Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dyskryminacja w zatrudnieniu - nierówne traktowanie pracowników

37 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671809 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 01:40

Dyskryminacja w zatrudnieniu może być wywołana poprzez nierówne traktowanie pracowników. W takiej sytuacji dyskryminowany pracownik może wystąpić na drogę sądową. Jego zadaniem jest uprawdopodobnienie nierównego traktowania. Wówczas pracodawca będzie musiał udowodnić, że kierował się obiektywnymi powodami.

Powrót do artykułu: Dyskryminacja w zatrudnieniu - nierówne traktowanie pracowników

#2 Guest_edek

Guest_edek
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2015 - 08:50

Czy pracodawca, może przy zwolnieniu grupowym dać jednym pracownikom wypowiedzenie, że nie muszą pracować a drugim, że muszą pracować na wypowiedzeniu?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 czerwiec 2015 - 11:57

Czy pracodawca, może przy zwolnieniu grupowym dać jednym pracownikom wypowiedzenie, że nie muszą pracować a drugim, że muszą pracować na wypowiedzeniu?

Może, w zależności od tego, czego wymaga aktualna sytuacja w zakładzie. Są pracownicy bardziej i mniej potrzebni i tym kieruje się pracodawca.

#4 Guest_Wpisz, jak chcesz się przedstawić.

Guest_Wpisz, jak chcesz się przedstawić.
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2015 - 20:32

pracuje 39 lat mam najnirzsza krajowa przyjento pracownika dostal o100zl wiencej jak to rozumiec

#5 Guest_Wpisz, jak chcesz się przedstawić.

Guest_Wpisz, jak chcesz się przedstawić.
  • Goście

Napisano 26 grudzień 2015 - 20:37

poylilem nie o 100zl tylko o1000zl pytanie czy to jest dyskryminacja

#6 Kraktax

Kraktax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 grudzień 2015 - 20:46

Nie znamy ani Twojego zakresu obowiązków, ani jego, nie znamy Waszego wykształcenia. Jest wiele czynników, które wpływają na wysokość zarobków konkretnego pracownika.

Profesjonalne biuro rachunkowe w Krakowie - http://kraktax.pl

#7 Guest_Alinka

Guest_Alinka
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2016 - 11:35

Dyskryminacja ze względu na poglądy, płeć i inne wyrażana może być w różnych sposób. poprzez wysokość wynagrodzenia również. Na Inforze jak zwykle bardzo konkretne merytoryczne artykuły. Polecam. O dyskryminacji, czyli o łamaniu prawa do równego zatrudnienia polecam poczytać jeszcze tu www.poradnikpracownika.pl/-rowne-traktowanie-w-zatrudnieniu-wszystko-co-nalezy-wiedziec

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 styczeń 2016 - 06:29

Witam, Czy ustalanie niekorzystnego czasu pracy względem innych pracowników (same popołudniowe zmiany) jest traktowany jak dyskryminacja?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 marzec 2016 - 08:29

Czy bezzasadne odebranie premii to dyskryminacja

#10 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18893 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 marzec 2016 - 09:01

Najpierw trzeba znać zasady/regulamin przyznawania premii.

Bezzasadne może być oceną subiektywną, więc nie oczekuj odpowiedzi od nas.

#11 Guest_AGNIESZKA K.

Guest_AGNIESZKA K.
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2016 - 08:12

WITAM JESTEM PRACOWNIKIEM JEDNEJ Z WIĘKSZEJ SIECI HANDLOWEJ W POLSCE OD 4 M-CY PRZEBYWAM NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM (URAZ KOLANA) DOSZŁY MNIE SŁUCHY ŻE "ZA KARĘ " MAM BYĆ PRZENIESIONA NA INNY SKLEP. CZY JEST TO DYSKRYMINACJA PRACOWNIKA ?

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 kwiecień 2016 - 09:25

WITAM JESTEM PRACOWNIKIEM JEDNEJ Z WIĘKSZEJ SIECI HANDLOWEJ W POLSCE OD 4 M-CY PRZEBYWAM NA ZWOLNIENIU LEKARSKIM (URAZ KOLANA) DOSZŁY MNIE SŁUCHY ŻE "ZA KARĘ " MAM BYĆ PRZENIESIONA NA INNY SKLEP. CZY JEST TO DYSKRYMINACJA PRACOWNIKA ?

Jeśli Twoje kierownictwo wyraźnie da Ci do zrozumienia lub przekaże na piśmie, że zostajesz przeniesiona z powodu długiego przebywania na zwolnieniu lekarskim, to będzie to dyskryminacja. Ale mogą Cię przenieść chociażby dlatego, że po tak długiej chorobie nie będziesz nadawała się do pracy akurat w tym sklepie. Wszystko można wyjaśnić z pracodawcą, ale nie powoływać się na to, że "doszły Cię słuchy", bo to mogą być zwykłe plotki.

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18893 postów

Napisano 13 kwiecień 2016 - 09:43

"Doszły mnie słuchy" "Za karę" a co to za kombinowanie, nie nakręcaj się tylko poczekaj na rozwój wypadków, a nie już wietrzysz jakieś podstępne dyskryminacje, kiedy nic jeszcze się nie wydarzyło.

#14 Guest_Janina

Guest_Janina
  • Goście

Napisano 17 lipiec 2016 - 10:11

Jestem pracownikiem spółki Elbest, podwyżki otrzymali pracownicy , którzy należą do związku zawodowego 100% członków , pozostali pominięci, Prezes poinformował , że to jest w wyniku sporu zbiorowego, co można zrobić mój adres mail eron2@o2.pl

#15 Guest_Gosc

Guest_Gosc
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2016 - 08:44

Jestem matką samotnie wychowujących 7letnia córkę,pracuje w firmie przewozowej,drugie zmiany kończą się czasami o 1 w nocy. Część kobiet jeździ na pierwszą zmianę(jak i nie którzy mężczyźni) napisałam prośbę o 1 zmiany bo nie mam pomocy do dziecka. Dostałam grafik dwu zmianowy,gdzie prace kończę około 1 w nocy. Poprosiłam o wyjaśnienie dlaczego.. Kierownictwo odpowiedziało ze często chodzę na zwolnienie.. (często to dwa razy w tym roku.dlugo trwałe na kręgosłup. Zrezygnowałam również z rehabilitacji ze strachu przed konsekwencjami. Pracuje w tej firmie 18 lat. Czy takie traktowanie jest dopuszczalne? Wszyscy wykonujemy ta sama prace na tym samym stanowisku, i wiem ze inni też chorują,ale tylko mnie zabrał ranne zmiany.jak to ujęli,dopóki nie poprawie absencji chorobowej. Proszę o pomoc w zrozumieniu tego.

#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2016 - 13:52

Jestem matką samotnie wychowujących 7letnia córkę,pracuje w firmie przewozowej,drugie zmiany kończą się czasami o 1 w nocy. Część kobiet jeździ na pierwszą zmianę(jak i nie którzy mężczyźni) napisałam prośbę o 1 zmiany bo nie mam pomocy do dziecka. Dostałam grafik dwu zmianowy,gdzie prace kończę około 1 w nocy. Poprosiłam o wyjaśnienie dlaczego.. Kierownictwo odpowiedziało ze często chodzę na zwolnienie.. (często to dwa razy w tym roku.dlugo trwałe na kręgosłup. Zrezygnowałam również z rehabilitacji ze strachu przed konsekwencjami. Pracuje w tej firmie 18 lat. Czy takie traktowanie jest dopuszczalne? Wszyscy wykonujemy ta sama prace na tym samym stanowisku, i wiem ze inni też chorują,ale tylko mnie zabrał ranne zmiany.jak to ujęli,dopóki nie poprawie absencji chorobowej. Proszę o pomoc w zrozumieniu tego.

Jeśli czujesz, że jesteś dyskryminowana przez pracodawcę, to jedyne co mogę Ci zaproponować, to zwrócenie się o pomoc do państwowej inspekcji pracy lub do sądu pracy.

#17 Guest_Bez podwyżki

Guest_Bez podwyżki
  • Goście

Napisano 25 wrzesień 2016 - 19:20

Pracuje ponad 10 lat w firmie a mam stawkę godzinową jak młody. Są pracownicy krócej niż ja pracujący i mają wyższe stawki. Jakie to smutne gdy jest się pomijany. Wykonuje pracę tą samą i zostaje po godzinach. Majster ma mnie zepsutego przed dyrektorem a ten z kolei mu wierzy bardziej niż mi. Szkoda że, nie widzi prawdziwych problemów a czepia się głupot. Uwziął się ... A ja na tym tracę.

#18 Guest_Ula

Guest_Ula
  • Goście

Napisano 31 październik 2016 - 20:56

Rozwiązano ze mną umowe o prace po długiej chorobie, przebywałam na zasiłku rehabilitacyjnym a gdy lekarze uznali ,że mogę wracać do pracy starałam się o ponowne zatrudnienie w starej firmie. Na podstawie art.53 par5. trwała aktualnie rekrutacja ,złożyłam odpowiedni wniosek,cv, i czekałam na jakąkolwiek odpowiedż. Niestety nie doczekałam się ,muszę dodać,że zawsze byłam dobrym pracownikiem w pełni dyspozycyjnym. Moja pani kierownik w rozmowie telefonicznej powiedziała,że nigdy mnie nie zatrudni a jak poprosilam o jakiś argument to powiedziała,że nie bo nie i koniec. Moje pytanie jest takie: czy jest to dyskryminacja ze względu na przebytą chorobę[nowotwór] czy jak to określić.

#19 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18893 postów

Napisano 01 listopad 2016 - 11:57

Żadna dyskryminacja, nie ma na to dowodów. Źle to odbierasz, pracodawca ma prawo doboru pracownika i też to czyni, a że ciebie nie wybierze....no cóż, nie możesz się dziwić, przecież nie wie, czy znowu nie będziesz na długotrwałym zwolnieniu.

#20 Guest_Ula

Guest_Ula
  • Goście

Napisano 01 listopad 2016 - 13:15

Czyli to tylko zwykle uprzedzenie. Dziękuję za odpowiedż

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych