Skocz do zawartości


Zalewanie ogródka

woda zalewanie sąsiedzi problem ogródek pomoc pomocy

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Daniel

Guest_Daniel
  • Goście

Napisano 11 lipiec 2014 - 18:37

Witam otóż od jakiegoś czasu mam problem z zalewaniem mojego ogródka. Sytuacja wygląda następująco: na drodze dojazdu,po opadach pojawiają sie kałuże oraz małe ,,jeziorko", które w niczym tak naprawde nikomu nie przeszkadza. Sąsiedzi, którzy są już starszymi ludźmi, mimo rozmów rozkopują te ,,jeziorko" i woda przepływa do mnie przez ich wytorowany tor. Sąsiedzi twierdzą, że mogą tak robić bez uzasadnienia. Czy jest jakiś sposób by temu zapobiec ? czy jest jakiś przepis, który mógłby w tej sytuacji pomóc? Po prostu czy coś można z tym zrobić ? Dziękuję za pomoc pozdrawiam oraz dołączam obrazek przedstawiający jak to wygląda.

2s63p1j.jpg#2 teśka

teśka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 271 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 20:35

Takie czynności reguluje  min.kodeks cywilny Art.24

Art. 24.
§ 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.

§ 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych.


 

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: woda, zalewanie, sąsiedzi, problem, ogródek, pomoc, pomocy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy