście w dużej mierze odgadła o co mi chodzi i za to wielkie brawa.

#62 lenartboski

lenartboski

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 19 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 08 wrzesień 2016 - 10:14

Ja akurat problemu z wizją ani poczuciem estetyki nie mam, wręcz przeciwnie, bardzo lubię sam urządzać wnętrza wraz z żoną, ale jednak to pochłania bardzo dużo czasu. Wynajmujemy mieszkanie we Wrocławiu i musieliśmy je urządzić na szybko, do tego docelowo miało być to nie jakimś horrrendalnym kosztem- prosto, ale z gustem. Jestem zadowolony z pracy, jaką wykonał architekt wnętrz. Wrocław roi się od projektantów, ze swojej strony miałem kontakt tylko z Artecubo i ich mogę polecić z czystym sercem.

Pracownik kadrowy firmy, produkującej roboty sprzątające. Maniak nowych technologii i filmografii Tarkowskiego. W wolnych chwilach nadrabiam zaległości w literaturze południowoamerykańskiej, szczególnie w prozie Fuentesa i Vargasa LLosy.

#63 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 733 postów

Napisano 08 wrzesień 2016 - 13:21

Ja też bardzo lubię korzystać z Homebooka. Tam jest tyle inspiracji, że zawsze wpadnę na jakiś ciekawy pomysł.

#64 FishyBem

FishyBem

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 167 postów

Napisano 27 wrzesień 2016 - 13:28

Bardzo fajne sklepy z meblami i aranżacjami. Jednak żeby to wszystko załatwić ,trzeba najpierw wyremontować dom i wywieźć niepotrzebne graty. Jak? Moim zdaniem należy znaleźć odpowiednią firmę która wszystkim się zajmie. Jeśli chodzi o wywóz gruzu czy gratów to najlepiej sprawdzi się firma Tomgruz. Mają wieloletnie doświadczenie w tych sprawach ,także na pewno spełnią Wasze oczekiwania. http://tomgruz.pl/

#65 Guest_ujertss

Guest_ujertss
  • Goście

Napisano 03 październik 2016 - 12:26

Akurat niedawno remontowałem salon z żoną i na początku to chcieliśmy to sami zrobić, ale koniec końców padło na profesjonalistów z M4 Prato. Wrażenia pozytywne. Trzeba przyznać, że projekt bardzo nam odpowiadał, wzięli pod uwagę nasze sugestie, zwłaszcza co do oświetlenia, zasłon itp. Mogę ich polecić, cenowo jak za tak szeroki zakres usług to dużo nie wyszło. Wycenę robią indywidualnie, na stronie urzadzamypodklucz-krakow.pl jest kilka przykładowych pakietów usług z cenami.

#66 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 733 postów

Napisano 11 październik 2016 - 12:25

Warto zacząć od przejrzenia różnych aranżacji. Ja tak robiłam.

#67 Guest_inerss

Guest_inerss
  • Goście

Napisano 11 październik 2016 - 13:12

Dobrą ekipę budowlaną ma M4 Prato. Od nich też swego czasu meble na wymiar zamawiałem. Mają ofertę rozbudowaną, robią całe aranżacje wnętrz, meble na indywidualny projekt, także generalnie można im zlecić całość. Ja miałem z nimi ostatnio kontakt jak dom po rodzicach z żoną doprowadzaliśmy do stanu używalności. Namiar na firmę jest na ich serwisie urzadzamypodklucz-krakow.pl.

#68 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 733 postów

Napisano 14 październik 2016 - 08:33

Ja wolę wszystko sama robić. To daje mi wiele satysfakcji.

#69 Guest_erss

Guest_erss
  • Goście

Napisano 25 październik 2016 - 13:26

Doradzałbym taką firmę jak Lux Interiors – luxinteriors.com.pl. Mam od nich projekt dla kuchni i jeszcze będą mi projektować łazienkę, ale to w dalszej perspektywie. Póki co skupiam się na kuchni. Pomagają przy rozplanowaniu instalacji, dobierają materiały, jest możliwość nadzoru autorskiego, który ja osobiście bardzo polecam, bo się sprawdza.

#70 kawartt23

kawartt23

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 196 postów

Napisano 27 październik 2016 - 21:50

Według mnie jeśli zabieracie się za projektowanie wnętrz to przede wszystkim trzeba odpowiednio rozeznać się nad nowymi trendami, co w dzisiejszych czasach warto robić, polecam blog http://www.porady-wykonczenia.pl/na którym dają różnego rodzaju porady i ciekawostki na temat projektowania wnętrz, jak można łatwo urządzić mieszkanie żeby dobrze wyglądało, mi pomogli urządzić mój dom !

Hurtownia zabawek Odpustowe.pl to dobry i bogaty wybór zabawek oraz akcesoriów dla dzieci. W ofercie firmy znajdą Państwo wiele ciekawych produktów w bardzo dobrych cenach, które gwarantują rozrywkę w każdym przedziale wiekowym. Niektóre kategorie obejmują wiele ciekawych produktów związanych z grami i zabawami edukacyjnymi. Znajdziecie w ofercie wiele artykułów sportowych i szkolnych a także zestawy klocków lego wielu znanych firm. Odpustowe wspiera polskich producentów, którzy gwarantują wysokiej jakości wykonanie i bezpieczeństwo. Oferta skierowana do Państwa to nie tylko zabawki.

#71 Guest_Mrta655

Guest_Mrta655
  • Goście

Napisano 30 październik 2016 - 15:57

Dobrym rozwiązaniem też jest przejrzeniem różnych czasopism, które sa doskonałym źródłem inspiracji i raczej byle czego to nie pokazują. W taki sposób kiedyś trafiłam do Flori Meble, gdzie aktualnie dokonałam zakupu śliczniutkiego narożnika w dodatku dostane dwa gratisy, mały funkcjonalny barek i niewielka pufę idealnie będzie współgrała z ich komodami. nareszcie salon będzie już kompletny.

#72 Torcik66

Torcik66

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 396 postów

Napisano 27 grudzień 2016 - 14:53

Ważny też jest dobry program, który pozwoli w pełni wykorzystać nasze możliwości. Ja pracuję na ZWCAD 2017 i pomimo, że ciągle jest ulepszany już jestem mega zadowolony. Szybki, obsługuje bloki dynamiczne, obrazy rastrowe w wersji 32 i 64 bitowej oraz z dodatkowym szkoleniem z podstaw w cenie programu. 

#73 Guest_miki858

Guest_miki858
  • Goście

Napisano 31 styczeń 2017 - 14:55

Mogę tutaj podpowiadać salon meblowy Mebel Partner, ofertę mają bardzo ciekawą i zróżnicowaną nie tylko jeśli chodzi o typy mebli, ale też ceny. Jak to wygląda to najlepiej widać na ich stronie mebel-partner.pl gdzie można składać też zamówienia. Bardzo ładny mam stąd stół do jadalni, w białym kolorze, jest rozkładany, może posłużyć dla większej i mniejszej liczby osób w zależności czy jest złożony czy rozłożony.

#74 Nelka

Nelka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 163 postów

Napisano 16 luty 2017 - 11:20

Warto się wzorować gotowymi inspiracjami, wiele pomysłów na swoje wnętrza zaczerpnęłam ze strony http://www.dekoria.pl/, gdzie posiadają też ogromny wybór dodatków i dekoracji do domu. Od zawsze uważam, że wnętrza w swoim domu trzeba urządzać pod swój gust i zdawanie się na obce osoby, mimo, że to specjaliści, to nigdy nie będą w stanie tak rozplanować naszego wnętrza byśmy czuli się w nim jak u siebie. Co innego, gdy sami weźmiemy się za jego urządzanie.

#75 roge

roge

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 09 marzec 2017 - 10:36

Jak wyżej, inspiracji w sieci jest sporo wystarczy tylko poszukać. Od siebie dorzucę https://vianto.pl/ duża galeria i masa pomysłów na nowoczesne dodatki do domu czy mieszkania. Przeglądam często, jest też trochę o diecie i zdrowym odżywianiu

#76 Arniq

Arniq

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 71 postów

Napisano 10 marzec 2017 - 20:03

No można poszukac inspiracji w sieci ale ja jakoś nie potrafiłam nic wybrać przy urządzaniu mieszkania. W końcu zdecydowałam się na biuro oferujące projektowanie wnętrz. Przygotowali projekt błyskawicznie z uwzględnieniem moich oczekiwań. Mam super urządzone mieszkanie, sama bym tego nie zrobiła w takim wydaniu. Zostawiam Wam namiary na nich http://architektpoznan.com/realizacje/  . Polecam, będziecie również zadowoleni. 

#77 Patrycjusze

Patrycjusze

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 183 postów

Napisano 21 marzec 2017 - 12:07

Na pewno warto dużo czytać, oraz przeglądać przykłądowe realizację i szukać czegoś dla siebie. Pomyśl również o automatyce, o inteligentnych rozwiązaniach poczytasz tutaj  http://automatykabudynku.info.pl sam tam od czasu do czasu zaglądam.

#78 Framy

Framy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 marzec 2017 - 09:40

jak dla mnie zaprojektowanie wnętrza to nie jest żaden wyczyn i każdy jest w stanie samemu to wykonać. gorzej ma się sprawa jeśli chodzi o dobra nie dodatków, typu lampy rolety itd.
ile mi to problemów sprawiło to głowa mała, na samym końcu trochę skapitulowałem i kupiłem najprostsze elementy jakie były, np tą lampę https://sklep.lampex...o-s-czarna.html
pasuje to to wszędzie, ciężko znaleźć wnętrze gdzie nie będzie pasowała tak prosta rzecz smile.png

#79 Arystokratka

Arystokratka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 733 postów

Napisano 19 kwiecień 2017 - 12:24

No nie jest to proste zadanie. Ja wiele czasu na to poświęciłam.

#80 marlon

marlon

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 111 postów

Napisano 28 kwiecień 2017 - 14:55

Zaprojektowanie funkcjonalnego, eleganckiego i wygodnego wnętrza wcale nie jest takie łatwe, jak niektórym się wydaje. Aby dobrać wyposażenie, dodatki, odpowiednio ustawić meble, wybrać tkaniny, trzeba mieć odpowiednie wyczucie i wiedzę. Pomoc architekta dużo daje. Dorota Kowalczyk jest dobrym specjalistą w tej dziedzinie, ma doświadczenie, doskonale radzi sobie nawet w trudnych, wymagających wnętrzach. Jest właścicielką http://maisoncreative.pl firmy, która sprzedaje produkty francuskiej marki Mis en Demeure, znajdziecie tam produkty bardzo dobre jakości, duży wybór tkanin, zajmują się też tapicerowaniem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych