Skocz do zawartości

Zdjęcie

ilość godzin pracy

godzin pracy

wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jędrula

Jędrula

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 czerwiec 2012 - 17:02

witam. Mam umowę na 3/4 etatu i klauzulę że zgodnie z art. 151par. 5 kodeksu pracy strony ustalają dopuszczalną ilość godzin pracy ponad określony w umowie wymiar czasu pracy w liczbie 40 godzin, których przekroczenie uprawnia pracownika oprócz normalnego wynagrodzenia do dodatku do wynagrodzenia zgodnie z art. 151/1/par,1 kp który mówi m.in.że Za pracę w godzinach nadliczbowych, oprócz normalnego wynagrodzenia, przysługuje dodatek w wysokości:Mam pytania, czy wobec tego pracodawca może wymagać ode mnie pracy 40godzin miesięcznie ponad przepisowy wymiar 3/4 etatu i za to mi nie zapłaci i dopiero po przekroczeniu tych dodatkowych 40 godzin zapłaci mi za nadgodziny?

#2 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 21 czerwiec 2012 - 17:37

chyba 40 godzin tygodniowo?? do 40 godzin/ tydzień - pracodawca wypłaca normalne wynagrodzenie ustalone w umowie o pracę, gdyż są to godziny ponad ustalony w umowie czas pracy, dopiero po przekroczeniu 40 godzin wypłaca za godziny nadliczbowe.

#3 Jędrula

Jędrula

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 czerwiec 2012 - 18:01

ja zacytowałem zapis z umowy tak więc trudno mi jest obecnie powiedzieć czy to 40 godz tygodniowo, czy 40 godzin ponad te 3/4 etatu w miesiacu, ale to chyba prawie na to samo wyjdzie. Poniewaź to początek pracy boje się pytać o szczegóły / praca w mc donaldzie/ podobno wszyscy tak mają

#4 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 21 czerwiec 2012 - 18:25

Podstawowy wymiar czasu na 3/4 etatu, to 30 godzin tygodniowo i 6 godzin na dobę w przyjętym okresie rozliczeniowym. W zwiazku z tym, że pracujesz w uslugach, to prawdopodobnie pracujesz w systemie równoważnym, gdzie dopuszczalna praca do 12 godzin na dobę ( w przyjetym okresie rozliczeniowym). Tak jak pisałam, jezeli będziesz świadczył pracę ponad 30 godz/tyg. a nie wiecej niż 40 godz/tyg., wtedy otrzymasz dodatkowo (za 10 godz) normalne wynagrodzenie, które wynika z umowy.

#5 Jędrula

Jędrula

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 21 czerwiec 2012 - 22:00

czyli, to te 10 godzi powinienem mieć płacone zgodnie ze stawką, a jeżeli będzie ponad 40 tygodniowo to już jako nadgodziny???

#6 mml

mml

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1465 postów

Napisano 22 czerwiec 2012 - 06:58

dokładnie, tak.

#7 Jędrula

Jędrula

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 23 czerwiec 2012 - 08:11

bardzo dziekuję za pomoc

#8 tynka

tynka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 25 czerwiec 2012 - 07:43

PRACOWNIK PRACUJE NA CAŁY ETAT OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU PO 8 GODZUN W NIEDZIELĘ TJ.24.06 PRZYSZEDŁ DO PRACY OD 17.0- 24.0 GODZIN JEŻDZIŁ AUTOBUSEM .CZYLI PRACOWAŁ 5 NADGODZIN + 3 GODZINY NOCNE. cZY MOŻNA ZAPŁACIĆ ZA NOCNE A 5 GODZIN NA WNIOSEK PRACOWNIKA ODDAĆ WOLNEGO .4 MIESIĘCZNY OKRES ROZLICZENIOWY.pROSZE O POMOC

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: godzin, pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych