Skocz do zawartości

wyrejestrowanie z ZUS

wyrejestrowanie zus ZWUA

wróć do serwisu Kadry 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_paulina

Guest_paulina
  • Goście

Napisano 07 lipiec 2014 - 10:31

Umowa o pracę w celu przygotowania zawodowego zostanie rozwiązana z dniem 17.07.2014. Czy wyrejestrowania z ZUS mogę dokonać wcześniej tzn. od dnia 18.07. ale np. dnia 10.07 (pytam, ponieważ 18 będę na urlopie aż do 28.07).

#2 Glusia

Glusia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 07 lipiec 2014 - 13:39

Nie mozesz

#3 Guest_paulina

Guest_paulina
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2014 - 07:55

Nie mozesz

Ale dlaczego? Proszę o uzasadnienie... wyrejestrowanie będzie od 18.07. tylko data wysłania ZWUA byłaby np. 10.07.

#4 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 08 lipiec 2014 - 08:49

Nie można wyrejestrować pracownika w programie Płatnik przed datą zakończenia trwania ubezpieczenia.Jest wyraźnie zapisane : "Wyrejestrowanie ubezpieczonego, płatnik składek zobowiązany jest przekazać do ZUS w terminie 7 dni od daty ustania tytułu do ubezpieczeń lub zmiany danych bądź stwierdzenia nieprawidłowości dotyczących kodu tytułu ubezpieczenia, rodzajów ubezpieczeń oraz daty objęcia ubezpieczeniami."

Myślę,że nie będzie żadnych konsekwencji,jeżeli wyrejestrowanie przekażesz do systemu po powrocie z urlopu.

#5 Guest_paulina

Guest_paulina
  • Goście

Napisano 08 lipiec 2014 - 08:56

Nie można wyrejestrować pracownika w programie Płatnik przed datą zakończenia trwania ubezpieczenia.Jest wyraźnie zapisane : "Wyrejestrowanie ubezpieczonego, płatnik składek zobowiązany jest przekazać do ZUS w terminie 7 dni od daty ustania tytułu do ubezpieczeń lub zmiany danych bądź stwierdzenia nieprawidłowości dotyczących kodu tytułu ubezpieczenia, rodzajów ubezpieczeń oraz daty objęcia ubezpieczeniami."

Myślę,że nie będzie żadnych konsekwencji,jeżeli wyrejestrowanie przekażesz do systemu po powrocie z urlopu.

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź! smile.png

#6 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk.

Napisano 09 lipiec 2014 - 13:38

Hm, a mi się zdarzało wyrejestrować przed urlopem i ZUS mi głowy nie urwał. W przepisach jest mowa odacie końcowej, tzn. ma przekazać do 7 dni od ustania stosunku pracy ale nie wynika wprost, że nie można zrobić tego wcześniej.

#7 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 lipiec 2014 - 14:08

SUA,masz rację można próbować,tylko z tym systemem nigdy nic nie wiadomo.Jeżeli się przekaże do systemu informację o wyrejestrowaniu z ubezpieczeń,a następnie trafi zestaw z kodem pracowniczym,to system "głupieje".

Ja dokonałam rejestracji przed datą zatrudnienia,system nie zarejestrował.

#8 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów

Napisano 09 lipiec 2014 - 14:15

Heh, to prawda. To zdecydowanie najgorszy, najmniej intuicyjny program z jakim miałam do czynienia. Nie wiadomo, jak zareaguje :)

#9 Glusia

Glusia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 10 lipiec 2014 - 07:31

Hm, a mi się zdarzało wyrejestrować przed urlopem i ZUS mi głowy nie urwał. W przepisach jest mowa odacie końcowej, tzn. ma przekazać do 7 dni od ustania stosunku pracy ale nie wynika wprost, że nie można zrobić tego wcześniej.

No a mnie właśnie ZUS chciał urwać głowę za takie postępowanie, czyli wyrejestrowywanie przed terminem (wysyłanie dokumentów z datą sporządzenia wcześniejszą niż data wyrejestrowania)...musiałam robić korekty albo KOA...sad.png (głowę zachowałam tongue.png )

#10 Sua

Sua

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1150 postów

Napisano 10 lipiec 2014 - 08:43

Co ZUS to interpretacja. Pani Bernadeta z mojego ZUS-u to bardzo wyrozumiała i niezwykle pomocna kobieta :)

A swoją drogą mam do Was pytanie - czy macie kontakt przez e-mail z waszym oddziałem/inspektoratem ZUS?

#11 Glusia

Glusia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 10 lipiec 2014 - 08:51

Ja i mój pracodawca - od niedawna, co prawda ale mamysmile.png

#12 Emi1987

Emi1987

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 219 postów

Napisano 10 lipiec 2014 - 11:46

Czy za nie wyrejestrowanie pracownika w terminie grozi jakaś kara (grzywna)?

#13 Bogusława

Bogusława

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8191 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 10 lipiec 2014 - 11:50

Nie spotkałam się z przypadkiem grzywny za przesłanie dokumentów zgłoszeniowych i wyrejestrowujących.W razie braku terminowego przesyłania tych dokumentów, w protokole pokontrolnym jest zapis,że dokumenty przesłano do systemu po terminie.

Czy za nie wyrejestrowanie pracownika w terminie grozi jakaś kara (grzywna)?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wyrejestrowanie, zus, ZWUA

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych