Skocz do zawartości

testy na biegłego rewidenta

testy na biegłego rewidenta

wróć do serwisu Księgowość 2047 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 19 marzec 2015 - 11:02

Mam to samo pytanie o zagadnienia obowiązujące w 2015 roku. 

na pierwszy egzamin w zasadzie wystarczy ustawa o rachunkowości, na drugi bardzo ważne są materiały z audytu wewnętrznego i kontroli wewnętrznej (trzeba szukać jakiś konkretnych instrukcji przeprowadzania kontroli w sieci, bo żadnego super opracowania książkowego nie ma), no i podstawa książki Zawiślańskiej...

#42 Guest_goisc

Guest_goisc
  • Goście

Napisano 22 marzec 2015 - 15:09

Z czego uczycie sié do finansów?

#43 Guest_biegła Zyta

Guest_biegła Zyta
  • Goście

Napisano 24 marzec 2015 - 12:30

Co sądzicie o zajęciach w KIBR? Czy ktoś był na 3 semestrze? Zastanawiam się nad kursem w KIBRze, proszę o opinie.

#44 Guest_pyt

Guest_pyt
  • Goście

Napisano 25 marzec 2015 - 20:31

Czy wie ktoś z jakiego aktu prawnego trzeba wziąć wagę ryzyka w przypadku tworzenia odpisu od przeterminowanych należności skoków. Jeśli to to RM w sprawie szczególnych zasad rachunkowości SKOK to proszę o wskazanie paragrafu. W odpowiedziach do zadania mam 35% i 100% tylko nie wiem skąd.

#45 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 25 marzec 2015 - 21:00

Czy wie ktoś z jakiego aktu prawnego trzeba wziąć wagę ryzyka w przypadku tworzenia odpisu od przeterminowanych należności skoków. Jeśli to to RM w sprawie szczególnych zasad rachunkowości SKOK to proszę o wskazanie paragrafu. W odpowiedziach do zadania mam 35% i 100% tylko nie wiem skąd.

#46 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 25 marzec 2015 - 21:03

Jestem zainteresowana tymi zadaniami ze skoków masz ochotę się podzielić nie koniecznie bezinteresownie

#47 Guest_kasia

Guest_kasia
  • Goście

Napisano 27 marzec 2015 - 12:55

Czy ktoś zdawał wczoraj prawo? Co było?

#48 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 29 marzec 2015 - 13:56

ja też jestem zła, tak jak pewnie wszyscy na tym forum, ale teraz już nie ma sensu chyba narzekać tylko zjednoczyć siły...

jestem na etapie 3 egzaminu, więc byłabym wdzięczna o opinie ludzi, którzy drugą sesję mają już za sobą. Co pamiętacie, każda informacja przyda się???... w zamian mogę napisać wszystko co w między czasie zanotowałam z sesji 1 - jeżeli ktoś będzie chętny...

witam

ja jestem na począku drogi, bedę wdzięczna za każdą informację na temat sesji i materiałów 

mój adres

biegly.r@vp.pl

#49 Guest_Anita

Guest_Anita
  • Goście

Napisano 31 marzec 2015 - 12:14

Jakich zadań można spodziewać się na finansach?

#50 Guest_Ewelina

Guest_Ewelina
  • Goście

Napisano 31 marzec 2015 - 13:38

Z czego uczycie sié do finansów?

dołączam się do pytania, z czego uczycie się do finansów? Wiecie może czego się spodziewać po tym egzaminie?

#51 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2015 - 08:07

Witam,

odkupię książki do IV sesji,

maagdaj@tlen.pl

#52 Guest_Kate

Guest_Kate
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2015 - 13:36

dołączam się do pytania, z czego uczycie się do finansów? Wiecie może czego się spodziewać po tym egzaminie?

na pewno książka "Finanse przedsiębiorstwa" Dziawgo, Zawadzki do pierwszego zagadnienia: "zarządzanie finansami jednostek gospodarczych", reszt zagadnień z materiałów z kursu.

Mam do sprzedania tą książkę: biegla@onet.pl

#53 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 kwiecień 2015 - 13:40

na pewno książka "Finanse przedsiębiorstwa" Dziawgo, Zawadzki do pierwszego zagadnienia: "zarządzanie finansami jednostek gospodarczych", reszt zagadnień z materiałów z kursu.

Mam do sprzedania tą książkę: biegla@onet.pl

dziękuję, ale tą pozycję już mam. Rozumiem, że już jesteś po. Czy mogłabyś się podzielić informacjami o tym egzaminie? Jeżeli nie chciałabyś na forum, to może na maila: evelyn13@vp.pl

#54 Guest_P.

Guest_P.
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2015 - 07:35

Cześć, czy ktoś wie, kiedy odbędą się egzaminy 4 sesji w tym roku? Do końca marca miał pojawić się harmonogram na stronie KIBR, a nadal nie ma.

#55 Guest_DW

Guest_DW
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2015 - 11:25

Jakie ustawy bierzecie na jutrzejszy egzamin z Prawa podatkowego I.

#56 edi84

edi84

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 kwiecień 2015 - 17:49

Cześć, czy ktoś wie, kiedy odbędą się egzaminy 4 sesji w tym roku? Do końca marca miał pojawić się harmonogram na stronie KIBR, a nadal nie ma.

http://www.kibr.webs...y_egzaminow.pdf

#57 Guest_Kate

Guest_Kate
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2015 - 11:13

Jakich zadań można spodziewać się na finansach?

Wszystkich możliwych, komisja zawsze czymś zaskakuje, szczególnie w I bloku tematycznym wink.png

Zadania z wyceny często się powtarzają z lat ubiegłych.

Banki (przygotujcie się też ze SKOKów) - rezerwy celowe!, odpisy aktualizujące, płynność, fundusze własne!, koncentracja zaangażowań!, współczynnik wypłacalności i ryzyko kredytowe!

Ubezpieczyciele - margines wypłacalności i kapitał gwarancyjny oraz pokrycie ich środkami własnymi, współczynnik H, rezerwy techniczno-ubezpieczeniowe i ich pokrycie

#58 Guest_Madzia

Guest_Madzia
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2015 - 12:16

Czy ma ktoś aktualne materiały z finansów zwłaszcza dot. 3 części banków proszę o kontakt D.text924@wp.pl

#59 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 09 kwiecień 2015 - 17:00

Jakie ustawy bierzecie na jutrzejszy egzamin z Prawa podatkowego I.

możemy prosić o informacje jak było dzisiaj na PPI i czym szanowna komisja tym razem zaskoczyła...?

#60 Guest_dw

Guest_dw
  • Goście

Napisano 10 kwiecień 2015 - 20:54

możemy prosić o informacje jak było dzisiaj na PPI i czym szanowna komisja tym razem zaskoczyła...?

2 zadania z akcyzy
1.
Akcyza opodatkowanie sprowadzonych samochodow osobowych.
2. Przedsiebiorca zwolniony z akcyzy wykorzystal olej do naprawy urzadzenia innej firmy zwiazane z tym konsekwencje np.czy dalej moze korzystac ze zwolnienia.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: testy na biegłego rewidenta

Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych